Kışın gidilecek en güzel mekânlar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

Kışın gidilecek yerler yurtdışı, kışın gidilecek yerler istanbul, türkiye’de kış aylarında gezilecek yerler, türkiye’de kışın gezilecek yerler, kışın gezilecek yerler ege, kışın gidilecek sıcak tatil yerleri, kışın sevgiliyle gidilecek tatil yerleri, kışın gezilecek yerler istanbula yakın

Anasayfa > Genel > Kışın gidilecek en güzel mekânlar
28 Temmuz 2019
127 okunma
Kışın gidilecek en güzel mekânlar
Okuma süresi: 2 dakika

Ülkemizde gezilip görülecek onlarca yer bulunmaktadır. Ancak bazı yerlerin tadı en çok kış aylarında çıkar. Yaz aylarında uzun tatillere çıkarken kış aylarında 2-3 günlük kısa tatilleri tercih ediyoruz. Kış aylarında tatil destinasyonlarıiçin en güzel mekânları merak ediyorsanız sizler için araştırdık.

  1. Ağva

Hafta sonu kaçamağı yapmak isteyen kişilerin uğrak noktasıdır. Çok fazla ve her bütçeye göre konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Nehrin yanı başında doğa ile iç içe uzun kahvaltılar yapmak istiyorsanız Ağva size uygundur.

  1. Yalova

Ankara, İstanbul ve Bursa’ya yakın olması sebebiyle genelde Marmara bölgesinde yaşayan kişiler tarafından tercih edilir. Termal kaynakları sebebiyle her yaştan kişinin sıkılmadan birkaç gün vakit geçirebileceği her zevke hitap eden aktiviteleri ile ailenizde gidebileceğiniz mekânlardandır.

 

  1. Sapanca

Gölün etrafında kurulmuş bir yaşam. Kış aylarında harika manzarası ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Kar yağdığında yarı donan gölü ve doğal güzelliği ile sakin zaman geçirmek isteyen kişilerin memnuniyetle ayrılacağı mekânlardan biridir.

  1. Maşukiye

Leziz balıklar yemek, orman içinde yürüyüşler yapmak ve doğa ile iç içe kahvaltı yapmaktan hoşlanırsanız Maşukiye size göredir. Birçok otel bulunuyor. Şömineli odalarda ormanın muhteşem görüntüsünde kahvenizi yudumlarken hayatın stresini unutacaksınız.

  1. Afyonkarahisar

Kış aylarında kaplıcalardan hoşlanıyor ve bedeninizin hafiflemesini istiyorsanız Afyon ailenizle gidebileceğiniz tatil mekânları arasındadır. Termal otellerden yılın her zamanı faydalanabilirsiniz.

  1. Uludağ

Uludağ’ı uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. Kışın bembeyaz görüntüsü ile insanı sonsuzluğa inandırır. En popüler kış mekanı olması yüksektir.

  1. Kapadokya

İnsan emeği ve doğanın birleşimiyle ortaya Kapadokya çıkıyor Kültür turizmi yapmak ve kuş gibi uçmanın nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız Kapadokya sizi her anlamda tatmin edecektir.

  1. Eskişehir

En modern şehirlerden biri olan Eskişehir porsuk çayına karşı kahvenizi yudumlarken aynı zamanda tarihi kalıntıları da seyredeceksiniz. Parkları, bahçeleri ve müzeleriyle her gideni kendine hayran bırakan Eskişehir’in Arnavut kaldırımlarında kış aylarında dolaşmak sizi memnun edecektir.

  1. Kaz Dağları

Ülkemizde ki en temiz havanın olduğu yer Kaz Dağları’dır. Eşsiz manzarası ve doğal güzelliği ile şehir yaşantısından kaçmak istiyorsanız kendinizi kaz dağlarına atabilirsiniz.