İzmirim Kart Başvuru Durumu | İzmirim Kart Başvuru - Şartları Neler

İzmirim Kart Başvuru Durumu | İzmirim Kart Başvuru

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İzmirim kart yenileme öğrenci,kentkart mobil bakiye sorgulama, izmirim kart otomatik yükleme, otobüs kartı bakiye sorgulama, izmirim kart manyetiği bozuldu

Anasayfa > Genel > İzmirim Kart Başvuru Durumu | İzmirim Kart Başvuru
13 Şubat 2019
1.328 okunma
İzmirim Kart Başvuru Durumu |  İzmirim Kart Başvuru

İzmirim kart başvuru durumu nasıl sorgulanır? İzmirim kart İzmir’de metroda, otobüste, izbanda ve vapurda kullanılmakta olan ulaşım kartıdır. Karta bakiye yüklenerek dilediğiniz yere gitmek için söz konusu toplu taşıma araçlarında bu kartı okutmanız halinde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İzmirim kart, kart satış bayilerinden belirli bir ücret verilerek alınır ve de içerisine yükleme yapmanız gerekir. Fakat indirimli tarifelerden ulaşımınızı gerçekleştirmek için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İndirimli tarifelerden faydalanabilmeniz için yapacağınız başvurularda öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü olmanız gerekmektedir. Gerekli şartlara sahip olmanız ve bunları ibraz etmeniz halinde indirimli olarak tarifelerden faydalanabilirsiniz.

İzmirim kart öğrenci, 65 yaş üstü ve öğretmen tarifesi kart başvurusu nasıl yapılır?

İzmirim kartın indirimli tarifelerinden faydalanabilmek için öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü olmanız gerekmektedir. Başvurularınızı şahsen ya da internet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. ESHOT genel müdürlük şubesinden şahsen yapacağınız başvurularda sizlere öğrenci, öğretmen ya da 65 yaş üstü için bazı belgeler talep edilecektir. Durumunuzu ibraz edebileceğiniz istenilen belgeler ile başvurunuzu yaparak 15 dakika gibi bir süre içerisinde kartınızı alabilirsiniz. Kartınızda biyometrik resim kullanılmakta olup, kart bedeli 10 TL’dir. Online olarak yapacağınız başvurular için de aynı şekilde biyometrik fotoğraf istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru formunda sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde 10 TL kredi kartınız ile online olarak ya da ATM’lerden masrafsız yatırım yapmalısınız. Online başvurularınızın ardından 1 iş günü içerisinde ESHOT gene müdürlük şubesine giderek kartınızı teslim alabilirsiniz.

İzmirim kart başvuru durumu nasıl sorgulanır?

İzmirim kart başvuru durumu sorgulamak için, İzmirim kart web sitesine giriş yaptıktan sonra kart başvuru durumu sekmesinden sizlerden istenilen bilgileri girmeniz halinde kartınızın durumunu görüntüleyebilirsiniz. Aynı web sitesi üzerinden bakiye sorgulama, bakiye yükleme gibi işlemlerinizi de kolay bir şekilde gerçekleştirebilir ve böylece bir yere gideceğiniz zaman herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Izmirim kart başvuru nasıl yapılır?
izmirimkart.com.tr adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
Izmirim kart nereden alabilirim?
Kart alım ve dolum işlemi Şehirlerarası Otogarı’nda bulunan bir büfeden ve dolum otomatından yapılabilir. Otobüs, deniz ve raylı sistem ulaşımında kullanılan kart ve dolum noktaları için en yakın bayi için Eshot sayfasındaki ulaşım kartları başlığını ziyaret edebilirsiniz.
Kaybolan öğrenci kent kartı nasıl çıkarılır?
Kayıp, Çalınma ve Yıpranma halinde; Kayıp, çalınma ve yıpranma durumlarında Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğüne başvuru yapılır. 20 TL kart ücreti Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü tarafından tahsil edilir. İstenilen Evraklar; Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf.
Izmir öğrenci kent kartı nereden çıkarılır?
Şahsen başvurularda kart teslimi 15 dakikada Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü’nden yapılır. İnternet başvurularında ise kart teslimi 1 iş günü sonra Konak Katlı Otopark altında bulunan ESHOT Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü Kart dağıtım bürolarından yapılır.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/izmirim-kart-ogrenci-basvuru/

https://sartlari.com/izmirim-kart-para-yukleme/

https://sartlari.com/izmirim-kart-bakiye-yukle/

https://sartlari.com/sgk-30-yil-ustu-emekli-ikramiyesi-sorgulama/

https://sartlari.com/izmirim-kart-bakiye-sorgula/