Düşmana Galip Gelmek İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Düşmandan kurtulmak için okunacak dua, düşmanı bozguna uğratan dua, dusmana karsi tesirli dua, düşmanın helakı için okunacak dua, düşman çatlatan dua işte detaylar.

Anasayfa > Genel > Düşmana Galip Gelmek İçin Dua
10 Şubat 2019
644 okunma
Düşmana Galip Gelmek İçin Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Düşmanı yenebilmek için dualar mevcuttur. Bazı zamanlarda düşman ile mücadele edebilmek oldukça güç olabilir. Bunun da nedeni düşmanın güçlü olması gösterilebilir. Bu gibi durumlarda da pek çok kişi düşmanını alt edebilmek için dualar başvurur. Bu duaların belli aralıklarla okunması düşmanı yenebileceği anlamına geldiğine inanılır. Düşmana galip gelmek için dua etmek isteyen kişiler için de alimler tarafından önerilen çeşitli dualar mevcuttur.

Düşmana Karşı Ayet-i Kerim

Bir kişinin etrafından kendisine ve çevresindeki kişilere zarar veren birisinin olması bütün hayatı olumsuz etkileyebilir. Böyle anlarda insanlar da çaresiz kalabilir. Ne yapacağını bilemeyen kişiler dualara sığınır. Bir kişinin kendisine ya da sevdiklerine verebileceği zararlardan korunmak amacıyla okunabilen dualardan bir tanesi Ayet-i Kerim’dir.

Bazı alimler bu duanın zararlı ve kötü şeylerden insanları uzak tutacağını belirtir. Bu duanın etki edebilmesi için de okunabildiği kadar okunması gerekir.

Düşman Uzaklaştırma Duası

Düşmandan kurtulabilmenin bir başka yolu ise düşmanın uzaklaşması için edilecek dualardır. Bunun için de alimler çeşitli dualar öneriyor. Ancak en etkili olduğuna inanılan dualardan bir tanesi 3 esma ve 3 ayetle okunandır. Düşmanın uzaklaştığı ana kadar okunması gereken bu dua, günün her vaktinde okunabilir. Fakat bazı alimler yatsı namazı sonrasında okunan duaların daha etkili olduğunu söylüyor. Bundan dolayı bu duanın da yatsı namazının ardından okunması daha faydalı olacaktır.

Düşmanı Yenebilmek İçin Sekine Duası

Düşmandan kurtulabilmek için çeşitli dualar vardır. Bu dualar düşmanın uzaklaşması için edilebilirken aynı zamanda o düşmanın güçsüz kılınması ve dua edenin güçlenmesi için de okunabilir. Düşmanı yenebilmek için tercih edilebilecek dualardan bir tanesi de sekine duasıdır.

Bu dua okunurken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi niyettir. Bu duanın hangi amaç için okunduğu duanın da etkisini çoğaltacaktır. Düşmanı yenebilmek için edilen sekine duası 19 defa tekrarlanmalıdır. Böylece dua sahibi düşmana karşı güçlenmeye başlayacaktır.

Düşmanına karşı çaresiz durumda kalan kişiler düşmandan kurtulabilmek için düşmana galip gelmek için duaları okumayı deneyebilirler.