Bireysel Emeklilik 10 Yıl Sonra Ne Kadar Para Alırım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Bireysel emeklilik 10 yıl sonunda toplu para hesaplama, bireysel emeklilik maaşı kaç yıl alınır, bireysel emeklilikten emekli olanların yorumları

Anasayfa > Genel > Bireysel Emeklilik 10 Yıl Sonra Ne Kadar Para Alırım
27 Şubat 2019
420 okunma
Bireysel Emeklilik 10 Yıl Sonra Ne Kadar Para Alırım
Okuma süresi: < 1 dakika

Bireysel emeklilik nerede yapılır?Bireysel emeklilik 10 yıl sonra ne kadar para alırım? Kişiler hayatlarının büyük bir kısmını çalışarak geçirirler. Öyle ki uzun yıllar boyunca iş hayatında bulunan kimseler gerekli koşulları ve durumları tamamlamaları halinde belirli bir sürede sonra emekliliğe hak kazanırlar. Emekli olan kimseler devlet tarfından belirli bir miktarda maaşa bağlanır ve çalışmalarına gerek kalmaz. Devlet tarafından emekli maaşı alabilmek için, belirli süreler boyunca düzenli olarak sigortalı ya da bağkurlu çalışmış olmak gerekmektedir. Bu şartlara sahip olmayan kimseler ya da ek bir gelir olarak bireysel emeklilik hesapları açılabilmektedir. Bireysel emeklilik hesapları çeşitli bankalardan ya da bireysel emeklilik firmalarından açılabilmektedir. Bireysel emeklilik şartları ve avantajları hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi yazımızın devamında görüntüleyebilirsiniz.

Bireysel emeklilik nedir?

Bşreysel emeklilik kısaca kişinin kazanmış olduğu gelirin belirli bir miktarını bankaya veya bu tarz bir kuruluşa ödeyerek ileride emekli olmasını düzenlemekte ve sağlamakta olan sistemdir. Bireysel emeklilik kişinin kendi isteğiyle, özel olarak açmış olduğu bir hesap olup çeşitli bankalar ya da kurumlar üzerinden gerçekleştirebilir. Bireysel emeklilik hesabı açtıran kimselere bankalardan, kurumlardan ve devletten belirli miktarlarda katkı da yapılmaktadır. Bireysel emeklilik güze bir birikim sistemi olup, özellikle emekli olamayacak olan kimseler tarafından mutlaka tercih edilmelidir.

Bireysel emeklilik hesabımdan 10 sene sonra ne kadar para alırım?

Bireysel emeklilik 10 yıl sonra ne kadar para alırım? Bireysel emeklilik hesaplarına sabit bir yatırım oranı yoktur. Kurum, banka tarafından belirlenen ödeme olanaklarını kişiler kendi ödeme imkanları doğrultusunda seçerek bu yönde hesap açarlar. Bireysel emeklilik sistemini devlet, kurumlar ve bankalar desteklemekte olup katkıda bulunmaktadırlar. Bu sebepten dolayı net bir ücret olmamakla birlikte, kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bireysel emeklilik hesabımı bozdurabilir miyim?

Bireysel emeklilik hesabınızı dilediğiniz zaman bozdurabilirsiniz. Bozdurmanız durumunda, emeklilik şirketi tarafından sizlere yapılacak olan ödemeler için elde ettiğiniz getiri tutarından stopaj kesintisi yapılmaktadır.