Düşman Çatlatan Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > Düşman Çatlatan Dua
04 Ekim 2021
47 okunma
Düşman Çatlatan Dua
Okuma süresi: 2 dakika

İnsanların isteseler de istemeseler de düşman sahibi olması özellikle günümüz şartlarında çok olağan bir durum haline gelmiştir. Düşman sahibi olmak bazen kişinin kendi yaptığı davranışların sonucu olsa da bazen sadece kendisi olduğu için gerçekleşmektedir.

Düşmanlar, bazen yakın dostlarda çıktığı gibi bazen de akraba arasından bile çıkmaktadır. Düşmanlar, haset ederek dedikodu yapar ve yalan yanlış konuşabilir. Kişiye iftira atarak itibarını zedeleyebilir. Kişinin malına ve mülküne göz koyabilir. Ev hayatına ve aile hayatına girerek eşlerin arasını bozabilir. İşlerinizin rast gitmesine engel olabilir. Böyle durumlarda insanlar korkar ve yardımcı olacak bir şeyler ararlar.

Allah kullarına yardım eder ve onların yaşadığı her şeyi görür. Allah her şeyden haberdardır. Düşman sahibi olanların, Allah’a dua etmeleri ve Allah’tan yardım istemeleri gerekmektedir. Ayrıca başlarına kaza ve bela gelmemesi için sadaka vermesi, namaz kılması, oruç tutması, çocuk sevindirmesi ve birçok ibadetini yerine getirmesi de gerekmektedir.

Düşman sahibi olan kişiler düşmanı başından def etmek için düşman çatlatan dua okuması yaparak düşmanlarından kurtulmaktadır. Düşman çatlatan dua olduğu bilinen sure Tebbet suresidir. Ayrıca Tebbet suresinin 7 kez okunması gerekmektedir. Özellikle düşmanı helak ettiği ve zalimlerin helak olmasını sağlayan bir duadır. Düzenli olarak her gün Tebbet suresini okumalı ve başınızdaki düşmanın def olması için Allah’a dua etmelisiniz.

Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. O, bir alevli ateşe girecektir, Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).

Düşmana karşı hangi esma okunur?
Aşağıda kötülere ve düşmanlara karşı okunması ihtiyaç duyulan yakarış detaylı bir halde yer alır: Bismillahirrahmanirrahim, Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike.
Düşmanı def etmek için hangi dua okunur?
Düşmanı Def etmek için Dualar: 1- İmam Ali (as) vesilesiyle Allah’tan yardım dilemek için şöyle söylemelidir: Ya gahiral aduvv, Ya valiyyel veliyy, ya mazharal acaib, ya murtaza Aliyy.
Haksızlığa uğrayan hangi Esmaül Hüsna?
Haksızlığa uğramış bir kimse, Allah’a intikamını alması için dua ederse; Allah (cc) bu kimsenin ahını yerde bırakmaz. – “Ya Müntakim Celle Celalühü” ismi şerifi okunan bir kimse cinlerden zarar görüyorsa, bu dertten kurtulur.
Tebbet Suresi düşman için okunur mu?
Nazar değen kişilere de okunan bir suredir. Nazar için okunan kişiye 3 defa da Tebbet Suresi okunur. Aynı zamanda davasında haklı olan kişi düşmanına karşı Tebbet Suresi okur. Düşmanlık eden zalim kişiye karşı bin defa Tebbet Suresi okunursa, düşman helak olur.

İlginizi Çekilebilir;

 

Düşmana Galip Gelmek İçin Dua

Düşmanı Helak Etmek İçin En Tesirli Dua

Düşmanı Helak Eden Dua Denenmiş