Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Düşmanı korkutan dua, düşman çatlatan dua, düşmanın helakı için okunacak dua, düşmanın hilesini bozmak için dua, düşmanı hasta etmek için dua, düşmandan kurtulmak için okunacak dua işte detaylar.

Anasayfa > Genel > Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua
10 Şubat 2019
5.565 okunma
Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua
Okuma süresi: 2 dakika

Düşmandan korunmak için dualar vardır. Bir insanı herkesle anlaşabilmesi pek mümkün değildir. Ancak bir düşman kişinin canını fazlasıyla sıkabilir. Bu düşmanlar kişileri rahatsız etmekle kalmaz aynı zaman da kötülükleri için de uğraşabilir. Bu da kişiler için oldukça tedirgin edici bir hale gelebilir. Bundan dolayı da düşmanın defolup gitmesi için duaların okunması düşmandan kurtulmak için bir yol olarak tercih edilebilir.

Uzaklaştırma Duaları Ne Zaman Okunmalıdır?

Bir düşmandan kurtulabilmek için alimlerin önerdiği uzaklaştırma duaları okunabilir. Bu dualar günün her vaktinde okunabilen dualardır. Ancak en etkili olanı yatsı namazından sonra okunandır. Pek çok alim bir uzaklaştırma duasının yatsı namazının ardından okunmasının daha faydalı olacağını söylemiştir.

Bu dualar düşman uzaklaşıncaya kadar okunması gereklidir. Bu kişinin dua edenden tamamen kopmasının ardından da uzaklaştırma duasının okunması sonlandırılabilir.

Bu Duanın Etkisinin Olmayacağı Durumlar

Bir kişi düşmanından kurtulmak için dua okuyabilir. Bu dualar da kötülük yapan kişinin uzaklaşmasını sağlayabilir. Ancak şayet bir kişi kötülük yapmamış ve kimseye zararı dokunmamışsa bu duanın da hiçbir etkisi olmayacaktır. Ayrıca bir kişi masum birisi için bu duayı okursa kötülükler ile de karşılaşabilir. Bundan dolayı ortada gerçek bir düşman yoksa bu duaya başvurulmamalıdır. Bir kişinin canını çok sıkan bir kişi için ise bu dua etkili bir yoldur.

Düşmanı Uzaklaştırmak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Düşmandan kurtulmak için edilebilecek dualardan bir tanesi İmam Ali vesilesiyle Allah’tan yardım istenecek duadır. Bu dua düşmanın alt edilmesi için kişilere kolaylık sağlayacaktır. Düşmana karşı en etkili dualardan bir tanesi de 3 esma ve 3 ayet ile okunanlardır. 3 esma ile okunan duaların bağlama gücü olduğu gibi uzaklaştırma etkisi de vardır. Bundan dolayı niyete göre bu dualar okunabilir.

Bu dualar okunurken en önemli faktörlerden bir tanesi niyettir. Karşı taraf hakkında kötü niyetler beslemek yerine yalnızca kendinden uzaklaşmasını istemek en iyi niyet olacaktır. Düşmanın defolup gitmesi için dua vardır. Bu dualar kişilere yardımcı olabilse de yine de düşmanla farklı baş etme yöntemlerinin de bilinmesi gereklidir.