İşlerin rast gitmesi için mucize dualar | İşlerin yolunda gitmesi için hangi sure okunur? - Şartları Neler

İşlerin rast gitmesi için mucize dualar | İşlerin yolunda gitmesi için hangi sure okunur?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İşlerin rast gitmesi için mucize dualar, islerin rast gitmesi için üzerimizde taşımamiz gereken, işlerin kolaylaşması için zikir, zor işlerin çözümü için dua

Anasayfa > Genel > İşlerin rast gitmesi için mucize dualar | İşlerin yolunda gitmesi için hangi sure okunur?
13 Şubat 2019
3.578 okunma
İşlerin rast gitmesi için mucize dualar | İşlerin yolunda gitmesi için hangi sure okunur?

İşlerin rast gitmesi için okunacak dua hangisidir? Bazı dönemlerde işlerimizde sorunlar yaşayabilir hatta iflasın eşiğine dahi gelinebilir. Bu tarz durumlarda hayırlısıyla Allah’a sığınarak edilecek bazı dualar bulunmaktadır. Söz konusu dualara başlamadan önce abdest almanız bedeninizle birlikte ruhunuzu da temizleyecek olup bu şekilde dualardan daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Dualarınıza başlamadan önce etrafınızda ihtiyaç sahibi olan kimselere sadaka vermeniz de özellikle bereket duaları açısından son derece iyi olacaktır. Dualarınıza başlamadan önce niyet etmeniz gerekmektedir. Niyet ederken dilediğiniz gibi niyetinizi edebilirsiniz, bu aşamada tamamen içinizden geldiği gibi niyet etmeniz son derece önemlidir. Ardından duanıza başlayabilirsiniz.

İşlerin rast gitmesi için okunacak dualar nelerdir?

İşlerin rast gitmesi için okunacak dua hangisidir? İşleri yolunda gitmeyen kimseler şu duayı okuyabildikleri kadar her gün 7/21/41 ya da 101 kere okuyabilirler;

  • “Sübhanallahi ve bihamdihi sübhanallahil Azim ve bihamdihi estağfirullah. Ya Kafi, Ya Gani, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vehhap, Ya Zettavili, Ya Mecid.”

Esmaül hüsnalarla okuyacağınız bu duayı gün içerisinde 7/21/41 ya da 101 defa okumanız halinde sonuçlarını almaya başlayacaksınız.

İşlerin yolunda gitmesi için dua okumadan önce ne yapmak gerekir?

İşlerinizin yolunda gitmesi ve sıkıntılardan kurtulmanız için okuyacağınız bereket dualarından önce muhakkak abdest almayı tercih edin. Böylece bedeninizi ve ruhunuzu temizleyecek, daha iyi bir şekilde dua edebileceksiniz. İmkanınız arsa ihtiyaç sahibi kimselere sadaka verin. 4 rekat namaz kılmanız da son derece etkili olacaktır. Dualardan önce dilediğiniz gibi niyette bulunun. Bu niyet ile dualarınız daha etkili olacaktır.

İşlerin yolunda gitmesi için hangi zamanda dua edilmeli?

Bu tarz bereket dualarını sabah namazından sonra kılmanız çok iyi olur. Bu vakitte dualarınızı edemezseniz başka bir vakitte de edebilirisiniz fakat özellikle sabah namazından sonra bereket üzerinizde olacağı için çok daha etkisini görebilirsiniz.

Işlerin yolunda gitmesi için hangi zikir çekilir?
İşlerin Rast Gitmesi ve Zor İşlerin Çözümü için Esmaül Hüsna ve Dualar Ya Mucib, Ya Latif, Ya Bâri, Ya Fettah, Ya Hamid, Ya Muhyi, Ya Kayyum, Ya Vâsi, Ya Muğni, Ya Mucib.
Işin hayırlı olması için okunacak dua nedir?
Hayırlı bir işin,hayırlı bir niyetin olması için şağaıdaki dua 21 gün sabah akşam 21 defa okunur. “Ya Hannânü entellezi vesi’te külle şey’in rahmeten ve ilmen ya Hannân!” “Ey rahmeti merhameti bol olan Allah’ım!
Işin hayırlı olması için okunacak dua nedir?
Işlerin açılması için hangi Esmaül Hüsna okunur?
Huzur için hangi sure okunmalı?
Özellikle Yasin Suresi huzur için okunması gereken surelerin başında geliyor. İnşirah Suresi, Saff Suresi vb. gibi sureler de huzur veren sureler, ayetler arasında yer alıyor. Şimdiden Allah kabul eylesin.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-dua/

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-inanilmaz-etkili-dua/

https://sartlari.com/islerin-acilmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/dua-sozleri-2/

https://sartlari.com/dusmanin-defolup-gitmesi-icin-dua/