Çok İstediğin Bir Şeyin Olması İçin Ne Yapmalı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Çok istediğin bir şeyin olması için dua, çok istediğin bir şeyin olması için zikir, istediğin şeyin olması için okunacak dua, istediğin bir şeyin olması için dua nihat hatipoğlu, imkansız bir şeyin olması için dua, bir işin olması için dua, çok istediğin bir şeyin olmaması

Anasayfa > Genel > Çok İstediğin Bir Şeyin Olması İçin Ne Yapmalı
15 Şubat 2019
369 okunma
Çok İstediğin Bir Şeyin Olması İçin Ne Yapmalı
Okuma süresi: 2 dakika

Çok istediğin bir şeyin olması için ne yapmalı ? Herkesin hayatta çeşitli istekleri olur. Kimisininki basit, gerçekleşebilir isteklerken kimisininki zor ve ulaşılması imkânsız istekleri olabilir. İstekler, dilekler her nasıl olursa olsun iyi dilekler, iyi istekler olmalı. Hayırlı ve iyi isteklerin gerçekleşmesi çok da uzun bir sürede olmayacaktır. Allah inancı olan kimseler ir şey istedikleri, diledikleri zaman el açarak Allah’a dua ederler. Çok istenilen şeyler için yapılan birtakım ritüeller de bulunmaktadır. Ritüel ya da dua yoluyla nasıl olursa olsun edilen dualar, gerçekleşesini istediğiniz dilekler için içten ve samimi olmanız gerekmektedir.

Çok istenilen bir şey nasıl gerçekleşir?

Çok istediğin bir şeyin olması için ne yapmalı? Çok istenilen bir dileğin gerçekleşmesi için Allah inancı olan kişiler çeşitli dualar okurlar ve o duanın gerekliliklerini yerine getirirler. Hacet duası olarak bilinen dua ardından kılınacak olan hacet namazı ve zikirlerle tamamlanır. Bunun yanı sıra çok istenilen bir dileğin gerçekleşmesi için yapılan ritüeller bulunmaktadır. Enerji ile alakalı olan bu ritüeller olumlama yöntemleri kullanılarak yapılır ve düzenli aralıklarla yapılan tekrarlar ile yavaş yavaş sonuca doğru gidilir. Gerek dua gerekse ritüel ne şekilde olursa olsun isteklerinizin gerçekleşmesi için bulunduğunuz dileklerde içten ve saf duygularınızın olması gerekmektedir. Dilediğinizi hayırlısıyla Allah’a teslim etmeniz halinde sizin ve bütünün hayrına olacaksa eğer o dileğiniz gerçekleşir değilse kim ne yaparsa yapsın gerçekleşmez bunu aklınızdan çıkarmayın.

Dilek duası nedir?

Dilek duası gerçekleşmesini istediğiniz bir dilek için okuyacağınız dua olup okunuşu şu şekildedir; “Estagfirullahmin külli makerihallah, Estagfirullahel’azimellezi la ilahe illa huvelhayyelkayyume ve etubüileyh” şeklindedir. Hacet duası mümkün olduğunca bol miktarda okunmalıdır. Hacet duası edenler bununla birlikte bir adak da adarlarsa bu dilek daha etkili olmaktadır. Hâcet duasının ardından hacet namazı kılınarak dua desteklenir.

Dileklerin gerçekleşmesi için hangi zikirler okunmalıdır?

Dileklerin gerçekleşmesi için 70 kere;

  • Ya Allah
  • Ya Rahman
  • Ya Rahim
  • Ya Kavi
  • Ya Kadir

bu zikirler teker teker değil, sıralı bir şekilde okunarak başa dönülür. 70 kere bu şekilde tekrar edilir.