Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları
26 Şubat 2019
467 okunma
Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları
Okuma süresi: 2 dakika

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filmi hakkında filmin başrol oyuncularından ve konusundan bahsedeceğiz. Öncelikle filmin konusundan bahsedelim.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filminde 28.yüzyılda Valerian ve Laureline insanların yaşam alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon bitiminde görevlidir. Bu görev savunma Bakanlığı tarafından emredilen ikili ve etkileyici bir şehir olan Alpha’ya görevlendirilir. Alpha şehri evrende bulunan birçok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak adına yüz yıllardır bir araya gelinen bir şehirdir. Fakat Alpa şehrinde bir gizem vardır. Karanlık bir güç Alpa’nın huzur dolu ortamını adeta tehdit etmektedir.

Valerin ve Lauren’in görevi ise bu güç ile aktif olup Alpha’yı ele geçirmeden önce şehri ve tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları Kimlerdir?

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları olarak başrollerde Dane DeHaan, Cara Delevigne, Clive Owen, Rihanna, Ethan Hawke, Herbie Hancock, Kris Wu ve Rutger Hauer bulunmaktadır.

Başrol performansıyla göz dolduran Life rolündeki Dane DeHaan ve Suicide Squad yani Gerçek Kötüler Tanrıçası Enchantress’ı Cara Delevigne üstlenmiştir. Bu iki isme eşlik eden diğer isimlerse Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock ve Raihanna olmaktadır.

Filmin yönetmen koltuğunda Luc Besson ismini görüyoruz.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Yönetmeni

Luc Besson Fransız ünlü bir yönetmendir. Yakın dönemin en orijinal ve meşhur işleri bu isim ile öne çıkmıştır. Ülkemizde ilk olarak Leon filmi ile tanınan ve daha sonra 5.Element ve Taxi filmleri ile beyinlere kazınan Luc Besson kendine özgü bir sinema anlayışı ile başkasından kolay kolay beklenmeyecek yapımlara imza atmıştır.Bu durumun temelinde yaratıcılık durumu söz konusudur. Aynı zamanda da harcanan emek yatmaktadır.

50 yıl önce Valerian and Laureline adlı çizgi romandan esinlenerek serbest uyarlanan Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu filmi harcanan çok büyük emeğin eseridir. Yönetmenin diğer filmlerde de olduğu gibi kült film olma yolundadır. Diğer çalışmalarından örnek verecek olursak 5.Element filminde olduğu gibi başka bir evrende hikâyeler yaratmıştır. Film boyunca uzaylılar, mekânlar, kostümler efektler oldukça göz doldurmaktadır.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu Oyuncuları içerisinde doğaüstü içerikli bu filmde muhteşem bir performans sergileyen Dane DeHaan ve Cara Delevigne başrol görevlerini başarıyla yerine getirmiştir.

Filmin hikâyesinde binlerce yıl boyunca evrende her bir köşede farklı ırklar bulunmaktadır. Dünya yörüngesindeki Alpha İstasyonuna gelen bu ırklar dış uydudadır. Bu dış uydu yavaş yavaş büyür. Nihayetinde gezegenimize yakınlığı neticesinde tehlike arz eden Alpha şehri uzayda derinliklere doğru yol alır. Gezegen üzerindeki sayısız uzaylı ırkı ve insanlar beraber yaşarken tarih kültür gibi tüm özellikleri istasyona depolanır. Uzay güvenliğinden sorumlu olan gizli ajan Valerian ve Laureline işlerinin ehli serüvencilerdir. Görevlerini başarıyla yerine getiriler.