Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Detaylı ultrason ne zaman çekilmeli, ayrıntılı ultrason karından mı yapılır, ayrıntılı ultrason 25.haftada yapılır mı

Anasayfa > Genel > Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılır
26 Şubat 2019
374 okunma
Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılır
Okuma süresi: < 1 dakika

Ultrasona ne zaman gidilmeli? Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Bir bebeğin dünyaya gelmesi tıpkı mucize gibi. Dokuz ay anne karnında yavaş yavaş büyüyor ve küçücük bir beden olarak dünyada tutunmaya çalışıyor. Ebeveynler için ise apayrı bir duygu ve heyecan. Anne karnına bebeğin düşmesiyle başlayan bu heyecan bebeğin cinsiyetini öğrenirken, tekme atarken, doğuma giderken her an git gide katlanarak çoğalıyor. Bu aşamalar esnasında anne ve baba adayları hem meraklı, hem endişeli hem de heyecan dolu oluyor. En güzel duygulardan birisi olan bebek sahibi olmak isteyen çiftler bebek sahibi olmaya karar verdikleri zaman bir uzmana başvurarak gerekli testlerini yaptırabilir, doğurganlık ve yumurtlama dönemleri gibi detayları da öğrenebilir. Hastanelerde ya da muayenelerde gerekli teknikler yapılabilir ve bu yönde anne, baba olmak isteyenler ilk adımlarını atabilir.

Ultrasonda bebeğin cinsiyeti ne zaman öğrenilir?

Hamilelik, bebek ilk öğrenildiği andan son ana kadar oldukça gergin ve heyecanlı bir süreçtir. Bu süreçte anne adaylarında görsel ve ruhsal bazı değişimler de yaşanmaktadır. Bu aşamada eşlere büyük bir görev düşmektedir. Bebek anne karnına düştükten sonra en büyük merak konusu bebeğin cinsiyeti olur. Öyle ki bebeğin cinsiyetini öğrenmeleri ile kıyafet, oda, oyuncak hazırlıklarını başlanır. Genetik olarak bebeğin cinsiyeti anne karnına düştüğü andan itibaren belli olsa da bu cinsiyeti görebilmek için biraz zamana ihtiyaç vardır. Hamileliğin 13- 16. Haftaları arasında bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir.

Ayrıntılı ultrason nedir?

Ayrıntılı ultrason; anne karnında olan bebeğin organlarının yapı ve durumlarının, plesantanın durumunu, rahim ve de rahim ağzına yapılan kan akışını değerlendirmek amacı ile yapılan bir ultrason testidir. Bu test ile birlikte bebeğin sağlık durumu net bir şekilde görüntülenir.

Ayrıntılı ultrason ne zaman çekilir?

Ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır? Bebeğin sağlık durumunu ve detaylarını kontrol etmek için gerçekleştirilen ayrıntılı ultrason testi; gebeliğin 19 ile 23. Haftası arasında gerçekleştirilebilir. Tüm bebek bekleyenlerin yaptırması gerekmektedir.