Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua - Şartları Neler

Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir şeyi olması için okunacak dua, bir şeyin hayırlı ise olması için okunacak dua, bir şeyin olması için okunacak dua sıralaması, bir şeyin olması için okunacak dua türkçe, bir şeyin olması için okunacak dua uzun örnekler detaylarda.

Anasayfa > Genel > Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua
16 Kasım 2020
1.743 okunma
Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua

Bir şeyin olması için okunacak dua nedir? İstedikleri şeyin olması için elinden geleni yaparken bir yandan da dua ederek o işin hakkında hayırlı olmasını ummak insanlar için oldukça etkili bir durum. Bir şeyi çok istiyorsunuz ve olması için maddi tüm koşulları hazırladınız, çok çalıştınız, elinizden geleni yaptınız. Bunların hepsi çok doğru ve etkili. Ancak her işin olurunun Allah’ın takdiri olduğunu bilen Müslümanlar için bundan daha fazlası gerekli. O işin olmasını, dileğinizin yerine gelmesini Allah’tan istemek ve olurunu ondan beklemek Müslüman olmanın gereklerinden biri. Peki bir şeyin güzel olması için hangi duanın okunması gerekiyor? Peygamberimizin sünnetinden ve İslam alimlerinin bilgisinden bu konuda nasıl yararlanabiliriz?

Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dualar Neler?

Her şeyden önce bir Müslüman ne olursa olsun bunu istiyorum derse, olaylara ve durumlara bu şekilde yaklaşırsa hata yapar. Kul olarak bizler hayrı ve şerri her zaman bilemeyiz. Bu yüzden bir şeyin olmasını isterken “eğer hayırlısı ise olsun” ya da “hayırlısıyla olsun” demek bizlerin yükümlülüğü. Elbette ki kimse kendisini ya da başka birinin başına kötü şeyler gelmesine yol açacak bir şeyi istemez. Ancak bazen isteklerimiz bizlerin gözünü kör edebilir. Ve ne olursa olsun o şeyi elde etme hırsı bizi büyüleyebilir. Bu yüzden sıklıkla Allah’ın adını anmak, ondan gelenlere boyun eğmek son derece önemli.

Kişi istediği şeye erişmek için hayır duası, dilek duası okuyabilir ve okumalıdır. Allah, kullarından ondan bir şey istemelerini, devamlı onun adını zikretmelerini ister. Temiz bir yürekle ve içtenlikle edilen tüm dualar Allah katında yerini alır. Dilek duaları da bu isteklerin olmasına yardımcı olmak için vardır. Temiz bir yüreğin geçidi temiz bir bedendir.

Müslüman, Allah’ın huzuruna çıkıp dileğini dilemeden hem bedenini hem de yüreğini temizlemeli o şekilde duasını etmek için çaba harcamalıdır. Her şeyin bir zamanı olduğunu unutmamak gerekir. Acele işe şeytan karışır lafı akıllardan çıkarılmamalı, isteğinin yerine gelmesi için sabretmeyi bilmelidir. İstenilen şeye ulaşmak için şu duayı okuyabilirsiniz.

İşte Bir Şeyin Olması İçin Okunacak Dua!

“Senin razı olmadıklarından ve yaptıklarımdan beni affet. Yapmadıklarımı da yapmamdan koru beni ey Allah’ım. Kendisinden hiçbir ilah bulunmayan Hay, Kayyum ve Azim olan Allah’a istiğfar eder, günahlarımdan pişman olup, sadece ona sığınırım.”

Hangi sureyi dilek için okumak gerek?
Her muradın halli için 1000 defa Nasr süresi okunur. Dileklerin kabulü için her gün 100 kere “Ya Kadir”, “Ya Müheyminü(135 kez)”esması okunur. Sabah namazından sonra 55 kere “Ya Mucib” okunmalıdır. Yapılan duaların kabul olması için 70 kere “Bedi’assemavati velardı” okunmalıdır.
Fetih suresi dilek için kaç kere okunmalı?
Her dileğin husuli için gün içerisinde yedi kez okunursa Allah’ın izni ile her dilek gerçekleşir. Günde en az bir defa okuyan kişiler bütün kötülüklerden veya zararlardan korunur. Bununla beraber her işi bereketli ve hayırlı olur.
Dilek duası kaç kere okunur?
Abdülehad Serhendi hazretleri buyuruyor ki: 70 kere, “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir. Tek tek 70 kere okunmaz. Tamamı sıralı okunup başa dönülür, bu şekilde, tamamı 70 kere okunur.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-esmaul-husna/

https://sartlari.com/cok-istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-ne-yapmali/

https://sartlari.com/18-18-saat-anlami/

https://sartlari.com/duanin-cabuk-kabul-olmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/persembe-gecesi-okunacak-dua/