Başarılı Olmak İçin Dua - Şartları Neler

Başarılı Olmak İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Başarılı Olmak İçin Dua
09 Ekim 2021
198 okunma
Başarılı Olmak İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Başarılı olmak temelde birçok unsura dayanan bir ödüldür. Belirli unsurlar karşılandıktan sonra insanlar başarıya kazanabilmektedir. Ancak unsurların yerine getirilirken sabırlı olmak ve aksatmamak gerekmektedir.

Öncelikle başarı isteyen kişilerin; mazaret üretmemesi gerekir. Mazaret üretmek bir vesvese gibidir. Tembellik ve işten kaçmaktır. Mazaret üretmeyen insanlar ancak başarı basamaklarını çıkabilmektedir. Sonrasında kişinin kendisini tanıması, olumsuz yönlerini keşfetmesi, planlı olması, disiplinli olması, istikrarlı olması, tembellik yapmaması, harekete geçmesi, elinden geleni yapması, çok çalışması ve zaman ayırması gerekmektedir. Başarı basamaklarına çıkmak işte bu unsurlar ile uyumlu olunarak sağlanabilmektedir.

Başarılı olmak isteyen kişilerin aynı zamanda iman etmesi ve elinden geleni yaptıktan sonra tevekkül etmesi gerekecektir. Başarılı olmak için belirtilen tüm zorlukları aşarken dualar etmelidir. Başarıya kavuştuğunda ise insan, elindeki güzellikleri ve başarıyı kaybetmemek için dualar ve şükürler etmelidir. Elinde bulunan başarıyı korumalı ve daha çok gelişmek için çaba sarf etmelidir. Çabasız elde edilen başarı kısa sürede ortadan kaybolur ve yerini başarısızlık almaktadır.

Başarılı olmak için dua etmek isteyen insanların başarı duası etmesi gerekmektedir. Başarı duası her gün çalışırken, çalışmadan önce, sınavda, mülakatta her yerde edilebilmektedir. Ancak her gün etmeniz gerektiğine dikkat etmelisiniz. Başarı için hem istikrarlı olmalı hem başarılı olmak için dua etmelisiniz. Ancak bu şekilde hayalini kurduğunuz başarıya ulaşabilir ve mutlu olabilirsiniz.

Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)

Basari icin hangi sure okunur?
Başarı Duası Okunuşu: “Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.Rabbişrahli sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli. Ya Hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir, Rabbi temmim bi’l hayr.”
Sınavı kazanmak için nasıl dua edilir?
Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur; “Rabbi’şırahli sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” ANLAMI:”Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”
Sınava girerken Kalem Suresi kaç defa okunur?
Kalem suresi sınava girecek öğrencinin kalemine 1-3 ya da 7 kez okunduğu zaman Allah’ın izni başarı sağlanabilir. Yara ve çıbanlara karşı toplamda 7 defa okunabilir. Kalem suresinin 16-19. ayetleri 1 kere okunmalı, 20. ayeti de 7 kere tekrarlanmalıdır.
Heyecanı yenmek için hangi dua okunur?
“La ilahe illallahul halimul kerim ve subhanallahi rabbil arş-il azim ve subhanallahi rabbissemavati seb-i ve rabbil arşil azim velhamdulillahi rabbil alemin.” Kelimetül Ferec duası, her türlü sıkıntıda anında, “Sıkıntımı aç Ya Rabbi” diye dua ederse sıkıntısı anında açılacaktır.
Sınava girecekler için Fetih Suresi nasıl okunur?
İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak. – Bu dua her an, her zaman, mubah olan herhangi bir işe başlarken okunur. Mesela Kur’an-ı kerim öğrenmeye başlarken, yazı yazarken, sınava girerken, dine aykırı olmayan her işe başlarken söylemek iyi olur.

İlginizi Çekilebilir;

Başarı Sözleri | Başarı Sözü 2021

Bir İşe Başlarken Okunacak Dua

Terazi Burcu Erkeği

Evin Huzuru İçin Dua