Göğüs Nasıl Büyür

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 4 dakika Gögus nasil buyur krem, gögus nasil buyur masaj hareketleri, gögus nasil buyur doğal, göğüs büyüten kürler , doğal yollar ile gögus büyütme

Anasayfa > Genel > Göğüs Nasıl Büyür
27 Mart 2019
414 okunma
Göğüs Nasıl Büyür
Okuma süresi: 4 dakika

Hızlı göğüs büyütmenin en temel yolu cerrahi müdahale olsa da spor egzersizleri ve doğal yollar ile göğüslerinizi bir beden daha büyütmeniz mümkün. Sinir uçları ve yağ dokularının birleşimi ile göğüs boyutu oluşur. Yağ dokuları ne kadar yoğun ise göğüs ölçüleriniz de aynı düzeyde büyür. Özellikle ergenlik döneminde bu yapılar gelişmeye ve genişlemeye başlar. Ayrıca menopoz ve hamilelik sonrasında da göğüs dokularında büyüme gözlemlenir. Doğru uygulanan masajlar, göğüs kaslarını geliştiren spor hareketleri ile daha dik ve büyük göğüslere sahip olabilirsiniz. Estetik müdahalelere göre biraz daha zaman alsa da sabırlı olmanızda yarar var. Göğüs nasıl büyür diye merak edenler için detaylar yazımızda.

Göğüs Büyümesinde Etkili Olan Faktörler Neler?

Ergenlik döneminde vücutta oluşmaya başlayan hormonal değişiklikler doğrultusunda göğüs büyümeye başlar. Östrojen ve projesteron göğüs ölçünüzün büyümesindeki en temel hormonlardır. İşte bu iki hormona ek olarak genetik faktörler ve beslenme düzeyleri de kadınlarda göğüs boyutunu belirleyen etmenler arasında.

Yumurtalıkları estrojen ve projesteron salgılamayan kadınların göğüsleri daha geç gelişir, küçük kalır. Aynı zamanda kadınlarda yaşlandıkça da yumurtalıklarda daha az hormon üretilmeye başlar ve bu durumda göğüslerin küçülmesine neden olur. İlave projestreon ve estrojen verilmesi ile göğüslerde büyüme hızı artıyor.

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğse uygulanan düzenli masaj hareketleri, ek olarak uygulanan diyetler ile hormonların oranını değiştirerek göğüslerin büyümesi tetiklenebilir. Göğüs nasıl büyür doğal yöntemler;

 • Mekik çekmek, şınav ve bench press göğüs kaslarını geliştirir. Sadece göğüs kaslarını tetiklemekte kalmayarak aynı zamanda kol, omuz kaslarında da etkili spor uygulaması yapılmalıdır.
 • Egzersizlerin düzenli ve sürekli yapılması göğüslerin büyümesini önemli ölçüde etkiler. Günlük 30 dakikalık egzersiz yapmanız şart.
 • Bunun yanı sıra masaj yaparak da göğüs büyütülebilir. Çünkü masaj ile göğüslerdeki dokular hareket kazanır. Pasif halden aktif hale geçerler.

Arpa, ayçiçeği, keten tohumu da göğüslerde gelişmeyi etkileyen besinler arasında yer alıyor. Egzersiz yaparken bu besinlerinde düzenli olarak tüketilmesi şart.

Masaj İle Göğüs Nasıl Büyür?

Göğüslerini bir beden daha büyütmek isteyenler, masaj yöntemini denemeli. Masaj ile göğüs nasıl büyür diyorsanız sizler için hazırladığımız masaj tekniklerini düzenli olarak uygulayın.

 • Öncelikle badem yağı ya da zeytin yağı alın. Doğal yağları ellerinize dökerek birkaç dakika elinizi ovuşturmanız gerekiyor.
 • Göğüs nasıl büyür hareketleri; ellerinizin masaj yaparken sıcak olması önemli. Bu sayede masaj yaparken kan akışının hızlı olması desteklenir ve dokular daha fazla uyarılır.
 • Ellerinizi göğüslerinizin arasında, iç kısma gelecek şekilde yerleştirdikten sonra dairesel hareketler uygulayarak masaj yapmaya başlayın.
 • Dairesel hareketler her masaj seansında en az 100, en çok 300 kez uygulanmalı. Daha fazla yapılmasında ekstra bir etki olmaz. Ayrıca göğüs dokusunda da zedelenmeler olabilir.
 • Her gün sabah uyandığınızda uyumadan önce bu masajı uygulamaya devam edin. 2 ay boyunca düzenli şekilde masaj yaparsanız sonuçları fark ederseniz.

Göğüslerinizi büyütmek için uygulayacağınız masajda iki etki gözlemlenir. Birincisi göğüs dokusunun etrafında kan akışının hızlanması ikincisi ise dokuların genişleyerek esneklik kazanması. Kan akışının artması sonucunda dokular daha kolay beslenir. Dokuların genişlemesi ile de normalden daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olmanız sağlanacak.

Göğüs Büyütmek İçin Hangi Bitkisel Kürler Kullanılır?

