SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika 30 yıl üstü emekli ikramiyesi başvuru sorgulama, 30 yıl üstü emekli ikramiyesi hesaplama, 30 yıl üstü emekli ikramiyesi 2019, 30 yıl üstü ikramiye alamayanlar, emekli ikramiye farkı sorgulama

Anasayfa > Genel > SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama
16 Şubat 2019
445 okunma
SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama
Okuma süresi: 2 dakika

30 yıl üstü emekli ikramiyesi sorgulama işlemi yapmak için artık internet ile bir tık yeter.

SGK 30 yıl üstü emekli ikramiyesi sorgulama konulu makalemizde sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz. Bu işlemler oldukça kolay ve uzun sürmeyen işlemlerdir. Dolayısıyla internet aracılığıyla hemen sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Konu hakkında bilgi edinmek için makalemizden yardım alabilirsiniz.

SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Memur emeklileri için ikramiye farkları ödenmeye başlanmıştır. 30 yılı aşan memur emeklileri tazminatlarını almak amacıyla SGK sisteminden başvuru işlemi yapmak durumundadır.

SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır konusunda. Artık her işlem internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bildiğiniz üzere internetin hayatımıza girmesiyle beraber artık her şey oldukça kolay bulunur ve elde edilebilir hale geldi. Bu anlamda internet kullanıcıları aradığı her şeyle ilgili olarak arama motoru sayesinde kolayca ulaşabilmektedir. Özellikle alanına uygun internet adresleri de bu bağlamda aranan konuyu daha hazır bulunur bir hale getirdi.

SGK için yapılacak her sorgulama resmi web adresi üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yapılacak olan her işlem için mutlaka TC Kimlik numarası bilinmesi gerekmektedir.

SGK 30 Yıl Üstü Emekli İkramiyesi Sorgulama İşlemini Nasıl Yapacağım?

30 yıllık memur emeklileri için emekli ikramiyesi devlet tarafından verilmektedir. Bu bağlamda 30 yıl süreyi aşmış emekliler memur ikramiyelerine sahip olmak için öncelikle başvuru işlemini gerçekleştirmelidir. Bu işlem için yine SGK resmi web adresi üzerinden kolayca yapılmaktadır.

Öncelikle SGK, yani Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web adresine giriş yapın. Giriş yapmak için TC Kimlik numaranızın bilgisi istenmektedir. Daha sonra 30 yılı aşmış memur emeklisi iseniz sistem üzerinde 30 yıl üstü emekli ikramiyesi cümlesini yazarak aratın. Karşınıza çıkan seçenekte TC kimlik numaranızı yazarak ikramiyenizi sorgulatın.

Bu işlemi E – Devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde TC kimlik numaranız ve şifreniz ile E- Devlet sistemine erişim sağlayın. Erişim sağladığınız adreste emekli ikramiyesini sorgula araması yapın. Böylece karşınıza maaş bilgisi net bir şekilde gelecektir.