İnstagramda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 1 dakika Instagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi 2019, instagram ekran görüntüsü bildirimi, instagramda hikaye ekran görüntüsü alma, instagram mesajları ss alınca bildirim gider mi, instagram hikaye ss bildirimi 2019

Anasayfa > Genel > İnstagramda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi
13 Şubat 2019
287 okunma
İnstagramda Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi
Okuma süresi: 1 dakika

İnstagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi? İnstagram son dönemlerde oldukça ilgi kaynağı olan sosyal medya uygulamalarının en başında gelmektedir. Bu sosyal platform aracılığıyla fotoğraflarınızı paylaşırken, eski arkadaşlarınızı bulabilir ya da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz! Küçük, büyük herkesin mobil cihazlarından eksik etmediği bu uygulamaya bilgisayarlar üzerinden de rahatça erişim sağlayabiliyorsunuz. Buradan arkadaşlarınızın hareketlerini anlık olarak takip edebilir, paylaştıkları resimlere, videolara yorumlar yapıp like atabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden hikaye adı altında anlık durumlar paylaşabilirsiniz. Bu anlık durumlar 24 saat boyunca hikaye profilinizde kalır ve sonra otomatik olarak silinir. Kendini her geçen gün geliştirmeye ve yeni özellikler katmaya devam eden İnstagram, daha çok uzun yıllar popülerliğini korumaya devam edecek.

İnstagram üzerinden ekran görüntüsü almak

İnstagramda ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi? İnstagram üzerinden kişilerin paylaştığı postlarda ya da hikayelerde ekran görüntüsü almak mümkün. Son zamanlarda çıkan rivayetler doğrultusunda herkesin kafasında aynı soru işareti dönüyor. İnstagramda ekran görüntüsü alınması halinde karşı tarafa bildirim gideceği yönünde bir güncelleme olacağından bahsediliyordu. Fakat bu durum hikayelerde ya da postlarda alınan ekran görüntüleri için geçerli değil. Bu kısımlardan dilediğiniz kişiye ait postun ya da hikayenin ekran görüntüsünü alabilirsiniz ve de karşı tarafa bu yönde bir bildirim gitmez.

İnstagramda hangi durumlarda ekran görüntüsü alınması halinde karşı tarafa bildirim gider?

İnstagramda dilediğiniz postun ya da hikayenin ekran görüntüsünü gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Öyle ki bu kısımlardan alacağınız ekran görüntülerinin bildirimleri karşı tarafa gitmiyor. Yani böyle bir özellik gelecekse dahi henüz İnstagram tarafından güncellemesi yapılmadı. İnstagramda karşı taraf ile açtığınız mesaj kutusunda (dm) aldığınız ekran görüntüleri (birbirinize mesajdan attığınız resimler için de geçerli) karşı tarafa “ekran görüntüsü aldı” şeklinde gitmektedir. Bu sebepten dolayı dikkatli olmalısınız!

İnstagram sohbette ekran görüntüsü aldı bildirimini engelleyebilir miyiz?

Maalesef sohbet kutusu içerisinde sohbetin ya da birbirinize özel olarak attığınız resimlerin ekran görüntüsünü almanız halinde karşı tarafa bildirim gider ve bunu önlemenin herhangi bir yolu yoktur.