Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme | Instagram kimlerin aktif olduğunu görmek? - Şartları Neler

Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme | Instagram kimlerin aktif olduğunu görmek?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme Nasıl Olur? Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Nasıl Görürüm? Merak ettiğiniz detaylar için okumaya devam edin.

Anasayfa > Genel > Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme | Instagram kimlerin aktif olduğunu görmek?
24 Eylül 2020
719 okunma
Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme | Instagram kimlerin aktif olduğunu görmek?
Okuma süresi: 2 dakika

Milyonlarca kişinin kullandığı instagram hesabına instagramda ne zaman aktif olduğunu görme özelliği de geldi. Uzunca bir zaman önce. Whatsapp gibi uygulamalardan aşina olduğumuz bu özelliği ise beğenenler olduğu gibi beğenmeyenler de var. Aktif olduğunu görme özelliği sayesinde kullanıcılar instagram mesajlardan sizin ne zaman giriş yaptığınızı görür.  En son ne zaman aktif olduğunuzu görebilecekleri gibi bütün bu bilgileri takip ettiğiniz kişiler tarafından sizler de görebileceksiniz. Ayrıca hesabı açık olan kişiler için ise takip etmediğiniz kişilerinde sizin profilinize girip dilediği zaman sizin ne zaman aktif olup olmadığınıza bakması mümkün olmaktadır.

Instagramda Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme Nasıl Olur?

  • Ancak bu özelliği dilerseniz kapatabilir ve kullanmayı tercih etmeyedebilirsiniz.
  • Seçenekler kısmında direct mesajlara girdiğinizde ise ayarlar kısmında bu özelliği kapabilir ve dilediğiniz zaman ise tekrar açabilirsiniz.
  • Bu bilgiler verilirken ise kullanıcı ‘1 saat önce aktifti’ , 24 saat önce aktifti’, ‘şuan aktif’ gibi ibareler ile gösterilerek girdiğiniz zaman aralıklarını belirtmektedir.

Bu bilgileri saklayabilen her hangi bir bildirim olmadı için ise muhtemelen ekran görüntüsü alacaksınız merak edip takip etmek istediğiniz insanlar için. Bu konuda eğer kendi fotoğraflarınız dışında başkalarının fotoğraflarının ekran görüntüsünü alıyorsanız dikkatli olun deriz. Çünkü yakın zamanda ekran görüntüsü alacak kişileri karşı tarafa gelecek bildirimler bekliyor. Ekran görüntüsü aldığınız da karşı tarafa bildirim gitmesi gizlice stalk yatığınızda isminizin öğrenilmesine sebep olabilir. Yapılacak güncellemeler ile birlikte bunların instagrama geleceği ve karşı tarafa bildirileceği ise bilinmekte. Yani örneğin eski sevgilinizi stalkmak istiyorsanız ve arkadaşınıza ekran bildirimi aldırıyorsanız arkadaşınızın isminin karşı tarafa gitmesi sizin kimliğinizi de açığa çıkaracak ve stalkladığınız da belli olacaktır.

Elde edilen bazı bilgilere göre ise instagramın bunu direk yapmayacağı ve öncesinde sizleri uyaracağı belirtilmiş. Aldığı screenshoot sonucu karşı tarafa bir bildirim yollayacağını belirten instagram, ilk önce ise size bir uyarı bildirimi yolladıktan ve karşı karşı tarafa bildirim yolluyor ve bu bilgiyi ondan sonra karşı tarafla paylaşıyor. Bu sebeple instagram ne zaman aktif olduğunu görme , ekran görüntüsü alma gibi konularda dikkatli olunmalı.

Instagram'da Ne Zaman Aktif?
Uygulamanın Instagram Direk Mesaj bölümüne girerek erişilebilir. Kullanıcı uygulamada çevrimiçi olduğunda en son görüldüğü zaman gösteriliyor. ‘Şu an Aktif ‘, ‘Bugün aktifti’, ‘1 saat önce aktifti’, ’24 saat aktif’ gibi zaman aralıkları belirtiliyor.
Instagram Aktif Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Direct gelen kutunuzda ve Instagram’da diğer yerlerde kişilerin kullanıcı adı ve fotoğraflarının yanında yeşil bir nokta görürsünüz. Direct gelen kutunuzda, kullanıcıların en güncel hareket durumlarını görürsünüz.
Instagram Hangi Durumlarda Aktif Görünür?
Eğer son görülme kısmında “Bugün Aktif” yazısını gördüyseniz ; o instagram kullanıcısı o gün instagrama giriş yapmış demektir. Ayrıca bu kısımda 1 saat önce, 2 saat önce aktifti gibi bildirimleri de görebilirsiniz.
Instagram En Son Ne Zaman Aktif Olduğunu Görme?
Uygulamanın Instagram Direk Mesaj bölümüne girerek erişilebilir. Kullanıcı uygulamada çevrimiçi olduğunda en son görüldüğü zaman gösteriliyor. ‘Şu an Aktif ‘, ‘Bugün aktifti’, ‘1 saat önce aktifti’, ’24 saat aktif’ gibi zaman aralıkları belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/instagramda-ekran-goruntusu-alinca-bildirim-gider-mi/

https://sartlari.com/system-thread-exception-not-handled-windows-10/

https://sartlari.com/instagramda-engelleyenleri-gorme/

https://sartlari.com/aktif-kurye-takip-no-ile-sorgulama/

https://sartlari.com/category/guzel-sozler-guzel-sozler/sevgiliye-gunaydin-mesajlari/