Hamilelikte Okunacak Dua | Hamilelikte okunacak dualar - Şartları Neler

Hamilelikte Okunacak Dua | Hamilelikte okunacak dualar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hamilelerin okunması gereken dualar, hamilelik boyunca okunması gereken dualar, hamile kalmak için hangi dua okunur, hamilelikte hangi dua okunur, hamilelikte okunacak dua, hamilelikte okunacak dua uzun, hamilelikte okunacak dua ve sureler içerikte.

Anasayfa > Genel > Hamilelikte Okunacak Dua | Hamilelikte okunacak dualar
06 Ocak 2021
895 okunma
Hamilelikte Okunacak Dua | Hamilelikte okunacak dualar

Hamilelik bir kadın için en mucizevi durumlardan biridir. Aynı şekilde insanlık için de mucizevidir. Yeni bir yaşamın şekillenmesi, Allah’ın bahşettiği en büyük armağandır. Yüzyıllardan beri kadınlar bedenleriyle bu mucizeye ev sahipliği yapmaktadır. Hamilelik güzel olduğu kadar zorlu bir süreçtir. Bu sebeple bolca dua okumak son derece önemlidir. Hamilelikte okunacak dua nedir? Bu dönemde ve gebeliğin ilerleyen evrelerinde anne kendi sağlığını da bebeğinin sağlığını da korumak için ekstra önlemler almalıdır. Ve yine gebelik döneminde sağlıklı doğum yapabilmek, bebeğin dünyaya sağlıklı gelmesini dilemek ve ahlaklı, salih bir evlat sahibi olmak adını okunabilecek dualar vardır. Bebeğin sağlıklı doğması için hangi duaları etmeliyiz?

Hamilelikte Okunacak Dualar Hangileri?

Hamile kadınlar dış dünyadan gelen etkilere daha açık durumdadır. Vücudundaki vitaminleri, mineralleri başka bir canlıyla paylaşıyor olmak bağışıklık sisteminizin daha savunmasız olmasına yol açmaktadır. Bu sebeple hamile kadınlar muhakkak ekstra vitamin takviyeleri almalı ve aynı zamanda beslenme düzeninde değişiklikler yapmalıdır.

Beslenme düzenini değiştirmek annenin beden sağlığının korunmasına; mikrop, virüs, bakteri gibi istenmeyen durumlardan onu korumasına yardımcı olacaktır. Bolca egzersiz yapmak, kendinizi zorlamadan vücudunuzun gerek duyduğu hareketi ona vermek, esneme hareketleriyle bebeğiniz için ve kendiniz için rahatlama sağlayabilirsiniz.

Gebelik aynı zamanda hormonlarınızın tamamiyle değişken olmasına, bütün duyularınızın keskinleşmesine ve tetikte olunmasına yol açacaktır. Tüm bunlar ve anne olmanın sorumluluk hissi, endişe ve tasa oluşturabilir ve annenin ruhsal sağlığı açısından olumsuz sonuçlar yaratabilir.

Anne adaylarının beden sağlığının yanı sıra ruh ve sinir sağlıklarını da korumaları gerekmektedir. Bunun için gebelikte okunacak dualar nelerdir? Gebelikte bolca dua etmek, Kur’an okumak, bolca namaz kılmak ve yaratıcı ile sıkça buluşup gönlünü ona açmak anne adaylarının rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Dua, tüm endişeleri, tüm sıkıntıları, tüm korkuları ve hüzünleri olduğu gibi anlatabilmek gebelikle birlikte ortaya çıkabilecek olan sıkıntılardan korunmanın anahtarıdır. Hamilelik süresinde, başından sonuna kadar bolca dua okumak sizi ve bebeğinizi koruyacak, hayırlı ameller işlemenizin kapısını aralayacak ve hayırlara vesile olacaktır.

İşte Hamilelikte Okunacak Dua!

Araf Suresi 189. Ayet

Huve-lleżî ḣalekakum min nefsin vâhidetin vece’ale minhâ zevcehâ liyeskune ileyhâ(s) felemmâ teġaşşâhâ hamelet hamlen ḣafîfen femerrat bih(i)(s) felemmâ eśkalet de’ava(A)llâhe rabbehumâ le-in âteytenâ sâlihan lenekûnenne mine-şşâkirîn(e) / Sizi bir tek candan (Âdem’den) yaratan, ondan da yanında huzur bulsun diye eşini (Havva’yı) yaratan O’dur. Eşi ile (birleşince) eşi hafif bir yük yüklendi (hamile kaldı). Onu bir müddet taşıdı. Hamileliği ağırlaşınca, Rableri Allah’a: Andolsun bize kusursuz bir çocuk verirsen muhakkak şükredenlerden olacağız, diye dua ettiler.

Hamileyken bebeğin güzel olması için ne yemeli?
SÜT ÜRÜNLERİ Süt en iyi kalsiyum kaynağıdır. BAKLAGİLLER. Baklagiller, vücudunuzun hamilelik esnasında ihtiyaç duyduğu mükemmel bitki bazlı lif, protein, demir, folat ve kalsiyum kaynaklarıdır. ET VE DENİZ ÜRÜNLERİ YUMURTA. YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER.
Anne karnındaki bebeğin sağlıklı olması için ne yapmalı?
Sağlıklı ve dengeli beslenmek, düzenli egzersiz yapmak, yeterli düzeyde dinlenmek ve gerekli sağlık taramalarını aksatmadan yaptırmak, hem bebeğin gelişimini hem annenin sağlığını olumlu şekilde etkileyecek.
Bebeğin güzel olması için hangi sure okunur?
Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur. 2. Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.
Doğumun kolay olması için hangi dualar okunur?
‘İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin. ‘

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/gebelikte-okunacak-dua/

https://sartlari.com/hamilelikte-beslenme-nasil-olmali/

https://sartlari.com/hamilelikte-hafta-hafta-bebek-gelisimi/

https://sartlari.com/hamilelikte-kasik-agrisi-ne-zaman-baslar/

https://sartlari.com/hamilelikte-ilac-kullanimi-ve-zararlari/