Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Önceki windows sürümünüz geri yükleniyor reset, önceki windows sürümünüz geri yükleniyor sorunu, windows önceki windows sürümünüz geri yükleniyor, windows 10 yüklemeniz kurtarılmaya çalışılıyor

Anasayfa > Genel > Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor
15 Şubat 2019
440 okunma
Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor
Okuma süresi: < 1 dakika

Önceki Windows sürümünüz geri yükleniyor sorunu nedir, neden olur? Belirli dönemlerde yapılan güncellemeler ile birlikte ya da sistemsel bazı sorunlardan kaynaklı olarak çeşitli hata durumları meydana gelebiliyor. Windows 10 güncellemesi başarısı olduğu takdirde, sistemi geri yüklemek amacı ile bir önceki Windows sürümüne otomatik olarak geri yüklemeye çalışır. Bazı durumlarda ekranda takılmalar ya da “önceki Windows sürümünüz geri yükleniyor” mesajı ile sistemin yeniden başlatma yaptığına şahit olabilirsiniz. Bu gibi bir durumla karşılaşmanız halinde yapmanız gerekenleri sizlerle yazımızda paylaşacağız.

Önceki Windows sürümü geri yükleniyor hatasında yapılması gerekenler nelerdir?

Önceki Windows sürümünüz geri yükleniyor hatasının yaşanması halinde yapılması gereken ilk durum, söz konusu hata ile ilgili ekranda bu yazıyı görmeniz halinde 3-4 saat kadar bekleyiniz. Bazı durumlarda süreç uzasa da sonunda normal olarak açılabilir. Açılmaması halinde ise şunların yapılması gerekmektedir;

  • Önceki Windows sürümünüzü yeniden yükleme
  • Kurtarma ortamına ön yükleme
  • Sistem geri yükleme ya da başlangıç onarımı gerçekleştirme
  • Windows 10’u sıfırlama

Söz konusu işlemler sizlerin sorununuzu çözecek işlemler olup sırasıyla ya da dilediğiniz şekilde deneyebilirsiniz. Bu tarz sorun yaşamanız halinde her zaman bu yöntemleri kullanarak, sonuç alabilirsiniz.

Windows 10 sıfırlama nasıl olur?

Denemiş olduğunuz yöntemlerin çalışmaması halinde en son uygulamanız gereken yöntem Windows 10’u sıfırlama yöntemidir. Bu şekilde Windows tamamen yenide yüklenecek, fakat dosyalarınız saklanacaktır. Bu işlemle birlikte uygulamaları ve yazılımları yeniden yüklemeniz gerekir. Her şeyi yeniden yüklemeniz gerekse de bu yeni bir yükleme işleminden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Önceki Windows sürümü nasıl geri yüklenir?

Bu sorunu giderebilmek için ön yüklenebilir USB sürücüsüne ihtiyacınız vardır. Bilgisayarınız “önceki Windows sürümünüz geri yükleniyor” hata modunda kalmış olduğu için bilgisayarı ilk olarak kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Bilgisayarın açılmasıyla birlikte F11 tuşuna basmalısınız. Bu işlem ile birlikte gelişmiş başlangıç seçenekleri menüsüne yönlendirilirsiniz. Söz konusu işlem sorununuzu çözmezse, Windows’u güvenli modda ön yükleyebilir, ardından da diğer hata çözme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.