Dua Sözleri - Şartları Neler

Dua Sözleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Dua Sözleri
05 Eylül 2021
308 okunma
Dua Sözleri
Okuma süresi: 2 dakika

Dua etmek birçok dinde bulunan ancak farklı şekillerde yapılan ibadet ve Allah’a sığınmadır. Dua sözleri ise doğrudan bir yerden alınabileceği gibi kişinin içinden geçenleri aktarması şeklinde de olabilmektedir. Dua etmenin en önemli noktası samimi olmak ve şirke koşmamaktan geçmektedir. Dua’nın uzak kaldığı veya uzakta bulunduğu bir yer yoktur.

Dua, tüm ibadetlere nazaran günün her saatinde ve her yerinde yapılabilmektedir. Bir otobüste, bir kafeteryada, bir hastanede veya bir okulda dua edebileceğiniz gibi başka ibadetler yaparken de dua edebilirsiniz. Namaz kıldıktan sonra, kurban kestikten sonra veya oruç tuttuktan sonra dua etmek duanın yeri ve zamanı olmadığını kanıtlayan en iyi örneklerdir.

Dua sözlerini seçerken uzun veya kısa olmasının bir önemi yoktur. Derdinizi ve dileğinizi en iyi şekilde anlatabilmenin önemi vardır. Dileklerinizi Allah’a aktarırken kabul edeceğine dair inancınızın da tam olması gerekmektedir. Unutmayın ki Allah’tan başka bir varlıktan yardım dilemek Allah’a ortak koşmaktır.

Dua sözleri seçerken hayatınızda yolunda olmayan ve düzelmesini ya da yolunda olan şeylerin korunmasını Allah’tan isteyebilirsiniz. “Rabbim sen gönlümdekini en hayırlı olan eyle.” şeklinde dualar edebilirsiniz. Ayrıca dua sözlerinizde aile bireylerinize, arkadaşlarınıza, şifa arayanlara da değinebilirsiniz. Yalnızca doğru yoldan şaşmadan dua etmeniz, dualarınızın kabul olmasını sağlayacaktır.

 

Ne guzel bir dua sozleri?
İnşallah ayağınız kayar da cennete düşersiniz. Sebepler Sen’dendir; edep bizlerden. … Rabbim, seni sevene sevdir beni. Zamanla değil, duayla gelir beklenen! Birine verebileceğin en güzel hediye, dua’dır. Hiçbir uzak, duanın erişemeyeceği kadar uzak değildir.
Nasıl Dua Edilir?
Dua ederken vücudun kıbleye dönük olması daha faziletlidir. – Dua ederken eller açık bir şekilde omuz hizasına kaldırılabilir. – Kısık sesle ve ağlaya ağlaya yalvarırcasına içten dua etmek en güzelidir. – Korku ve ümit arası duygularla dua edilmelidir.
Evlatlarımız için nasıl dua etmeliyiz?
Allah’ım yavrularımızı Kur’an’ı, Senin razı olacağın okuyan anlayan yaşayan kullarından eyle. Kur’an’ı hayatlarının merkezine almayı,hayatlarının her aşamasında onu rehber edinmelerini,Kur’an’a hizmet etmeyi nasip et.
Bir arkadaşa nasıl dua edilir?
Arkadaşlarınıza, sevdiklerinize, hatta sevmediklerinize gıyaben dua edin.” Estağfirullah, estağfirullah, estağfirullahel azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyül kayyümü ve etübileyh. Elhamdülillah Elhamdülillah Elhamdülillahi Rabbil alemiyn.
Hz Peygamberimiz nasıl dua ederdi kısaca?
Sabah olur, gün başlar, Peygamber Efendimiz şöyle dua ederdi: “Allah’ım! … Gün boyunca, her işinde Allah’ın rızasını gözeten Resûl-i Ekrem (s.a.s), daima O’na dayanır, güvenir ve “Allah’ım! Bana hayırlısını ver ve benim için en hayırlısını seç.” diye dua ederdi. “Allah’ım!

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/category/guzel-sozler-guzel-sozler/tesekkur-mesajlari/
https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-okunacak-dua/
https://sartlari.com/gece-korkan-cocuga-okunacak-dua/
https://sartlari.com/category/unlu-sozleri/albert-einstein-sozleri/
https://sartlari.com/kabir-ziyaretinde-okunacak-dua/