Doğal yollar ile göğüs büyütmek istiyorsanız bitkisel kürleri mutlaka denemelisiniz. Göğüs nasıl büyür bitkisel yollar ile demeyin! Düzenli kullanım halinde göğüslerin büyümesine katkı sağladığı denenmiş ve ispat edilmiştir.

 • Çemen otundan yapılan macunun göğüslere sürülmesi ile dokularda kan akışı hızlanır ve kalıcı göğüs büyümesi gerçekleşir.
 • Rezene tohumunun kaynatılarak masaj yağı haline getirilmesi ve her gün 10 dakika boyunca masaj yaparak uygulanması da göğüslerde kalıcı büyümeleri destekler.
 • Susam yağını doğrudan göğüslerinize masaj yaparak uygulamanızda göğüslerin büyümesini destekler.

Serbetçi Otu: Genellikle bira yapımında kullanılan şerbetçi otu göğüslerin büyümesini destekliyor. Göğüs büyütmek için sıkça kullanılan bitkiler arasında yer alır. İzohumulon, doğal fenoller ile bilinen östrojenin maddeleri şerbetçi otunda yüksek miktarda bulunur.  Östrojen içerdiği için göğüslerin büyümesini de tetikler. Yine masaj yaparak uygulamanızda yarar var.

Rezene Tohumu: Rezene tohumunun yapısında anetol, pinen, fenkondan, kavikol, sineol, bakır, demir, kalsiyum, potasyum, selenyum, magnezyum gibi vitaminler bulunur. Anne sütünü de arttıran rezene tohumu zengin vitaminlere sahip olduğu için göğüslerinde büyümesini tetikler. Düzenli masajlarınızda rezene tohumunu kullanabilirsiniz.

Çörek Otu: Çörek otunu su ile ezip aç karnına tüketmeniz gerekiyor. Göğüslerin büyümesini destekleyen doğal kürle arasında yer alan çörek otunu 1 çay kaşığı kadar tüketmelisiniz. Zaman içerisinde göğüslerinizde büyüme hızı artacak.

Göğüs Büyütmek İçin Hangi Gıdalar Tüketilir?

Doğal yollar göğüs nasıl büyür diye merak edenler beslenme tarzına da dikkat etmeli. Yapılan araştırmalar sonrasında yer alması, cüce palmiye özütü, hindiba kökü ve cüce palmiye özütünün göğüs büyütmede oldukça etkili olduğu kanıtlandı.

 • Yer alması, içerdiği prostrojen sayesinde göğüslerin büyümesini destekler. Çünkü yer elmasında bulunan projestrojen göğüs büyümesinde etkili olan iki hormondan biri.
 • Ülkemizde bulmanız biraz olsa da cüce palmiye özütü günde iki kez kullanıldığında göğüslerin büyümesini tetikler.
 • İsterseniz kaynatarak isterseniz ise kapsül yolu ile yutarak tüketebileceğiniz hindiba kökü de göğüslerin büyümesini destekler.
 • Damiana afrodizyak olarak da tanınmakta olup birinci sırada kadın rahatsızlıkları için kullanılır. Göğüslerin büyümesini de destekler
 • Melek otu kadın hastalıklarında düzenli olarak kullanılan bir bitki. Göğüs dokularının hızlı çalışmasında da oldukça etkilidir.

Aslan kuyruğu çayı kalp problemleri ve kadın hastalıklarında kullanılan bir çay olup göğüs büyümesini de destekler.

Göğüs Büyütme Tarifleri Neler?

60 gün içerisinde bu formüller ile en az 5 cm kadar göğüslerinizde büyüme göreceksiniz.

 • Bunun için 2 yemek kaşığı kadar şerbetçi otu
 • Yeteri kadar su ve yağsız bir krem
 • Karışımın krem kıvamında olmasına özen gösterin

Tencere içerisine şerbetçi otunu koyup yeteri miktarda kaynatın. Kaynama noktasına geldiğinde ise ocağın altını kapatıp kremi sıkın. Karışımı krem kıvamına gelince cam kase içerisine alın, ardından üzerini streç ile örtün. 24 saat boyunca oda sıcaklığında bekletilmesi gerekiyor. Doğal göğüs büyütme karışımı için ıhlamur ekleyerek de masaj uygulayabilirsiniz.

Doğal yollar ile hızlı göğüs büyütmek için farklı alternatifler kullanabilirsiniz. Bunun için göğüs büyütücü kremler ve hormon takviyeleri doktor kontrolü ile göğüs büyütmek mümkün olacak. Göğüs nasıl büyür vazelin kullanılmalı mı diyorsanız;

 • 4 gram kadar oğul otu
 • Yeteri miktarda su
 • Kaynadıktan sonra vazelin

Göğüs nasıl dolgunlaştırılır diye merak edenler bu bitkisel karışımı deneyebilir. Öncelikle küçük bir tencere içerisine 1 su bardağı kadar suyu ve oğul otunu koyup kaynatın. Kaynama işleminden sonra ocağın altını kapatın ve soğumaya bırakın. Daha sonra bu karışımın içerisine vazelin ekleyip göğüslerinize masaj yapın. 60 gün boyunca uygulamanızda yarar var.