Numaranın Kime Ait Olduğunu öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Numaranın kime ait olduğunu öğrenme programı,numaranın kime ait olduğunu öğrenme uygulama, numara sorgulama, en iyi numara sorgulama sitesi

Anasayfa > Genel > Numaranın Kime Ait Olduğunu öğrenme
16 Şubat 2019
270 okunma
Numaranın Kime Ait Olduğunu öğrenme
Okuma süresi: 2 dakika

Arayan numara, aranan kişi tarafından bilinmiyorsa, numaranın kime ait olduğunu öğrenme telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Artık cep telefonları sayesinde bir kişinin numarasına ulaşmak, merak edilen birinin yada bir kurumun numarasını öğrenmek hiç zor değildir. Merak edilen numarayı öğrenme yöntemleri sarı telefon defterleri ile başlayıp, şu anda çeşitli sağlayıcılar tarafından hizmete açılan,arama motorları, SMS ile bilgilendirme ya da telefonla arayarak öğrenme şeklinde izlenen bir süreçtir.

Numaranın Kime Ait Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Ev telefonunu ya da özel hattı arayan numara bir kuruluşa mı ait yoksa bir şahsa mı? Önemli bir konu için mi arandınız yoksa yanlış numara tarafından mı arandınız? Bu soruların cevabını bulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Cep telefonu operatörleri bu servisi ücretli olarak sunmaktadır ve tarifeler değişkenlik göstermektedir.

Numara Sorgulama Hangi Kaynaklardan Yapılır?

Bilinmeyen numara sorgulama yöntemi olarak uzun yıllar 188 numaralı telefon hattı kullanılmıştır. Şu anda bir çok özel şirket ve farklı operatörler bu hizmeti vermektedir. Eğer sorgulamayı yapan bir bir Turkcell abonesi ise, öğrenilmek istenen numara başına sıfır koymadan 2222’ye SMS olarak yollanarak yada 11832’yi aranarak sorgulama yapılır. Avea aboneleri ise başına sıfır koymadan 11855’e SMS atarak sorgulama yapabilir. Vodafone kullanıcıları bir numarayı sorgulamak istiyorsa başında sıfır olmadan 7048’e SMS atabilir yada 11842’yi arayarak sorgulama yapabilir. Operatör servislerinin yanı sıra Facebook ve Whatsapp gibi akıllı telefon uygulamaları aracılığı ile de sorgulama yapmak mümkündür.

Numara Sorgulama Tarifelendirmesi Nasıldır?

Farklı tarifelerle numaranın kime ait olduğunu öğrenme hizmeti veren operatörlerin ücretlendirmeleri aşağıdaki gibidir;

  • Turkcell numara sorgulama tarifesi mesaj başına 1,49 TL, dakika başına 1,25TL’dir.
  • Avea numara sorgulama tarifesi mesaj başına 1.25 TL, arama başına 1,25 TL’dir.
  • Vodafone numara sorgulama tarifesi mesaj başına 1.25 TL, arama başına 1,25 TL’dir.
  • Whatsapp numara sorgulama yöntemi ücretsizdir ancak yalnızca cep telefonu numaraları için kullanılır. Karşı tarafta da bu uygulamayı kullanıyorsa, numara rehbere eklenerek numara sahibi öğrenilir.
  • Facebook numara sorgulama yöntemi için ise, numara sahibinin kişisel bilgilerine numarasını eklemiş olması ve herkes tarafından görülebilir olarak profilini düzenlemiş olması gerekir.