Vakıa Suresinden Sonra Okunacak Dua | Vakıa suresinin duası nedir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Vakıa suresinden sonra okunacak dua arapçası, vakıa suresi dua ve zikir, vakıadan sonra hangi dua okunursa kabul olur

Anasayfa > Genel > Vakıa Suresinden Sonra Okunacak Dua | Vakıa suresinin duası nedir?
12 Şubat 2019
2.902 okunma
Vakıa Suresinden Sonra Okunacak Dua | Vakıa suresinin duası nedir?
Okuma süresi: 2 dakika

Vakıa suresinden sonra okunacak dua hangisidir? Allah inancı olan kimseler ona ellerini açar ve dua eder. İnanarak ve içten gelerek edilen duaları Allah görür. Bir kimse dünyada sıkıntı içerisine girip de bu sıkıntılardan kurtulmak isterse, kazancının bollaşmasını, işlerinin yolunda gitmesini istiyorsa Vakıa suresini okumalıdır. Mümkün olması halinde 7 kez ya da ihtiyaç durumlarında bir seferde birkaç kişiyle 41 kez hem Vakıa suresi hem de bununla birlikte Vakıa duası okunur.

Vakıa suresi ne için okunur?

Vakıa suresi dünya içerisinde kişilerin yaşadıkları iç sıkıntıları çözmesi, kazanç durumları, işlerinin hayırlı ve yolunda gitmesi gibi durumlarda okunur. Bu sure pek çok kişi tarafından iç sıkıntıları, işlerin kötü gitmesi gibi durumlar için okunmuş olup, olumlu sonuçlar vermiştir. Vakıa suresini 7 kez okumak gerekir. Surenin okunmasının ardından Vakıa duası da okunmalıdır.

Vakıa suresinden sonra okunan Vakıa duası nasıldır?

Vakıa suresinden sonra okunacak dua Vakıa duası olup surenin ardından bu duanın okumasıyla olumlu sonuçlar alacaksınız. “Bismillahirrahmanirrahıym.Allahümme inni es’elüke bi mak’adil ızzi min arşike ve münteher rahmeti min kitâbike ve bismikel a’zam.Ve bi cemiy’ı esmaikel hüsna ve kelimâtiket tâmmâtil mübârakâtilleti lâ yücâvizühünne berrün ve lâ fâcir.En tusalliye alâ seyyidina Muhammedin ve en terzükani ılmen nâfian ve rızkan vâsian halâlen tayyiben min ğayri kedd.Yâ ğâ liben ğayra mağlûbin ğallibni alâ a’dâiy Yâ vâsial mağfirah.Iğfir lenâ ya râzikas sekaleyni ürzükna.Allahümme in kâne rızki fis semai  fe enzilhü   ve in kâne fil erdi ve ahrichü ve in kâne beıyden fe karribhü ve in kâne kaliylen fe kessirhü ve in kane kesiyran  fe bârik li fıyh.Allahümme mec’al li yedel ulyâ ve lâ tec’alli yedes süfla.Yâ fettahu  Ya Razzaku Yâ aliymüftah lenâ fe  ente hayrul fatihıyne verzukna fe ente heyrur razıkıyn..Allahümme in küntü fi ümmül kitabi şakıyyen mahrûmen ve mükteran aleyye rızki femhu min ümmil kitâbi şekaveti ve hurmani vaktirari rızki.Vektübni seıyden merzûkan müveffekan bil hayrât.İnneke müciybüd deavât.”

Vakıa duası Vakıa suresinden önce mi okunur?

Vakıa duası Vakıa suresinin ardından okunmalıdır.

Vakıa suresinin duası nedir?
Vakıa suresini okuduğunuzda “Allahümme inni es’elüke bi meagidil ızzi min arşike ve münteher rahmeti min kitâbike” cümlesiyle başlayan Vakıa duası bulunuyor. Bunu da okuyarak, Allah’tan ne murat ve niyazınız varsa isteyebilirsiniz.
Vakıa Suresi hangi saatte okunur?
Resulullah Vakıa suresinin akşam namazlarından sonra okunmasını tavsiye etmiştir. Fakirlikten kurtulmak isteyenler, yoksulluktan bıkanlar, rızık, bolluk ve bereket isteyen kişilerin akşam namazından sonra okunması uygundur ve aksatılmadan devam edilmesi gerekir
Vakıa Suresi 40 gün okunursa ne olur?
Vakıa suresinin 40 gün boyunca 40 kez okunması fakirliği def etmek için birebirdir. 40 gün boyunca aksatmadan 40 kez okuyan kişilere Allah’u Teâla helal rızık nasip eder. Vakıa suresi ikindi namazının hemen arkasından ara verilmeden 14 kez okunursa bolluk ve bereket yağmur gibi hanesine yağar.
Zengin olmak için hangi dua okunur?
Zenginlik Duası Okunuşu: “Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.” Zenginlik Duası Anlamı: “Ey Gani,hamid,Mübdi,Mu’id,Rahman ve Vedud olan Allah’ım!

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/esinin-seni-sevmesi-icin-44-kere-okunacak-dua/

https://sartlari.com/bireysel-emeklilik-10-yil-sonra-ne-kadar-para-alirim/

https://sartlari.com/kuran-i-kerim-okumadan-once-okunacak-dua/

https://sartlari.com/eve-girerken-dua/

https://sartlari.com/yeniden-dirilecegine-inanan-bir-insanla-inanmayan-bir-insan/