Iphone Etkin Değil Itunes’a Bağlanın Çözümü

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika İphone etkin değil itunes’a bağlanın iphone 6s, iphone etkin değil itunes’a bağlanın bilgisayarsız, iphone kapalı itunes’a bağlan nasıl açılır, iphone 4 kapalı itunes’a bağlan çözümü, iphone etkin değil itunes’a bağlanın verileri kurtarma

Anasayfa > Genel > Iphone Etkin Değil Itunes’a Bağlanın Çözümü
13 Şubat 2019
461 okunma
Iphone Etkin Değil Itunes’a Bağlanın Çözümü
Okuma süresi: < 1 dakika

Iphone etkin değil itunes’a bağlanın çözümü nasıl olur? Güvenlik açısından son derece önlem almış olan Iphone’larda bazı durumlarda güvenlik devreye giriyor ve kullanıcıların bilgileri koruma altına alınıyor. Iphone kilit ekranında bulunan güvenlik parolasının yanlış olması halinde belirli bir süre beklemeniz istenir. Girmiş olduğunuz her yanlış parola doğrultusunda beklemeniz gereken süre artar. 6 defa parolayı yanlış girmeniz halinde ise Iphone etkin değil uyarısı ile karşılaşırsınız. Bu durumla karşı karşıya kalmanız durumunda Iphone cihazınızı silmeniz gerekmektedir. Cihazınızdaki veriler silinmeden nasıl sıfırlama işlemi yapacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Itunes kullanarak geri yükleme nasıl yapılır?

Iphone etkin değil itunes’a bağlanın çözümü nasıl olur? Cihazınızı eşzamanlama yapmış olduğunuz bilgisayarınıza bağlayın ve de iTunes uygulamasını açın. Bu aşamada parola sorulursa, eş zamanlama yaptığınız başka bir bilgisayara cihazınızı bağlayın. Itunes eşzamanlama yaparak yedek oluşturur. Bu işlemi manuel olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ardından Iphone’a geri yükle butonu ile geri yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “şu yedeklemeyi yükle” seçeneğini seçin. Bu şekilde parolanız sıfırlanırken verileriniz kaybolmaz. Fakat unutmayın ki daha önceden yedekleme yapmadıysanız, son aşamada “yeni bir Iphone olarak ayarla” seçeneği çıkacak ve parolanız ile birlikte tüm verileriniz de sıfırlanacak.

Iphone’umu bul uygulamasıyla Iphone’u silme nasıl olur?

Daha önceden cihazınızdan Iphone’umu bul özelliğini açtıysanız bu özellik ile yedeklerinizi geri yükleyebilir ya da aygıtınızı silebilirsiniz. Bu kısımda dikkatli olmanız gereken konu cihazınızın internete bağlı olması olacak. Hücresel veri ya da wi-fi kullanabilirsiniz. Şu aşamaları takip etmeniz  gerekmektedir;

  • İcloud.com/find adresinden Apple kimliğiniz ile giriş yapın
  • Üst kısımda bulunan tüm aygıtlar seçeneği ile geri yükleme/ silme işlemi yapacağınız aygıtı seçin

Bu şekilde dilediğiniz aygıtı silebilir ya da geri yükleyebilirsiniz.

Kurtarma modu ile aygıt sıfırlama

Daha önce eşzamanlama yapmadıysanız ve de Iphone’umu bul özelliği de etkin değilse kurtarma modu ile cihazı sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem sırasında hem parola hem de aygıt silinecektir.