Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 3,20 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Düşmanın belasını bulması için dua, kötülük yapanı kahreden dua, sana kötülük yapan için dua

Anasayfa > Genel > Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua
01 Mart 2019
3.163 okunma
Kötülük Yapanların Cezasını Bulması İçin Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Kötülüğü uzaklaştırmak için dua var mıdır?Kötülük yapanların cezasını bulması için dua hangisidir? Hayatımızın bazı anlarında, bulunduğumuz bazı ortamlarda herkes maalesef ki iyi olmuyor. Öyle ki iyi insanlardan çok kötü insanlarla birlikte iç içe yaşamak durumunda kalıyoruz. Bu bazen iş arkadaşları, bazen okul arkadaşları, bazen aile içerisinde, bazen yakın arkadaş çevresinde oluyor ama mutlaka oluyor. Kötülük yapan insanlardan olabildiğince uzak durmanız en hayırlısı olacaktır. Eğer yeterince uzak duramıyor ve aynı ortamda bulunmak zorunda kalıyorsanız da o kişinin kötülüklerinden ve kötü enerjisinden Allah’a sığının. Allah inancı olan kimseler bu gibi durumlar için dua edip, ona sığınırlarsa etkisini göreceklerdir. Yapılan kötülüklerden uzak durmak, kötülük yapanların cezalarını bulması için dualar bulunmaktadır. Bu duaları okumanız halinde bu insanlar cezalarını hayırlısıysa bulacaklardır.

Kötülük yapanların cezasını bulması için duanın okunuşu nasıldır?

“Allâhümmeantelhâdırulmühıytubimeknûnâtiddamâiri.Allâhümmeazzibizzâlime ve kallilnâsırahü ve entel muttaliulâlimü.Allâhümmeinnifülânenzalemeni ve esâeileyye ve lâ yeşhedübizâlikeğayruke.Allâhümmeentemelkühü fe ehlikhü.Allâhümmeserbilhül  hevâne.Allâhümmekammıshükamisarridâ.Allâhümmaksıfhü(7 defa) Allahümmahfıdhü(2 kere) Fe ehazehümüllah,innehükaviyyünşedid.Veinnâalâzehâbinbihi.Vehıylebeynehüm ve beyne mâyeştehûn.Vekadimmâ ilâ mâamilümin amelin fecealnâhühebâenmensûrâ.Tüdemmiru külle şey’inbi emri rabbiha.Laasimelyevme  minemrillâh..Fe kutıadâbirulkavmillezinezalemüvelhamdülillâhirabbil âlemin.”

Kötülük yapanların cezasını bulması için okunacak dua ile birlikte ne okunmalıdır?

Kötülük yapanların cezasını bulmaları için okunacak duadan önce 10 adet fil suresi okumanız duanın tesirini arttıracak olup en kısa süre içerisinde o kişi cezasını bulacaktır.

Duayı ne zaman okumak gerekmektedir?

Kötülük yapanların cezasını bulması için dua abdest alıp sabah namazını kıldıktan sonra okunursa çok daha etkili olacak olup; günde 3, 7,21,41 kere herhangi bir zamanda da okuyabilirsiniz. Duayı okumadan önce abdeste almanız ruhunuzu ve bedeninizi temizleyeceği için çok daha etkili olacaktır.