İninal Kart Nereden Alınır? | İninal kartı kaç TL? - Şartları Neler

İninal Kart Nereden Alınır? | İninal kartı kaç TL?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika İninal kart nereden alınır 2019, ininal kart para çekme,ininal kart giriş, ininal kart yaş sınırı 2018

Anasayfa > Genel > İninal Kart Nereden Alınır? | İninal kartı kaç TL?
16 Şubat 2019
811 okunma
İninal Kart Nereden Alınır? | İninal kartı kaç TL?
Okuma süresi: 2 dakika

İninal kart, çocukların da kullanabileceği yeni nesil bir kart. Bankacılık sektöründe yaşanan rekabet ve kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda her geçen gün yeni uygulamalar devreye girmektedir. Nakit sıkışıklığı yaşanan zamanlarda ya da taksit yapılarak alınmak istenen ürün ve hizmetler için kullanmak üzere kredi kartlarının kullanımı olcukça yaygındır. Ancak mevcut kredi kartı sistei kullanışlı olduğu kadar plansız harcamalar,bütçe dışı harcamalar ve düzensiz ödeme planı sonucu kötü sonuçlar da doğurabilir. İninal kartın ön yüklemeli olma özelliği, klasik kredi kartlarının ‘önce harca,sonra öde’  prensibinin aksine harcanacak miktarın planlanması, özellikle çocuklara bilinçli birer kart kullanıcısı olmaları konusunda destek verir.Peki ininal kartın özellikleri nelerdir ve İninal kart nereden alınır?

İninal Kartın Özellikleri Nelerdir?

İninal kart, ön ödeme yapılarak kullanılan, yüklenilen miktara göre harcama yapabilen bir karttır. Kredi kartı ve banka kartlarının geçerliği olduğu tüm noktalarda kullanılabilen bu kart, kullanıcılarına birçok avantaj da sunmaktadır. Kart yurtiçi ve yurtdışı kullanıma açıktır. Şu an için nakit çekimine kapalıdır. Kart sahipleri, 3. Kurumlarla yapılan dönemsel anlaşmalara bağlı kampanyalardan yararlanabilirler.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart çeşitli satış noktalarından temin edilebilir. Bunlar;

  • PTT
  • Migros
  • T&K Kitap Kırtasiye
  • Kırtasiye
  • D&R Store
  • Teknosa
  • Vatan Bilgissayar
  • Macrocenter
  • Kipa
  • Kim Marketler

Aynı zamanda internet siparişi ile temin edebilir ya da sanal cüzdan uygulamasından hesabınıza tanımlanarak bu karta kolayca ulaşmak mümkündür.

İninal Kartı Kimler Kullanabilir?

İninal kartı 12 yaşından büyük herkes kullanabilir. PTT alımlarında ise yaş sınırı 15’tir.Öğrenciler ve çalışanlar da kartı rahatlıkla kullanabilir. Farklı bankalara ait kart sahipleri aynı zamanda bu karta da sahip olabilir. Bir banka hesabı olmadan kart kullanmak isteyenler kullanabilir. Çocuklarına doğru kart kullanımını ve kendi bütçelerini yönetmeyi öğretmek isteyen ebeveynler çocukları için, öğrenciler harcamalarını planlı yapmak için bu karttan faydalanabilirler. Yurtdışı kullanımına açık olan kartı, seyahatlerinde planlı bir bütçeye sahip olan ve üzerlerinde nakit para taşımak istemeyenler de kullanabilir.

Ininal kart ücreti ne kadar?
Yatırılan tutarın %1.15’i + 1,04 TL’dir. Yani 100 TL yatırdığın akdirde bakiyenden toplamda 2,19 TL düşer. Kartına 97,81 TL yüklemiş olursun. Kartsız işlemlerde ücretsiz.
Ininal Kart 18 yaş altı alabilir mi?
ininal Kart’a 13 yaşından büyük herkes sahip olabilir. ininal Kart’ı velisinin gözetiminde kullanacaklar için yaş sınırı yoktur.
Ininal Kart fiyat nereden alınır?
İninal kart başta D&R ve Migros olmak üzere çeşitli market zincirlerinden ve partner teknoloji mağazalarından satın alınabiliyor. Kartı market zincirinden ilk satın aldığınızda 30 TL ödüyorsunuz ve 25 TL’si kart içine yükleniyor, 5 TL de kart ücreti ödüyorsunuz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ininal-musteri-hizmetleri/

https://sartlari.com/ininal-kart-aktif-etme/

https://sartlari.com/ininal-kart-sifresi-nerde-yaziyor/

https://sartlari.com/ininal-kart-aktiflestirme/

https://sartlari.com/ininal-kart-satin-al/