Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Söz dinlemeyen çocuğa okunacak esma, çocuğa söz dinletme duası,evladın itaatkar olması için okunacak dua, ana baba sözü dinlemesi için etkili dualar

Anasayfa > Genel > Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua
13 Şubat 2019
967 okunma
Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua
Okuma süresi: 2 dakika

En önemli şey Allah’a dua etmek ve sabırla beklemektir. Yüce Allah’ın sürekli okuyan kullarını sevdiğini unutmayın. Anne ve baba bir çocuk sahibi olduklarında, bunu hayal ederler. İyi bir doğaya, uyumlu bir özgüvene, problem çözmekten kaçınamayan ve mücadele edecek bir kişiliğe sahip olması için dua ederler. Elbette söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua seçenekleri de vardır.

Her halükarda, çocuklar kardeşlerinin hakları hakkında konuşmak istemedikleri zaman çok asidirler ya da kendine güvenmeyen, sessiz olan ve erkek kardeşlerinin haklarını bilmeyen veya arkadaşları ile anlaşamayan bir çocuk halini alabilirler. Bu durumda da anne babaların en büyük dileği söz dinleyen bir çocuklarının olmasını temenni etmek ve daha uysal bir çocuk eğitmek istemektir. Asi bir çocuk ailelerin hiç görmek istemediği bir çocuk türü gibi görünür. Bu sebeplerden ötürü huysuz bir çocuğa okunması gereken bir dua her zaman önemli sayılır. 7 kez boş bir su kabına dualar okunmalı ve çocuğa bu okunmuş su içilmelidir.

Nasıl Bir Dua Okunur?

Eğer anne ve baba hala bu çocuğa sözünü dinletemiyorsa, anne baba kendi parmağını çocuğun eline koymalı ve temas halinde iken daha çok etki etmesini sağlayarak duaları ve sureleri sırası ile okumalıdır ya da Allah’ın rızasına göre dualar şekillenmeli dillendirilmelidir. Kızgın bir çocuk nasıl bir dua ile sakinleştirilebilir? Arkadaşlarımız ve akrabalarımız arasında dostça ve yaramaz olduğunu bildiğimiz bir çocuk varsa, önce iyi bir duş aldırılmalıdır sonra sessiz ve geniş bir odaya giderek sırası ile Yusuf-Suresi, Seyr-i Anbiya Suresi, İmran Suresi okunmalıdır.

Yaramazlık Yapmaması Gereken Bir Çocuğa Hangi Dua Okunur?

İlk başta, Allah’a dua etmek, çocuğumuzun Salih bir kul olması için daha iyidir ve başarısız olmayacak bir çocuk sahibi olmak adına çaba sarf etmeniz gerekir. Çocuğumuz için iyi bir örnek olmalıyız ve ebeveynler, bazı konularda hemfikir olmasalar bile, çocuklarına bunu söylememelidir. Bu, çocuğumuzun yaramaz ve asi bir çocuk olmaması için çok önemlidir, bu nedenle çocuğumuzu suçlamak yanlıştır. Söz dinlemeyen çocuğa okunacak dua okumadan önce bir de davranışlarımızı kendimiz analiz etmeliyiz.