Miles and Smiles Kart Ücreti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Miles and smiles kart ücreti iadesi, miles and smiles kart ücreti iptali, miles and smiles kart iptali

Anasayfa > Genel > Miles and Smiles Kart Ücreti
15 Şubat 2019
304 okunma
Miles and Smiles Kart Ücreti
Okuma süresi: < 1 dakika

Miles and Smiles kart için ücret konulu makalemizde kart ücretlerine dair bilgi alabilirsiniz.

Aylık kart ekstresi hesaplama, hesap kesim tarihi, son fatura ödeme tarihi kredi, kart faizi hesaplama gibi bilgileri içeren özellikleri makalemizde bulabilirsiniz.

Miles and Smiles Kart Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Miles and Smiles Kart Ücreti ile ilgili genel açıklamalar olarak şunları söyleyebiliriz. Hesap ekstrenizde belirtilen borcun tamamı son ödeme gününe kadar ödenmelidir. Ödemeyi yaptığınızda herhangi bir alışverişinizde borç tutarı faiz olarak işlemez. Dönem borcunuzda borcun bir kısmını ödemek halinde geri kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanmaktadır. Kalan hesap bakiyesinde ise minimum ödeme tutarı ve tutarın üzerindeki tutarda ödeme yapılması halinde akdi faiz, minimum ödeme miktarının altında ödeme yapılması durumunda ise minimum ödeme miktarını ödenmeyen kısmı için gecikme faizi ve kalan hesap bakiyesinin minimum ödeme tutarının aşılması durumunda tutara akdi faiz uygulanmaktadır.

Nakit avans ile nakit kullanımı niteliğindeki yapılan tüm işlemlerde, işlem tarihi itibarı ile günlük akdi faiz uygulanmaktadır.

Miles and Smiles Kart Ücreti Ne Kadardır?

Miles and Smiles Kart Ücreti karta uygulanan ücretler olarak söylenebilir. Kredi kartı kullanımından doğan borç tutarlarında bileşik olarak faiz uygulanmamaktadır.

Yasal düzenlemeler neticesinde bir takvim yılı içerisinde üç kez dönem borcunuzun minimum miktarının ödenmesi gereken tutarın altında ödeme yaparsanız, sahip olduğunuz kartınız, borç tutarınızın tamamının ödenmesine kadar nakite çevirme ya da limit artışına kapatılır.

Yani bir takvim yılı içerisinde 3 kez art arda ödemenizi yapmansanız kartınız kullanıma kapatılır. Borcunuzu ödediğiniz takdirde ise tekrar açılır.

Miles and Smiles Kartı da tüm bu kuralları içerlemektedir.

Ekstre kurallarında ise düzenli olarak her ay ekstrenizi adresinize gönderilen bir önceki hesap kesim tarihiniz ile son dönemin hesap kesim tarihi arasında yaptığınız harcamalar, limitler, mil, borç ve borç ödeme bilgilerinin yer aldığı belgeler olmaktadır.

Kart ekstrenizi isteğe bağlı olarak yurt içinde ve yurt dışında Türk Lirası veya Döviz cinsinden (EURO ya da ABD Doları) düzenleyebilirsiniz.