Emekli Olduğumda Ne Kadar Maaş Alırım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Ssk dan ne kadar emekli maaşı alırım, ssk emekli maaşı hesaplama – ne kadar maaş alırım dıyenler için, 4a emekli maaşı hesaplama robotu

Anasayfa > Genel > Emekli Olduğumda Ne Kadar Maaş Alırım
20 Şubat 2019
372 okunma
Emekli Olduğumda Ne Kadar Maaş Alırım
Okuma süresi: 2 dakika

Emekli aylığı ne kadar?Emekli olduğumda ne kadar maaş alırım? Hayatımız boyunca gelecekte rahat etmek adına çalışırız. Gelecekte rahat etmemizi sağlayacak olan durum ise şüphesiz ki emekli maaşıdır. Çalıştığımız şirketlerde düzenli olarak yatmakta olan sigorta ya da bağkur primlerinin gün ve yaş olarak dolması ile birlikte emeklilik durumu gerçekleşir. Emeklilik ile birlikte devlet tarafından bireylere her ay belirli miktarda bir maaş ödemesi yapılır. Bu sayede yıllarca çalışmış olan kişiler, yaşlılıklarında herhangi bir kimseye ihtiyaç duymaksızın maaş alırlar. Emeklilik günleri, sigorta ve bağkur günleri gibi bilgilere e devlet sistemi üzerinden ulaşmanız mümkün. E devlet üzerinden kişisel daha pek çok bilgiyi de edinebilirsiniz. Emeklilik günlerini bekleyenler, ne kadar maaş alacaklarını merak edenler yazımızı okumaya devam ederek cevaplarını bulabilirler.

Emekli olmak için erkeklerde doldurulması gereken yaş kaçtır?

08 Eylül 1976 tarihinden önce sigortası başlatılan erkek SSK’lılar 55 yaşını doldurmuş ve en az 5000 gün sigortalı çalışmış olmalıdır ya da 55 yaşını doldurmamış 25 seneden beri sigortalı çalışmış olup en az 5000 gün, yaşlılık, malullük, ölüm sigortalarını ödemiş olmak koşuluyla tam emekli aylığı alabilir. 08 Eylül 1999 tarihi itibari ile sigortalı olanlar için ise sigortalılık süresi bulunmuyor. 7000 iş günü sigortalı olarak çalışmış olmalı ve de 60 yaş kriteri bulunmaktadır.

Emekli olmak için kadınlarda doldurulması gereken yaş kaçtır?

Kadınlarda emeklilik yaşı giriş tarihine göre değişim gösterir. 1 Mayıs 2008 tarihinden daha sonra sigortalı olunması durumunda 58 yaş ve de 7200 gün sigortalı çalışmış olma şartı ile emekli olunabiliyor. Emekliliği hakkedilmesi için 31 Aralık 2035 tarihine kadar 7200 günün tamamlanması gerekmektedir.

Emekli olunduğunda ne kadar maaş alınır?

Emekli olduğumda ne kadar maaş alırım? Emekli maaşları herkeste farklılık göstermekle birlikte SSK çalışanları için sorgulama; SGK web sitesine giderek sorgulama ekranını açarak açılan sayfada TC kimlik numaranızı, ssk sicil numaranızı, baba adını, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, doğum tarihinizi girerek sorgula butonuna basmalısınız. Bağkur çalışanları için sorgulama; SGK web sitesinden sorgulama ekranına giderek kimliğimi şimdi doğrula seçeneğini seçiniz. Ardından tc kimlik no, e devlet şifresini giriniz. Kurum kısmını da seçtikten sonra sorgula butonuna basmalısınız.