Kışın gidilecek en güzel yerler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

Türkiye’de kış aylarında gezilecek yerler, kışın gezilecek yerler istanbul, kışın gidilecek yerler yurtdışı, türkiye’de kışın gezilecek yerler, kışın gezilecek yerler ege, kışın gidilecek sıcak tatil yerleri, kışın sevgiliyle gidilecek tatil yerleri, kışın gezilecek yerler izmir

Anasayfa > Genel > Kışın gidilecek en güzel yerler
30 Temmuz 2019
257 okunma
Kışın gidilecek en güzel yerler
Okuma süresi: 2 dakika

Ülkemiz doğal güzelliği ile herkesi büyüler. Yaz aylarında deniz kenarlarına inilirken özellikle kış aylarında gezilip görülmesi gereken tabiat harikası yerleri bulunmaktadır. Hafta sonu kaçamağı yapmak veya biraz kafa dinlemek istiyorsanız bu muhteşem yerlere bir göz atın.

  1. Muğla- Fethiye

Yaz aylarında birçok kişi tarafından ziyaret edilen Fethiye’yi gerçekten gezmek ve ruhuna dokunmak istiyorsanız kış aylarında ziyaret etmenizi öneririz. Ilık ve temiz havasında kordon boyu yürüyebilir, muhteşem doğasında uzun yürüyüşlere çıkabilir ve ölü denizin gerçek doğasını seyredebilirsiniz.

  1. Kapadokya- Nevşehir

Her mevsim güzel olan Kapadokya’nın dünyada benzeri yoktur. Kar yağdıysa bir de peri bacalarının o muhteşem görüntüsüne kapılacaksınız. Şöminesi yanan bir yerde sakinliğin ve huzurun sesini duymak istiyorsanız Nevşehir ilk tercihiniz olmalıdır.

  1. Yedigöller- Bolu

Sabah ormanda koşmak, göllerinde balık tutmak ve termal kaynaklardan faydalanmak isterseniz bolu harika bir seçim olacaktır.

  1. Sarıkamış- Kars

Son zamanlarda çok fazla Kars’ı duyduk. Özellikle doğu ekspresi ile gidebilirseniz muhteşem bir deneyim olacaktır. Ancak Kars’ın güzelliği bununla sınırlı değildir. Kristal kar yapısı ile hiç deneyimlemediğiniz hisleri Sarıkamış’ta yaşayabilirsiniz.

  1. Uludağ- Bursa

Kayak turizminin en canlı noktası Uludağ’dır. Uludağ’a gitmişken Bursa’nın Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Cumalı kızık ve Hanlar bölgesini gezmeyi ihmal etmeyin. İnanç turizmi içinde önemli merkezlerden biridir. Ayrıca doğal güzelliği olan Tirilye ve Suuçtu Şelalesinde kış aylarında muazzam doğa manzaraları bulunmaktadır.

  1. Sapanca- Sakarya

Doğayla iç içe, karlı kış günlerinde upuzun ağaçlarının ve gölünün yanında sıcak çay içerek nefes alabilirsiniz. Orman yürüyüşlerini seviyor ve sessizlikten yanaysanız sapanca tercihiniz olabilir.

  1. Uzun göl- Trabzon

Doğa yürüyüşleri yapmak ve Karadeniz havası almak istiyorsanız Uzun göl bölgesi gizli kalan güzelliklerden biridir. Yılın yarısını karlar altında geçirir. Bungalov tipi evlerde kalarak botanik turlara katılabilir ve dağ yürüyüşü yapabilirsiniz.

  1. Ayder Yaylası- Rize

Yayla deyince sadece yazın gidilecek bir yer gibi kulağa gelebilir. Ancak Ayder’in gerçek güzelliği kışın gözükmektedir. Kış tatili için doğaya doymak, yöresel lezzetleri tatmak istiyorsanız doğru seçim olacaktır.