En Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Anasayfa > Genel > En Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir?
31 Mart 2021
44 okunma
En Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir?
Okuma süresi: 2 dakika

Bebek sahibi olmak için uzunca süre uğraşan kişiler bebekleri olacağını öğrendiklerinde anne karnındaki bebeği korumak için farklı şeyler yapabilirler. Anne karnındaki bebeği korumak için bebeğin anne rahmine düştüğünü fark etmek gerekir. En erken hamilelik belirtileri nelerdir sorusu bu yüzden önemlidir.

En Erken Hamilelik Belirtileri Nelerdir, Hamile Kaldığını Nereden Anlarsın?

En erken hamilelik belirtileri nasıl diye soracak olursanız şunları sıralayabiliriz;

  • Mide bulantısı; mide bulantısı hamilelik deyince akla ilk gelen belirtidir. Anne karnındaki bebek yüzünden çok hassas olduğu için her şeye midesi bulanabilir. Normalde çok sevdiği yiyeceklerin kokusuna dahi tepki gösterebilir. Bu bağlamda olur olmadık yerlerde gelen mide bulantılar hamilelik belirtisi açısından önemlidir.
  • Kusma; mide bulantısının ardından gelen kusma durumu da hamileliğin en belirgin özelliğidir. Normalde çok sık kusmayan bir kişi hamilelik dönemince midesinin bulandığı her şey yüzünden kusabilir. Anne bun konuda dikkatli olmalıdır.
  • Bedeninizin içerisinde bir canlı daha taşıdığınız için normalden daha fazla yorulmak da bir hamilelik belirtisidir. Her gün yaptığınız işten artık eskisinden daha yorgun dönüyor iseniz hamile olma şansınız var demektir.
  • Sık sık tuvalet ihtiyacı hissetme de bir hamilelik belirtisidir. Vücudunuz çok çeşitli fizyolojik değişimlerden geçtiği için bu tip durumları hamilelik boyunca yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda dikkatli olunması gerekmektedir.
  • Akıntıya bağlı olarak yaşanan kanama da bir hamilelik belirtisidir. Kadınların adet dönemi dışında yaşadıkları her kanama bir sorunu teşkil eder fakat hamilelik öncesi meydana gelen kanamalar hamileliğin belirtisidir.
  • Baş dönmesi de hamilelik belirtisi olarak sayılabilir. Bunun nedeni de yine vücudun geçirdiği fizyolojik değişikliklere bağlıdır. Bu değişiklikler sebebi ile vücutta birçok dengesiz durum oluşacaktır.
  • Kasık ağrısı bazı hamileliklerde meydana gelebilmektedir. Adet ağrısından farklı olan bu ağrı bazı kadınları oldukça endişelendirir. Hamilelik vücudun farklı değişikliklere gitmesi demektir. Bu yüzden başkasının başına gelen bir şey sizin de başınıza gelecek veya yine aynı şekilde sizin yaşadığınız bir sorunu herkes yaşayacak diye bir durum söz konusu değildir. En erken hamilelik belirtileri nelerdir sorusuna aslında net bir yanıt verilemez.