Gebeliğin Son Ayı | Gebelik 9. Ay - Şartları Neler

Gebeliğin Son Ayı | Gebelik 9. Ay

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Gebeliğin Son Ayı | Gebelik 9. Ay
23 Mart 2021
959 okunma
Gebeliğin Son Ayı | Gebelik 9. Ay

Gebeliğin son ayı artık doğum aşamasına girilmiş bir dönemdir. Annenin özellikle nefes alamama gibi problemleri bu gebelik dönemde oldukça azalmaktadır. Ailelerin oldukça paniğe kapıldığı bir dönemdir. Oysa dünyada bu süreci milyarlarca anne baba yaşamıştır sukunet ile çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz.

Gebeliğin Son Ayı Neler Olabilir?

  1. Karın artık fazla büyüdüğü için yürüme gibi durumlarda şikayetler olabilmektedir. Rahat uyuyamamaya neden olabiliyor. 36. Hafta civarında bebek artık doğum aşamasına girdiği için nefes darlığı, reflü gibi şikayetler azalacaktır.
  2. Bu dönemde ağırlaşmaya dayalı olarak bel ağrısı şikayetleri artabilmektedir.
  3. Gebeliğin son dönemecinde vajinal akıntı oldukça normaldir. Su gelmesi durumunda doğum gerçekleşmeye başlıyor demektir. Gebeliğin son ayları içinde lekelenme ve kanama gibi durumlar karşısında hiç beklemeden derhal doktora başvurmanız önerilmektedir.
  4. Cinsel ilişkiye girmenizde herhangi bir sıkıntı yoktur. Gebeliğin tamamında olduğu gibi bu dönemde de rahatlıkla ilişkiye girebilirsiniz.
  5. Beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken konulardan en önemlisi çok fazla yemenin size yaramayacağıdır. Azar azar canınızın çektiği birçok şeyden yiyebilirsiniz. Dengeli beslenmek konusunda hamileliğin her döneminde gösterdiğiniz özeni bu dönemde de göstermeniz şarttır.
  6. Su gelmesi denilen durum bardaktan su gelmesi şeklinde yoğun olan bir durumdur. Bu durumu diğer durumlar ile karıştırmamanız büyük önem taşımaktadır. Birçok kadın bu tarz hatalı sinyaller nedeni ile gereksiz panikler yaşayabilmektedir.
  7. Doğum süreci yaklaştığı için artık hayatınızda çok büyük bir dönemecin eşiğinde olduğunuzu unutmayın. Kendinizi sitemizde yer alan videolar ile bu sürece çok daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Gebeliğin son ayı konusunda yaşayacağınız bu gibi gelişmeler sayesinde artık bir anne olmaya yaklaşıyorsunuz. Gebeliğin 9. ayı zaten bana bir şey olmaz diyerek süreci zedelemeyin. Her türlü durumunuz için doktorunuz ile irtibat halinde olmanız önerilmektedir. Bu şekilde sağlıklı bir doğum yapma şansınız olacaktır. Sağlıklı bir doğum sayesinde çok daha kaliteli bir yaşam standardı sunmanız mümkün olacaktır. Yaşamın her anı çok kıymetlidir. Kendiniz ve bebeğiniz için kulaktan dolma değil bilimsel verilere uyun.

Hamileliğin son aylarında neler olur?
Hamileliğinizin son ayında bu normal bir durumdur. Vücudunuzdaki kan miktarı artarken leğen kemiklerinizdeki bağlarda gevşeme gerçekleşir ve doğum kanalı son şeklini almış olur. Bu sebeple bele, kasıklara ve bacağınızın iç kısmına vuran ağrılar olabilir.
Doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler nelerdir?
Rahatlama. Bebeğin karnınızın alt kısmına (pelvis) doğru yer değiştirmesi ile diaframınız üzerindeki basınç azalır ve daha kolay nefes alabilir hale gelirsiniz. Nişan gelmesi Su gelmesi Doğum ağrıları Rahim ağzında incelme Rahim ağzında genişleme
Hamileliğin son aylarında ağrı olur mu?
GEBELİĞİN SON ÜÇ AYINDA NİÇİN AĞRI OLUR? “Son üç ayda vücudun her parçasında ağrı hissedilebilir. Sırttan kalçalara, mideden kasıklara kadar pek çok alanda ağrı hissedilebilir. Son üç ayda görülen mide ağrısı, gaz, kabızlık ya da yalancı doğum ağrılarından kaynaklanabilir.
Hamileliğin 9 ayında neler oluyor?
Gebelikte 9. ay anne adayı sabırsızlıkla doğumu bekler. Karnı iyice aşağı inmiştir. Bu durum, bebeğin başını pelvise yerleştirmesinden kaynaklanır. Bebeğiniz, doğum hazırlığı amacı ile başıyla pelvise yerleşme hareketleri yapacağı için, alt bölgenizde ağrı ve acı hisleri yaşayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/hamilelik-hesaplama-nasil-yapilir/

https://sartlari.com/ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir/

https://sartlari.com/hamilelikte-kasik-agrisi-ne-zaman-baslar/

https://sartlari.com/bebegin-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur/

https://sartlari.com/gebelik-hamilelik-hesaplama/