İninal Kart Aktifleştirme | İninal Kart Nedir - Şartları Neler

İninal Kart Aktifleştirme | İninal Kart Nedir

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika İninal kart aktifleştirme 2019, ininal kart giriş, ininal kart nasıl aktif edilir, ininal kart davet kodu, ininal kart para yükleme, ininal kart nerden alınır

Anasayfa > Genel > İninal Kart Aktifleştirme | İninal Kart Nedir
16 Şubat 2019
1.205 okunma
İninal Kart Aktifleştirme | İninal Kart Nedir
Okuma süresi: 2 dakika

İninal kart, dünyanın her yerinden kullanılabilen, kart sahiplerini tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış bir karttır. En önemli özelliği, ön ödemeli oluşudur. Bu sayede gereksiz ve plansız harcamalar yapılmasına engel olur. İninal kart aktifleştirme işlemi yapıldıktan sonra kart kullanıma açılır, birçok yükleme noktası seçeneğinden kart yüklemesi yapılır ve kart kullanıma hazır hale gelir. Banka kartları ya da kredi kartlarında olduğu gibi uzun bekleme süreleri sıkıntısı ortadan kalkar. Bu sayede, hızlı ve güvenli bir şekilde, İninal kart kullanımı başlar.

İninal Kartın Özellikleri Nelerdir?

İninal kartın diğer banka kartları ve kredi kartlarından farklı birçok özelliği vardır. İninal kart kullanım yaşı 12 ‘ den başladığı için aileler rahatlıkla çocukları için bu karta sahip olabilir. Ancak kart PTT’ler aracılığı ile alınacaksa kullanım yaşı 15’tir. Ön ödemeli bir kart olduğu için, yüklemesi, harcanacak miktarın yükleme noktalarından bakiyeye eklenmesi ile limit belirlemesi yapılır. Bu sayede sahip olunmayan bir para harcanmaz ve güvenli alışveriş gerçekleşir. Yapılacak alışveriş direkt nakit para ile yapıldığında yararlanılamayacak birçok kampanyaya olanak tanıdığı için, karlı bir şekilde harcama yapmaya imkân sunar. Bilinçli alışverişi çocuklara aşılamak ya da bütçe sınırları çerçevesinde bir alışveriş yapmak için, İninal kart, ideal bir karttır.

İninal Kart Nasıl Aktif Hale Getirilir?

İninal Kart internet üzerinden ya da satın alma noktalarından temin edilebilir. Kartı aldıktan sonra bir aktivasyon işlemi yapmak gerekir. İninal kartı aktive etmek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  1. İninal kart internet sitesine girilir
  2. Yeni hesap aç sekmesine tıklanır
  3. Sizden istenen Mail adresi, TC kimlik numarası, isim soyisim, telefon numarası benzeri bilgiler doldurulur
  4. Hesap oluştur butonuna tıklanır
  5. Genel bilgiler tamamlandığında bir SMS doğrulama sayfası açılır
  6. Bu telefon numaranıza gönderilen doğrulama şifresi ekrana girilir
  7. Doğrulama yapıldığında kartlarım ekranı açılır
  8. Kart üzerinde bulunana kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası kısımları tamamlanır ve onay butonuna basılır.

Bu adımlar tamamlandığında İninal kart aktif olur.

İninal Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İninal kart aktifleştirme işlemi tamamladıktan sonra adınıza tanımlı tüm kartlar ekranda görünür. Kartların bakiyelerini görebilirsiniz. Ayrıca bakiye ve kart işlemleri İninal kart online cüzdan uygulaması üzerinden de görüntülenebilir.

Ininal Kart Nasıl Aktif Hale Getirilir?
İninal kartın aktivasyon işlemini yapmak için İninal’in resmi sitesine giriş yapılmalıdır. -Siteye giriş yapıldıktan sonra ”yeni hesap aç” seçeneğine tıklanır. -Ekrana gelen forma ad, soyad, e-posta, şifre, cep telefonu ve davet kodu girilmelidir. -Cep telefonuna gelen SMS ile doğrulama işlemi yapılır.
Kart Nasıl Aktif Edilir?
Resmi web sitesine “Tinkoff” gidin. “Kredi kartını aktifleştir” bölümünü seçin. Özel alana kredi kartı numarasını girin. Numarayı girdikten sonra, sistem verileri tanımlayacaktır. PIN’i ayarlayın. Herhangi bir işlemi kullanarak kartın çalışmasını kontrol edin.
Ininal Kart Kapanınca Ne Olur?
Kontör ya da dakika harcamadan, çağrı merkezlerinde sıra beklemeden ininal kartını başarıyla kullanıma kapattın. Kullanıma kapattığın kartın hesabında yer alan “Aktif Olmayan Kartlar” arasında listelenmeye devam edecek, bu sayede hem varsa kart bakiye bilgine, hem de kart hareketlerine erişmeye devam edebileceksin.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/instagramda-hesap-dondurma/

https://sartlari.com/ininal-kart-aktif-etme/

https://sartlari.com/ininal-kart-nereden-alinir/

https://sartlari.com/saglik-ocagi-tahlil-sonuclari-ogrenme/

https://sartlari.com/ininal-musteri-hizmetleri/