Mezuniyet Balosuna giderken ne giyilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika

Mezuniyet balosunda ne giyilir erkek, lise mezuniyet balosu, kep töreninde erkekler ne giyer, erkek mezuniyet kombinleri 2019

Anasayfa > Genel > Mezuniyet Balosuna giderken ne giyilir?
18 Mayıs 2019
239 okunma
Mezuniyet Balosuna giderken ne giyilir?
Okuma süresi: 2 dakika

Genç kızların son günlerde içi içine sığmıyor sebebi ise mezuniyetin yaklaşması. Erkeklerde durum tam olarak böyle değilse de kızlar mezuniyet balosunda ne giyeceklerini şimdiden düşünmeye başladı. Sizler için mezuniyet kıyafeti seçiminde rehber olacak püf noktalarını sıralayacağız.

Vücut şeklinizi tanıyın

Vücudunuzun en güzel bölgelerini ön plana çıkarırken daha az beğendiniz kısımlarını gizlemelisiniz.  Eğer geniş göğüsleriniz ve kalın bacaklarınız var ise belinize dikkat çekmelisiniz. Balık kıyafetler sizler için hoş olmayacaktır. Dilerseniz iki parçalı takımlarda tercih edebilirsiniz. Böylece dikkat belinize çekilecektir. Eğer göğüs ve omuz bölgeniz dikkat çeksin istiyorsanız kloş etekler tercih edebilirsiniz.  Kayık yaka bir üst prenses gibi hissetmenizi sağlayabilir. Eğer uzun bacak boyunuza dikkat çekmek istiyorsanız baseni saran dar bir etek ve salaş sade bir büstiyer de kullanabilirsiniz.

Renk seçimi

Ten renginiz açık ise mavi, pembe ve somon renklerinden uzak durun. Saks mavisi, mor ve kırmızı sizin için ideal tonlardır. Esmer tenliyseniz açık renkleri tercih etmelisiniz. Yağ yeşili, mavi ve pudra pembesi teninize yakışacaktır.

Pişti Olmayın

En moda kıyafetleri almak yerine biraz araştırma yapın. Ayrıca renk konusunda da pişti olmamak için istediğiniz moda rengin ara tonlarını kullanabilirsiniz. Mezuniyet kadınları renk piştisine dahi katlanamaz.

Yeni Mağazalar Keşfedin

Arkadaş çevrenizin nerelerden giyindiğini bilirsiniz. Mezuniyet gecesi kimse ile aynı giyinmek istemiyorsanız yeni yerler keşfedin. Butik mağazalar en uygun adresler olacaktır.

Yaşınıza uygun giyinin

Dekolte şıklığı her balo için ilk akla gelendir. Ancak abartılı dekolte veya çok ışıltı sizi değil elbisenizi ön plana çıkarır. Oysaki parlaması gereken sizsiniz. Aksesuarlar ile şahane kombin yapabilirsiniz. Elbisenizin renginde kristal taşlar kullanmak uygun olacaktır.

Çanta ve Ayakkabı Seçimi

Çanta ve ayakkabı aksesuardır.  Elbiseniz ve sizinle yarışmamalı uyumlu olmalıdır. Eğer canlı renk elbise seçtiyseniz nude ayakkabı ve çanta uygun bir tercih olacaktır.

Mekan Önemli

Balonun yapılacağı mekan ile ilgili araştırma yapın. Örneğin kokteyl tarzı ise kısa elbiseler, deniz veya havuz kenarı ise uçuş uçuş elbiseler veya kapalı bir yer ise daha klasik tarz modeller seçebilirsiniz.

Bu tüyolar ile mezuniyet partisinin havalı kızı siz olabilirsiniz.