Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua | Düşmana karşı hangi dua okunmalı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 1,95 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 3 dakika Düşmanı korkutan dua, düşman çatlatan dua, düşmanın helakı için okunacak dua, düşmanın hilesini bozmak için dua, düşmanı hasta etmek için dua, düşmandan kurtulmak için okunacak dua işte detaylar.

Anasayfa > Genel > Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua | Düşmana karşı hangi dua okunmalı?
10 Şubat 2019
18.376 okunma
Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua | Düşmana karşı hangi dua okunmalı?
Okuma süresi: 3 dakika

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua; düşmanınız olduğunu düşünüyorsanız, size zarar vermek isteyen biri varsa ve elinizden onu durdurmak için bir şey gelmiyorsa. Duaya sığınmak mantıklı olabilir. Ancak uzlaşmayı, barışması denemek, affetmek de büyüklüktür. Bunları yapamıyorsanız düşmanınızı karşınıza alıp bir sükûnet ortamı yaratamıyorsanız o zaman;

Düşmandan korunmak için dualar vardır. Bir insanı herkesle anlaşabilmesi pek mümkün değildir. Ancak bir düşman kişinin canını fazlasıyla sıkabilir. Bu düşmanlar kişileri rahatsız etmekle kalmaz aynı zaman da kötülükleri için de uğraşabilir. Bu da kişiler için oldukça tedirgin edici bir hale gelebilir. Bundan dolayı da düşmanın defolup gitmesi için duaların okunması düşmandan kurtulmak için bir yol olarak tercih edilebilir.

Uzaklaştırma Duaları Ne Zaman Okunmalıdır?

Bir düşmandan kurtulabilmek için alimlerin önerdiği uzaklaştırma duaları okunabilir. Bu dualar günün her vaktinde okunabilen dualardır. Ancak en etkili olanı yatsı namazından sonra okunandır. Pek çok alim bir uzaklaştırma duasının yatsı namazının ardından okunmasının daha faydalı olacağını söylemiştir.

Bu dualar düşman uzaklaşıncaya kadar okunması gereklidir. Bu kişinin dua edenden tamamen kopmasının ardından da uzaklaştırma duasının okunması sonlandırılabilir.

Bu Duanın Etkisinin Olmayacağı Durumlar

Bir kişi düşmanından kurtulmak için dua okuyabilir. Bu dualar da kötülük yapan kişinin uzaklaşmasını sağlayabilir. Ancak şayet bir kişi kötülük yapmamış ve kimseye zararı dokunmamışsa bu duanın da hiçbir etkisi olmayacaktır. Ayrıca bir kişi masum birisi için bu duayı okursa kötülükler ile de karşılaşabilir. Bundan dolayı ortada gerçek bir düşman yoksa bu duaya başvurulmamalıdır. Bir kişinin canını çok sıkan bir kişi için ise bu dua etkili bir yoldur.

Düşmanı Uzaklaştırmak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Düşmandan kurtulmak için edilebilecek dualardan bir tanesi İmam Ali vesilesiyle Allah’tan yardım istenecek duadır. Bu dua düşmanın alt edilmesi için kişilere kolaylık sağlayacaktır. Düşmana karşı en etkili dualardan bir tanesi de 3 esma ve 3 ayet ile okunanlardır. 3 esma ile okunan duaların bağlama gücü olduğu gibi uzaklaştırma etkisi de vardır. Bundan dolayı niyete göre bu dualar okunabilir.

Bu dualar okunurken en önemli faktörlerden bir tanesi niyettir. Karşı taraf hakkında kötü niyetler beslemek yerine yalnızca kendinden uzaklaşmasını istemek en iyi niyet olacaktır. Düşmanın defolup gitmesi için dua vardır. Bu dualar kişilere yardımcı olabilse de yine de düşmanla farklı baş etme yöntemlerinin de bilinmesi gereklidir.

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua 1;

Bismillahirrahmanirrahim

Lâ ilâhe illa’llâhü hıcâben beynî ve beyne külli şeytânin. Lâ ilâhe illa’llâhü hıcâben beynî ve beyne külli belâin ve kadâin. Lâ ilâhe illa’llâhü hıcâben beynî ve beyne külli a’dâin. Lâ ilâhe illa’llâhü’l-melikü’l-cebbâr. Lâ ilâhe illa’llâhü’l-vâhidü’l-kahhâr. Lâ ilâhe illa’llâhü’l-müheyminü’s-settâr. Lâ ilâhe illa’llâhü’l-kebîru’l-müteâlü
birahmetike yâ erhame’r-râhimîn.

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua 2;

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhümme bi-satveti ceberûti gahrike. Ve bi-sür’ati iğâseti nasrike ve bi-ğayratike li-intihâki hurumâtike. Ve bi-himâyetike li-meni’htemâ bi-âyâtike. Neselüke yâ Allâhu yâ Garîbü yâ Semîu yâ Mücîbü yâ Serîu yâ Cebbâru yâ Mütekkebbiru yâ Gahhâru yâ Şedîdü’l batşi. Yâ men lâ yu’cizühü gahru’l cebâbirati velâ ya‘zumu ‘aleyhi helâkü’l mütemerridîne mine’l mülûki’l ekâsirati ve’l-a‘dâi’l fâcirati en-tec‘ale keyde men kâdenî fî nahrihî ve mekra men mekeranî ‘âiden aleyhi ve hufrate men hafera lî vâgı‘an hüve fîhâ.

 

Cani yanan hangi duayi okusun?
O dua da şöyledir: La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim. Anlamı: Allah’ım beni tüm sıkıntılarımdan kurtar.
Kötülük yapana hangi dua okunur?
Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim. Allah’ım sen benim Rabbimsin. Senden başka hiçbir ilah yoktur. Sana dayandım
Haksızlığa uğrayan hangi Esmaül Hüsna?
Haksızlığa uğramış bir kimse, Allah’a intikamını alması için dua ederse; Allah (cc) bu kimsenin ahını yerde bırakmaz. – “Ya Müntakim Celle Celalühü” ismi şerifi okunan bir kimse cinlerden zarar görüyorsa, bu dertten kurtulur.
Bu duayı okursanız karşınızdaki ne kadar istemesede mutlaka ondan rızkınızı alırsınız?
Ya Allahû Ya Allahû Ya Allah Ya Ahedû Yâ Ahedû Ya Ahed Yâ Vahidü Ya Vahidû Ya Vahid Ürzûgni minhüm şey’en ve in hüm ebev. Bu Duayı Okursanız Karşınızdaki Ne Kadar İstemese de Mutlaka Ondan Rızkınızı Alırsınız.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/dusmana-galip-gelmek-icin-dua/

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-inanilmaz-etkili-dua/

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-dua/

https://sartlari.com/islerin-acilmasi-icin-okunacak-dua/