Perşembe Günü Okunacak Dua | Perşembe günü okunacak rızık duası - Şartları Neler

Perşembe Günü Okunacak Dua | Perşembe günü okunacak rızık duası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Perşembe günü akşamı okunacak dualar, perşembe günü duaların kabulü için okunacak dua, perşembe günü hangi duaları okunur dilek, perşembe akşamı hangi dua okunur, perşembe günü okunacak bereket duası, perşembe günü okunacak dilek dualar, perşembe günü okunacak dua fazileti içerikte.

Anasayfa > Genel > Perşembe Günü Okunacak Dua | Perşembe günü okunacak rızık duası
03 Ocak 2021
1.269 okunma
Perşembe Günü Okunacak Dua | Perşembe günü okunacak rızık duası

Perşembe günü okunacak dua, rızık duasıdır. Dua etmek kişinin sıkıntılarından kurtulması, dileğinin kabul olması, ailesinin ve çocuklarının huzurlu bir yaşamı olması için manevi olarak bulunur. Kişilerin Allah (c.c.) ile iletişim yollarından birisi duadır.

Perşembe Günü Okunacak Dua Önemi

Dualar kişinin hem manevi olarak yardımcısı olur, hem de kalplerini temizler. Yalnızca bir sıkıntıda bir dertte dua etmek değil, bulunulan durum için şükür amaçlı da dua edilir. Dua etmek belirli günlerde daha etkili bir şekilde kabul olmaktadır. Müslümanlar mübarek günlerde, mübarek gecelerde dua ederek Rabbinden yardım ve dileklerini ister. Bu günler arasından birisi de perşembe günüdür. Perşembe günü, cumayı müjdeleyen bir gün olması ile birlikte aynı zamanda mübarek bir gündür. Perşembe günü okunan dua kişilerin hastalıklarına şifa, gönüllerine huzur, evlerine bereket getirir.

Perşembe Edilen Dua Neden Etkilidir?

Perşembe günü sabah uyandıktan sonra gün içinde dua etmek, günü dua ile geçirmek oldukça önemlidir. Perşembe günü duaların kabulü için okunan dua, oldukça etkili ve sevap kazandıran bir dua olur. Perşembe günü okunan dua arasında yer edinen rızık duası kişinin evine huzur, sofrasına bereket getiren de bir duadır.

Perşembe Günü Dua Etmenin Sevabı, Perşembe Günü Okunacak Dua

Perşembe günü maddi ve manevi sıkıntılar için okunan dua ile birlikte aynı zamanda cumayı bağlayan bir mübarek gün olduğu için etkisi de büyük olacaktır. Perşembe günü sabahından gecesine kadar dua etmek, ibadetle geçirmek ve ibadete ağırlık vermek oldukça önemli olur. Çoğu kişiler perşembe günü okunan dilek duaları ile birlikte birçok isteklerinin de kabul olacağı bir gün olarak bugün de bol bol dua ile geçirir. Perşembe günü okunan dua olan rızık duasıdır. Şöyle ki;

Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.

Es’elüke bismikel azîmil-a’zami

Enterzukanî helâlen tayyiben

Alahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu

Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu

Ve in kâne kâriben yessirhü

Perşembe günü hangi dualar okunur?
Allahümme rabbena lekel hamdü küllüh.Ve lekel mülkü küllüh.Ve bi yedikel hayru küllüh.Ve ileyke yerciul emru küllüh.Ve ala niyetühu ve sirruh. Ve enete münteşeh şani küllih.Sübhane zil mülki vel melekut.Sübhane zil izzeti vel ceberut. Sübhanel hayyillezi la yemut.
Perşembe hangi zikir çekilir?
Perşembe günü “EL-VASİ celle celalühü ” diye 137 defa zikreden ve zikretmeye devam eden kimseler isteğine ve dileğine kavuşur.
Perşembe günü hangi Esmaül Hüsna çekilir?
Perşembe günü “EL-VASİ celle celalühü ” diye 137 defa zikreden ve zikretmeye devam eden kimseler isteğine ve dileğine kavuşur.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/persembe-gecesi-okunacak-dua/

https://sartlari.com/tbt-ne-demek/

https://sartlari.com/uzun-yola-cikarken-okunacak-dua/

https://sartlari.com/2019-en-iyi-film-listesi/

https://sartlari.com/2021-tv-dizi-listesi/