Güzel Rüya Görmek İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Sadık rüya görmek için dua, hayırlı rüya görmek için zikir, güzel rüya görmek için esmaül hüsna, güzel rüya görmek için salavat

Anasayfa > Genel > Güzel Rüya Görmek İçin Dua
20 Şubat 2019
425 okunma
Güzel Rüya Görmek İçin Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Güzel rüya duası var mıdır? Güzel rüya görmek için dua hangisidir? Hayatımızın bazı dönemlerinde psikolojik olarak sıkıntı yaşayabilir, işlerin yolunda olmaması gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Bu gibi dönemlerde bilinç altımız otomatik olarak etkilenmektedir. Kötü durumlardan ve olumsuzluklardan etkilenen bilinç altımız, kötü rüyalar ve hatta kabuslar görmemize neden olabilir. Bu kabuslar zaten kötü giden hayatımızı çok daha kötü etkileyebilir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken kesinlikle zor da olsa bilinç altınızı biraz rahatlatmak olmalı. Sakin müzikler dinlemek, kötü olayları düşünmemek bu konuda işinize yarayabilir. Allah inancı olan kimseler ise dua yöntemine başvurabilirler. Öyle ki Allah’a el açıp dua etmek dahi zihninizi ve ruhunuzu huzura kavuşturacaktır. Güzel rüyalar görmek için edebileceğiniz dualar bulunmakla birlikte, bunu tüm kalbinizle isterseniz gerçekleşir ve o güzel rüyalar belki de sizlere umut olur.

Güzel rüya görmek için dua hangisidir ve okunuşu nasıldır?

Güzel rüyalar görmek için edilebilecek en etkili dua ve okunuşu şu şekildedir;

“Allahümmmeinnies’elükeru’yensalihatensadıkatengayrakazibetinnafietingayradârrin”

Kim ki bu duayı inanarak ve içten bir şekilde okursa, o kişi güzel rüyalar görecek ve kabuslardan kurtulacaktır. Dualarınızı ederken içten ve samimi olmalısınız. Öyle ki dualarınızı Allah’a edersiniz ve o sizi en içinize kadar bilir ve görür.

Güzel rüya görmek için okunan duanın Türkçe anlamı nedir?

Güzel rüya görmek ve kabuslardan kurtulmak için okunan duanın Türkçe anlamı;

“Allah’ım! Senden doğru, iyi ve yalan olmayan, faydalı olup zararı olmayanı göstermeni diliyorum.”

Şeklinde olup, bu dua ile kötü rüyalardan kurtulacaksınız. Yatmadan önce ve namazlarınızdan sonra bu duayı okumanız ve tekrarlamanız halinde güzel rüyalar görebileceksiniz.

Güzel rüya görmek için dua okumadan önce abdest almak gerekir mi?

Güzel rüya görmek için dua okumadan öne abdest almanız faydalı olacaktır. Öyle ki abdest ruhu ve bedeni temizleyerek daha saf ve temiz olmanızı sağlar. Bu sebepten dolayı abdestli okunan dualar daha samimi bir şekilde ulaşması gereken yere ulaşır.