SGK İle Anlaşmalı Özel Hastaneler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Sgk anlaşmalı özel hastaneler 2019, sgk anlaşmalı özel hastaneler neler, sgk anlaşmalı özel hastaneler istanbul 2019, sgk anlaşması olmayan özel hastaneler, sgk anlaşmalı özel hastaneler fark ücreti

Anasayfa > Genel > SGK İle Anlaşmalı Özel Hastaneler
16 Şubat 2019
444 okunma
SGK İle Anlaşmalı Özel Hastaneler
Okuma süresi: 2 dakika

Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı özel hastaneler konulu makalemizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz. SGK ile anlaşmalı olarak birçok özel hastane, SGK’lı çalışanlara, emeklilere hizmet vermektedir.

Belirli oranlarda katılım payı ücretini ödemek şartıyla özel hastanelerde SGK ile muayene olabilirsiniz.

Katılım payının rakamları sürekli olarak değişmektedir. Ama genel oranlar yine de bellidir.

SGK İle Anlaşmalı Özel Hastanelerkonulu makalemizde kategorilerin A, B, C, D ve E olarak ayrıldığını görebilirsiniz.

Katlım payı her kategoride değişiklik göstermektedir. Örneğin E grubunda özel sağlık kurumu muayene ücreti %30 oranında ödenebilir. Fakat A grubunda hastaların özel muayene ücretinin %70 oranı ödenmektedir.

SGK İle Anlaşmalı Özel Hastanelerin Özellikleri
SGK ile özel hastaneler ve Vakıf Üniversitesi hastanesi puanlandırması yönergesi gereği 400 maddelik bir kriter testi sonucu ortaya konmuştur.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2009 yılında kurulan komisyon, poliklinik, yoğun bakım ünitesi, ameliyathane, hasta hakları ve güvenliği, tedavi standartları, enfeksiyon kontrolü, elektronik raporlama hizmet standartları, tesis yönetimi, reçete kontrolü, kapalı alan, yatak sayısı, doktor ve hemşire sayısı, çalışan personellerin sosyal hakları, sigorta primleri konularında ele alınarak puanlama yapılmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu İle Anlaşmalı Özel Hastaneler

SGK İle Anlaşmalı Özel Hastaneler olarak birçok hastanenin ülkemiz sınırları içerisinde tüm ülke vatandaşlarına hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Kurumlarla ilgili olarak sözleşmeli hastanelerin 2011 takvimi içim ek ücret tavan oranı %30 olmaktadır. Bu ücret Vakıf Üniversite Hastanelerinde %70 oranındadır.

İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy, Kozyatağı ve Maslak gibi semtlerde şubeleri bulunan özel ve SGK anlaşmalı hastanelere ulaşabilirsiniz. Bu hastanelerde genel muayene ücretlerinden bahsedecek olursak;

SGK’ya sahip olan çalışanlar için özel hastaneler 22 TL ücret ödemektedir. Emekli olan insanlar ise bu kurumlara 10 TL ödemektedir. Bu ödemelerle kardiyolojik muayene edilebilir.

Genelleme olarak fiyatlandırdığımız bu hastane ücretlerinde çalışan uzman doktorların dâhiliye ünitesi muayenesi için 65 TL ve 12 TL katılım payı ile 77 TL ödemektedir. Bu doktorlar için göz muayenesi ücreti için yine 65 TL + 12 TL katılım payı ile beraber 77 TL ödenmesi gerektiğini söyleyebiliriz.