İstediğin bir şeyin olması için tesbih | Dilek için hangi esma çekilir? - Şartları Neler

İstediğin bir şeyin olması için tesbih | Dilek için hangi esma çekilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dileklerin gerçekleşmesi için esmaül hüsna, dileklerin kabulü için esmaül hüsna,istediğin şeyin olması için okunacak dua, Dilek için hangi dua okunur, hangi dua dilekleri kabul eder, hangi dua ile dilekleriniz kabul oldu, hangi dua okunursa dilekler kabul olur.., istediğin bir şeyin olması için tesbih..

Anasayfa > Genel > İstediğin bir şeyin olması için tesbih | Dilek için hangi esma çekilir?
13 Şubat 2019
8.054 okunma
İstediğin bir şeyin olması için tesbih | Dilek için hangi esma çekilir?

İstediğin bir şeyin olması iççin Esmaül Hüsna nasıl yapılır, işe yarar mı? Allah inancı olan herkes kaderin üzerinde tek hüküm sahibi olanın Allah olduğuna da inanır. O bir şeyin olmasını isterse en kısa sürede olur, takdir etmemesi halinde de ne olursa olsun gerçekleşmesine imkan yoktur. Etmiş olduğunuz dualar Allah’ın rızası dahilinde hayırlı ise kabul olacaktır. Dualarımızın sonunda “Hayırlısını sen bilirsin Allah’ım hayırlı ise takdir senin” şeklinde eklemeliyiz. Dualara başlamadan önce zaman ve de mekan müsaitse abdest alarak başlamanız çok daha faziletli olur. Tüm dualarda olduğu gibi dilek dualarında da abdest alarak duaya başlamak gerekmektedir. Unutmayın ki abdest almak yalnızca bedeni değil ruhu da temizler. Bu sebepten dolayı dua edilirken abdest almak çok daha makbul olur.

Dilek dualarını nasıl yapmamız gerekir? | İstediğin bir şeyin olması için esma

Dilek dualarından önce abdest aldıktan sonra yalnız ve temiz bir ortamda kalmanız çok daha iyi olacaktır. Duaya başlamadan önce kılabilirseniz 4 rekat namaz kılın. Namaz kılamıyorsanız dua etmeden önce tövbe istiğfar ederek ve de kelimeyi tevhit ve salavat ile başlamak gerekmektedir. Dilek dualarına başlamadan önce ihtiyacı sahiplerine belirli bir miktar sadaka vermek rahmet kapılarını açacaktır. Dua edileceği esnada kıbleye dönülerek diz üstü çökülür ve eller semaya açılır. İslama uygun dua şekli budur.

Dilek duaları için okunan Esmaül Hüsnalar nelerdir?

İstediğin bir şeyin olması için Esmaül Hüsna 7 tanedir. Dua etmeden önce kelimei tevhit ve de ardından salavat getirilir. Ardından dilek duası için 7 adet esma 21 defa okunur. Bu esmalar;

  • Ya Melik
  • Ya Vehhab
  • Ya Basit
  • Ya Azim
  • Ya Batın
  • Ya Nafi
  • Ya Mücib

Dilek duası için esmalar okunduktan sonra ne yapılır?

Bu 7 esma 21’er defa okunduktan sonra duanın niyet kısmına geçilir. Duanın niyet kısmında herkes ne istiyor ve de diliyorsa onu ifade eder.

Duanın kabulü için hangi esma?
‘Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh. ‘ Bu çok etkili olan dilek duasının Arapça okunuşu şeklidir.
Allah'ın hangi ismi dilekleri kabul eder?
Allah’ın en güzel isimlerinden birisi El-Mücîb ismidir. Her ismin ayrı bir anlamı bulunmaktadır. El-Mücîb isminin anlamı ise duaları ve istekleri kabul eden manası taşımaktadır.
Dua ve istekleri kabul eden ismi şerif nedir?
Allah’ın en güzel isimlerinden birisi El-Mücîb ismidir. Her ismin ayrı bir anlamı bulunmaktadır. El-Mücîb isminin anlamı ise duaları ve istekleri kabul eden manası taşımaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/cok-istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-ne-yapmali/

https://sartlari.com/instagramda-istedigin-kullanici-adini-alma/

https://sartlari.com/hemen-zengin-olmak-icin-dua/

https://sartlari.com/bir-seyin-olmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/istemedigin-birinden-kurtulmak-icin-dua/