İzmirim Kart Başvuru Durumu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika İzmirim kart yenileme öğrenci,kentkart mobil bakiye sorgulama, izmirim kart otomatik yükleme, otobüs kartı bakiye sorgulama, izmirim kart manyetiği bozuldu

Anasayfa > Genel > İzmirim Kart Başvuru Durumu
13 Şubat 2019
368 okunma
İzmirim Kart Başvuru Durumu
Okuma süresi: < 1 dakika

İzmirim kart başvuru durumu nasıl sorgulanır? İzmirim kart İzmir’de metroda, otobüste, izbanda ve vapurda kullanılmakta olan ulaşım kartıdır. Karta bakiye yüklenerek dilediğiniz yere gitmek için söz konusu toplu taşıma araçlarında bu kartı okutmanız halinde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İzmirim kart, kart satış bayilerinden belirli bir ücret verilerek alınır ve de içerisine yükleme yapmanız gerekir. Fakat indirimli tarifelerden ulaşımınızı gerçekleştirmek için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İndirimli tarifelerden faydalanabilmeniz için yapacağınız başvurularda öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü olmanız gerekmektedir. Gerekli şartlara sahip olmanız ve bunları ibraz etmeniz halinde indirimli olarak tarifelerden faydalanabilirsiniz.

İzmirim kart öğrenci, 65 yaş üstü ve öğretmen tarifesi kart başvurusu nasıl yapılır?

İzmirim kartın indirimli tarifelerinden faydalanabilmek için öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü olmanız gerekmektedir. Başvurularınızı şahsen ya da internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. ESHOT genel müdürlük şubesinden şahsen yapacağınız başvurularda sizlere öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü için bazı belgeler talep edilecektir. Durumunuzu ibraz edebileceğiniz istenilen belgeler ile başvurunuzu yaparak 15 dakika gibi bir süre içerisinde kartınızı alabilirsiniz. Kartınızda biyometrik resim kullanılmakta olup, kart bedeli 10 TL’dir. Online olarak yapacağınız başvurular için de aynı şekilde biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru formunda sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde 10 TL kredi kartınız ile online olarak ya da ATM’lerden masrafsız yatırım yapmalısınız. Online başvurularınızın ardından 1 iş günü içerisinde ESHOT gene müdürlük şubesine giderek kartınızı teslim alabilirsiniz.

İzmirim kart başvuru durumu nasıl sorgulanır?

İzmirim kart başvuru durumu sorgulamak için, İzmirim kart web sitesine giriş yaptıktan sonra kart başvuru durumu sekmesinden sizlerden istenilen bilgileri girmeniz halinde kartınızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. Aynı web sitesi üzerinden bakiye sorgulama, bakiye yükleme gibi işlemlerinizi de kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve böylece bir yere gideceğiniz zaman herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.