Bilgisayar Açılırken Açılan Programlar Kapatma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Bilgisayar açıldığında program açılsın windows 10, otomatik program açma kapama, windows başlarken açılan, pc açılırken açılan programları kapatmak win 7, bilgisayar açılınca açılan programları kapatma w10

Anasayfa > Genel > Bilgisayar Açılırken Açılan Programlar Kapatma
13 Şubat 2019
341 okunma
Bilgisayar Açılırken Açılan Programlar Kapatma
Okuma süresi: < 1 dakika

Açılan programları nasıl kapatabiliriz? Bilgisayar açılırken açılan programlar kapatma nasıl olur? Bilgisayar kullanımı çok kolay gibi görünse de bu cihazlar aslında son derece karmaşıktır. İstediğiniz bir işlemi yapabilmek için pek çok aşamayı teker teker iletmeniz gerekir. Örneğin bir programı bilgisayarınızdan kaldırmak isterseniz önce sistemden denetim masasına açıyor ve sonra birkaç aşamada programı kaldırma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Zamanla bilgisayarları kullandıkça işlemleri gerçekleştirmek kolaylaşır. Yani bilgisayar kullanımı için teknik bilgilerden daha çok pratik önemlidir. Bu şekilde bilgisayarı karıştırarak pek çok bilgiyi doğrudan kendiniz öğrenebilirsiniz. Zorlandığınız işlemler için internette istediğinizden çok daha fazla bilgi bulmanız mümkün.

Bilgisayardaki programlar neden donar?

Bazı durumlarda bilgisayarı kullanırken, web sitesinde dolanırken, bir iş yaparken ya da herhangi bir durumda bilgisayardaki programlar donabiliyor. Son derece sinir bozucu olan söz konusu bu durum çoğumuzun başına sıkça gelse de birkaç kısa yol kullanarak programları kapatabiliyorsunuz. Sisteme çok fazla yüklenmesi ve sistemin yavaşlaması halinde meydana gelen bu durumdan kısa yollar kullanarak kurtulmak mümkün olmadığında yapmanız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak olur. Bilgisayarı yeniden başlatmanız halinde söz konusu durum düzelmektedir.

Bilgisayar açılırken açılan programlar nasıl kapatılır?

Bilgisayar açılırken açılan programlar kapatma nasıl olur? Bilgisayar açıldığı esnada kendiliğinden bazı programlar açılır. Söz konusu programlar bilgisayarların daha geç açılmasında ve de daha yavaş olmasına sebep olur. Kurmuş olduğunuz programlar kurulduğundan itibaren bilgisayarın açılması ile başlarlar. Kullansanız da kullanmasanız da arka planda çalışırlar. Bu programları kapatmak için şu şekilde ilerlemeniz gerekmektedir;

  • Görev çubuğuna gelin ve de sağ tuşa basın
  • Görev yöneticisi seçeneğini tıklayın
  • Ardından başlangıç seçeneğine gidin
  • Ekrana kullandığınız programlar gelecek. Başlangıçta açılmakta olan ve de açılmasını istemediğiniz programların üzerine gelin ve de devre dışı bırak seçeneğini işaretleyin.

Bu şekilde yaşadığınız sıkıntıdan kurtulacaksınız.

Bilgisayar açılırken açılan programları kaldırmamız halinde bilgisayar hızlanır mı?

Özellikle kullanmadığınız uygulamalara bu işlemi yaparak aradaki farkı görebilirsiniz. Fazla programları devre dışı bırakmanız halinde bilgisayarınız hızlanacaktır.