Perşembe Gecesi Okunacak Dua | Perşembe gecesi okunacak dilek duası esmaül hüsna dua - Şartları Neler

Perşembe Gecesi Okunacak Dua | Perşembe gecesi okunacak dilek duası esmaül hüsna dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Perşembe akşamı okunacak dilek duaları, perşembe akşamı okunması gereken dualar, perşembe cuma gecesi okunacak dualar, perşembe gecesi okunacak dilek duasi esmaül husna dua, perşembe gecesi okunacak dua, perşembe gecesi okunacak dua fazileti için içeriğe göz atın.

Anasayfa > Genel > Perşembe Gecesi Okunacak Dua | Perşembe gecesi okunacak dilek duası esmaül hüsna dua
03 Ocak 2021
841 okunma
Perşembe Gecesi Okunacak Dua | Perşembe gecesi okunacak dilek duası esmaül hüsna dua
Okuma süresi: 2 dakika

Perşembe gecesi okunacak dua dilek duasıdır. Ve manevi olarak güçlü bir duadır. Perşembeyi cumaya bağlayan gece, oldukça mübarek bir gecedir. Kişiler bugün de yaptıkları güzel dualar ile birlikte birçok sevap kazanırlar.

Perşembe Gecesi Dua Okunur Mu? Perşembe Gecesi Okunacak Dua

Perşembe akşamı okunacak dualar, kişilerin günahlarından arınmasına ve ruh olarak kendisini iyi hissetmesi için gerekli olan dualardır. Yüce Allah (c.c), perşembe gecesi dua okumanın günahları götüreceğini ve aynı zamanda böyle zamanlarda dua etmenin birçok sevap kazancı olduğunu buyurmuştur. Perşembe gece yatarken okunacak dua ile birlikte kişiler duanın manevi olarak gücüne sığınıp mübarek cuma gününün uyanırlar.

Dilek Duası Ne Zaman Okunur?

Perşembe gecesi cumaya bağlayan bir gün olması ile birlikte aynı zamanda cuma günü müjdeleyen bir gündür. Cuma gününün müjdeleyicisi olan perşembe akşamı okunacak dua, etkili olmaktadır. Kişiler mübarek günde okudukları dualar ile birlikte birçok sevabı da kazanırlar. Peygamber Efendimiz perşembe gecesi okunan en etkili dua olan dilek duası ile birlikte cuma gününe uyanırdı. Aynı zamanda Hz Peygamberimiz perşembe günü dua edenlerin dileklerinin kabul olacağını ve en etkili dualar arasında dilek duası olduğunu söyler. Ve perşembe günü okunması gerektiğini buyurmuştur.

Perşembe Gecesi Dua Okumanın Önemi

Dilek duası, perşembe gecesi okunacak dua ve Peygamber Efendimizin, Müslümanlar için okuması gereken bir dua olarak bulunur. Dua etmek kişinin kendisini iyi hissetmesi ile birlikte aynı zamanda duanın manevi gücü ile de bir arınma yaşanır. Dua etmek yalnızca zorda olunduğu zaman yalvarmak değildir, aynı zamanda Allah (c.c) ile birlikte iletişim kurmanın bir yolu olarak bulunur. Mübarek günlerde, mübarek gecelerde duaya sığınıp böyle geceleri anlamlandıran kimseler için daha çok sevap kazandırmaktadır. Perşembe günleri de cumaya bağlayan gecelerde, dua eden kişiler için oldukça çok sevap bulunur. Perşembe gecesi okunacak dua olan dilek duasıdır. Ve şu şekildedir;

Estağfirullah min külli ma kerihallah, Estağfirullahel’azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.

Persembeyi cumaya baglayan gece hangi dualar okunur?
Perşembeyi Cumaya bağlayan gece abdest alınır… 1- İstiğfar: 70 kere “Estağfirullah el azim ve etübü ileyh” okunur. 2- Salavat :70 kere ”Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim” okunur.
Perşembe günü hangi duaları okunur dilek?
Kimki Perşembe günü aşağıdaki dilek duasını okursa Allah inşallah dileğini kabul eder. Allahümme rabbena lekel hamdü küllüh.Ve lekel mülkü küllüh.Ve bi yedikel hayru küllüh.Ve ileyke yerciul emru küllüh.Ve ala niyetühu ve sirruh
Perşembe günü hangi sure okunur?
İstiğfar: 70 kere “Estağfirullah el azim ve etübü ileyh” Salavat :70 kere ”Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim” Yasin’i Şerifi Okumaya Başlamadan Önce Yapılacak Dua.
Perşembe gecesi yapılan dualar kabul olur mu?
Perşembe gecesi özellikle Perşembeyi cumaya bağlayan gece dinimizce mübarek bir gecedir ve bu gecede edilen tüm duaların kabul olacağına inanılır. Önce boy abdesti alınır. Sonra hacet namazına niyet edilir.Namaz tamamlandıktan sonra Allah’tan hacet neyse o istenir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/persembe-gunu-okunacak-dua/

https://sartlari.com/istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-esmaul-husna/

https://sartlari.com/tbt-ne-demek/

https://sartlari.com/duanin-cabuk-kabul-olmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/gerdek-gecesi-okunacak-dua/