İnstagramda Hesap Dondurma | Telefondan Instagram hesabı nasıl dondurulur? - Şartları Neler

İnstagramda Hesap Dondurma | Telefondan Instagram hesabı nasıl dondurulur?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İnstagramda Hesap Dondurma Nasıl Olur? Hesabımı Nasıl Dondurabilirim? Instagram Geçici Olarak Kapatma işlemleri gibi birçok konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anasayfa > Genel > İnstagramda Hesap Dondurma | Telefondan Instagram hesabı nasıl dondurulur?
25 Eylül 2020
801 okunma
İnstagramda Hesap Dondurma | Telefondan Instagram hesabı nasıl dondurulur?

İnstagramda Hesap Dondurma Instagram’da çoğu zaman uygulamayı kullanmaktan sıkıldığımız zamanlarda ya da bir süre Instagram’aara vermek istediğimiz zamanlarda hesabı tamamen kapatmak yerine bir süre dondurmaya karar veririz. Bu durumda bunu nasıl yapacağımız konusunda bir fikre sahip değilizdir. Instagram hesabım olduğu gibi kalsın sadece bir süreliğine dondurmak istiyorum bir süre sonra yeniden aktifleştiririm diyenlerdensenizInstagram hesabıgeçici olarak kapatma işlemi ile bunu gerçekleştirilmektedir.

Peki Instagram Hesabı Nasıl Dondurulmaktadır? İnstagramda Hesap Dondurma

  • İnstagram da Hesap Dondurma Bunun için ilk olarak Instagram’dan profilinize bir giriş yapmalısınız.
  • Daha sonra profilinizde hemen ismimizin yanında yer alan profili düzenli seçeneğinden giriş yapmalıyız.
  • ardından burada karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. Çıkan seçeneklerin en altına baktığımız zaman hesabı geçici olarak kapatma kadına bir seçenek görürüz. Mavi renkle yazılmış olan seçeneği geçici olarak kapatmak adına giriş yaparak ulaşırız.
  • Instagram bu durumda size soru yöneltir. Neden kapatmak istediğinize dair bir bilgi almak ister. Bu Instagram’ın herhangi bir oluşabilecek problemleri ya da sizin rahatsız olduğunuz bir durum söz konusuna karşı yardımcı olması adına bir sorudur. Örneğin başka bir kişi tarafından rahatsız oluyorsanız o kişinin sizi rahatsız etme sebebine göre bir yardımı olabilir ya da Instagram’da hoşunuza gitmeyen bir durum karşısında sorununuzu belirtirseniz, yine Instagram sizin karşınıza çözüm çıkaracaktır.
  • Fakat ara vermek adına bir kapatma tercih ediyorsanız ara vermek istiyorum seçeneği ile bir hesap dondurma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Fakat yalnızca seçeneği işaretleyerek tamamen kapatmanız mümkün değildir. Bunun için Instagram sizden bir şifre istemektedir. Şifrenizi unutmuş olmamanız gerekmektedir. Ve tekrar gireceğiniz sıra da yine aynı şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden ınstagram’ı kapatma sebebinizi belirttikten sonra ardından şifrenizi girerek hesabınızı geçici olarak bir süre kapatabilirsiniz.

Yeniden Hesabı Aktifleştirme Nasıl Olmaktadır?

  • Instagram’ı kapattıktan sonra pişman olup 7 gün içerisinde tekrardan giriş yapabilmeniz mümkündür. Fakat bunun için 3 saat kadar bir süre beklemeniz gerekmektedir.
  • Yani Instagram’da dondurulmuş bir hesap3 saat sürenin ardından yeniden aktifleştirile bilmektedir. 7 gün içerisinde tekrardan aktifleştirmeniz de oldukça mümkündür.
İnstagram Geçici Kapatma Kaç Gün Sürer?
Instagram hesabını dondurmak için herhangi bir süreye ihtiyaç yoktur. Kullanıcılar her an hesaplarını kolayca dondurabilir ve tekrar istediği her an aktif bir duruma getirebilir. Dondurulan Instagram hesabı tekrar aktif edildiğinde, 7 gün içerisinde dondurulma işlemi yapılamıyor.
Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur Android?
INSTAGRAM DONDURMA İŞLEMİ (GEÇİCİ KAPATMA) instagram.com’a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a dokunun veya tıklayın.
Instagram Hesap Dondurulduğu Nasıl Anlaşılır?
Hesabınızı dondurduktan sonra Instagram hesabınız görünmez olacaktır. Size Instagram kullanıcısı olan hiç kimse ulaşamayacak ve sizi göremeyecektir. Diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecektir. Yapılan aramalarda çıkmayacak, herhangi bir paylaşıma etiketlenemeyeceksiniz.
Instagram Geçici Kapatma Nedir?
Instagram dondurma diğer adıyla Instagram hesabını geçici olarak kapatma işlemine denir. Instagram hesabınızı geçici süreliğine kapatıp istediğiniz zaman geri açmanızın mümkün olduğu bir işlemdir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ininal-kart-aktiflestirme/

https://sartlari.com/e-devlet-gecici-mezuniyet-belgesi/

https://sartlari.com/instagramda-kalin-yazma/

https://sartlari.com/goknet-musteri-hizmetleri/

https://sartlari.com/instagramda-isletme-hesabi-nedir/