Bebek Erkek Mi Kız Mı Nasıl Anlaşılır | Bebek Cinsiyeti - Şartları Neler

Bebek Erkek Mi Kız Mı Nasıl Anlaşılır | Bebek Cinsiyeti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Bebek Erkek Mi Kız Mı Nasıl Anlaşılır | Bebek Cinsiyeti
13 Mart 2021
940 okunma
Bebek Erkek Mi Kız Mı Nasıl Anlaşılır | Bebek Cinsiyeti

Bebek sahibi olacak kişiler için en önemli konu elbette bebeğin sağlıklı dünyaya gelişi olsa da bir süre sonra bebeğin cinsiyetinin kız mı erkek mi olacağı büyük bir merak haline gelir.  Bebek erkek mi kız mı nasıl anlaşılır sorusuna verilecek en doğru yanıt elbette ultrason iledir.

Ultrason ile bebeğin cinsiyeti kolaylıkla öğrenilebilir. Önceden cinsiyeti öğrenmek için ultrason kullanılsa dahi 4 5 ay beklenmesi gerekliydi çünkü o zamanın teknolojisi buna izin veriyordu fakat günümüzde ilk birkaç içerisinde bebeğin cinsiyeti kolayca öğrenilebilir.

Bebek erkek mi nasıl anlaşılır sorusuna eski zamanlardan kalma yanıtlar da verilebilir. Örneğin karın şişip iyice kendini belli ettikten sonra karnın yuvarlaklığına bakılarak son derece ilkel biçimde bu bebek kız veya bu bebek erkek diye çıkarımlarda bulunan insanlar vardır. Fakat artık bu işin en iyi yolunun ultrason olduğu kanıtlanmıştır.

Cinsiyet Ne Zaman Öğrenilir? Bebek Erkek Mi Kız Mı  Nasıl Anlaşılır?

İlk üç ay içinde bebeğin cinsiyeti öğrenilebilmektedir. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek aslında biraz da bebeğe bağlıdır. Bebeğin içerideki hareketine göre ultrason ile bakılarak cinsiyet öğrenilebilir. Bebek cinsiyetini göstermiyor ve ya saklıyor gibi söylemleri halk arasında duyarız. Bunlar aslında çok da yanlış olmayan şeylerdir. Bunun nedeni bebeklerin anne karnı içerisinde ultrason ile görülmeyecek biçimde duruyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Cinsiyeti ultrason ile öğrenmenin faydaları;

  • Sonucun yanlış çıkma gibi bir durumu yoktur, her şey doktor gözetiminde geliştiği için bebeğin cinsiyetinin doğru çıkma oranı yüzde yüzdür.
  • İşlem titiz ve stabilize bir ortamda gerçekleşir ve bebek ya da annenin sağlığını asla tehdit etmez.
  • Düzenli ultrason kontrollerinden birinde dahi bebeğin cinsiyeti görülebilir.
  • Eğer ilk seferde olur da yanlış görülmüş veya yanlış yorumlanmış ise sonraki kontrollerde bu durumun yanlış olduğu mutlaka ortaya çıkar ve düzeltilir.

Ultrason ile bebek cinsiyeti öğrenme en modern ve en ileri dönül seçenektir bu yüzden çokça tercih edilir.

Erkek olduğunu nasıl anlarız?
Karın, kız bebeğe gebe kadınlara göre daha aşağı bir pozisyondadır. – Karın sivri bir görüntüye sahipse bebek erkek olarak nitelendirilir. – Ayakların normalden fazla üşümesi, bebeğin erkek olacağını gösterir. – Sabah bulantıları olmazsa bebeğin erkek olacağı söylenir.
Ultrason resminde cinsiyet yazar mı?
Tipik olarak ikinci ultrason sırasında ebeveynler bebeğin cinsiyetini öğrenebilir. Tarama ayrıca bir kadının birden fazla bebeğe sahip olup olmadığını görmek, ayrıca plasenta ve göbek kordonunun yerini belirlemek için yapılır.
Evde bebek cinsiyeti nasıl belli olur?
Hamilelik döneminde anne adayının idrarının renginin bebeğin cinsiyetini belirttiği ifade edilir. Bunun için bir kaba konan idrarın içerisine bir çorba kaşığı kadar lavabo açacağını dökülmesi sonrasında idrarın rengi yeşil ise kız, mavi ise, erkek bebeğiniz olacağı söylenir.
Hamilelikte erkek bebek ne tarafta durur?
Karın şekli ile hamilelikte bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir. Çünkü bu gözlemin doğruluk oranı yüksektir. Yapılan gözlemler sonucunda erkek bebek anne karnında genellikle sağ tarafta olduğu görülmüştür.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/bebegin-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur/

https://sartlari.com/ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir/

https://sartlari.com/gebelik-ultrason-goruntuleri/

https://sartlari.com/hamilelikte-sol-kasik-agrisi-cinsiyet/

https://sartlari.com/2-aylik-gebelik-goruntusu/