SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Sgk anlaşmalı diş hastaneleri anadolu yakası, anlaşmalı diş hastaneleri kullanıcı yorumları, anlaşmalı diş hastaneleri nerede

Anasayfa > Genel > SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri
16 Şubat 2019
471 okunma
SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri
Okuma süresi: 2 dakika

SGK anlaşmalı diş hastaneleri ve hekimleri randevuları için birçok hastane vatandaşların hizmetindedir. Bu hastanelerin isimleri, nerede oldukları ve doktorların bilgisini ele alarak oluşturduğumuz SGK anlaşmalı diş hastanelerikonulu makalemizde sizlere bilgi sağlayacağız.

Öncelikle diş hastaneleri devlet hastaneleri mevcuttur. Araştırma hastanelerinin ve devlet hastanelerinin diş poliklinikleri bulunmaktadır. Fakat sadece diş hastaneleri olarak özel hastaneler de bulunmaktadır. Bu bağlamda SGK anlaşmalı olan özel diş hastaneleri de vatandaşlara hizmet sağlamaktadır.

Beğenilen veya tercih edilen doktorların çoğu özel diş hastanelerinde SGKlı olarak muayene ve tedavi edilmeye açıktır. Bu bağlamda özel doktorlardan tedavi alabilmek için vatandaşlar SGK anlaşmalı diş hastaneleri arayışına girmektedir.

SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri Nasıldır?

SGK anlaşmalı diş hastaneleri olarak diş tedavilerinin yıllardır en büyük sıkıntısı olan özel ve üniversite hastanelerinde diş hekimliği fakültelerinin ücretli bir şekilde çalışmasıydı. Fakat bu durum 2012 yılı itibarı ile artık devlet diş fakülte hastaneleri ve özel üniversitelerin diş hekimliği poliklinikleri SGK ile anlaşmalı olarak yenilendi.

Özel diş hastanelerinin SGK anlaşmalı olan bölümleri ülkemizde her ilde yoktur. Bu nedenle özellikle Ankara, İstanbul gibi metropol ve büyük şehir kentlerinde bu hastaneleri bulmamız mümkün. 7

Üniversite fakültelerinde ilk diş muayenesi ve Panoramik film ücretlendirilmesi %10’luk bir oranla indirim vermektedir. Bunun dışında üniversite ve özel diş hastanelerinde muayene ve tedavi ücreti alınmaktadır.

SGK Anlaşmalı Diş Hastaneleri Var Mı?

Yürürlüğe giren bu madde ile henüz ülkemizin her yerinde bu alana yönelik çalışmaların yapıldığını söylemek mümkün değildir. İndirimli ya da ücret ödeme kolaylığı sağlayan sayışı hastaneler bulunmaktadır.

Ağız ve Diş sağlığı besin tüketebilmemiz, düzgün konuşabilmemiz ve görüntü olarak kötü bir görünüm sarf etmememiz için büyük ölçüden önem taşımaktadır. Bu nedenle diş tedavileri kolay olmayacak yöntemlerle yapıldığından dolayı SGK karşılamamaktadır. Dolayısıyla diş muayeneleri devlet hastaneleri dışında ülkemizde henüz ücretli bir şekilde yapılmaktadır. Fakat azami bir ücret ödemek için özel diş hastaneleri ile irtibat kurularak ücretsiz muayene ya da uygun fiyatlı bir muayene özelliği ile muayene olabilirsiniz.