Yurtdışı Çıkış Harcı İnternetten Ödeme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Yurtdışı çıkış harcı internetten ödeme, yurtdışı çıkış harcı kaç gün önceden yatırılır, yurtdışı çıkış harcı ödeme

Anasayfa > Genel > Yurtdışı Çıkış Harcı İnternetten Ödeme
24 Şubat 2019
510 okunma
Yurtdışı Çıkış Harcı İnternetten Ödeme
Okuma süresi: < 1 dakika

Yurtdışı çıkış harç ücreti ne kadar? Yurtdışı çıkış harcı internetten ödeme nasıl yapılır? Tatil için, iş gezisi için, okul için, akraba- eş- dost ziyaretleri için ve benzeri pek çok nedenden yurt dışına çıkmanız gerekebilir. Yeni insanlar tanımak, yeni deneyimler edinmek, yeni maceralara adım atmak için yurt dışına çıkmak son derece heyecan vericidir. Fakat bir o kadar da zahmetli. Yurt dışına çıkma kararı verildiğinde pasaportlar hazırlanır, vize gereken bir ülkeyse vize başvurusu yapılır, başvuru onaylanırsa biletler alınır, valizler hazırlanır derken uzun bir süreç sizleri bekliyor diyebiliriz. Her şeyi hallettikten sonra havaalanlarına gidildiğinde bir şeyi daha halletmeniz gerektiğini görürsünüz. Yurtdışı çıkış harcı! Yurtdışı çıkış harçlarını pasaport kontrolüne girmeden önce yatırmanız ve pasaport kontrolünde görevliye göstermeniz gerekmektedir. Havaalanlarında bu harç için 15 TL gibi bir ücret ödeyerek karşılığında bir pul alırsınız. Bu pulu pasaport kontrolünde görevliye göstererek dış hatlara geçebilirsiniz.

Yurt dışı çıkış harcını nereye ödeyebilirim?

Yurt dışına çıkmaya karar verdikten sonra gerekli vize işlemleri, uçak biletleri ve diğer hazırlıklar tamamlandıktan sonra yurt dışına çıkabilmek için bir harç ödemeniz gerekmektedir. Bu harç ücretini havaalanlarına gittiğiniz zaman kolayca ödeyebileceğiniz gişeler bulunuyor. Bu sene 15 TL olarak belirlenmiş olan harç ücretini yetkili gişelere ödedikten sonra karşılığında size bir adet pul verirler. Bu pul ile birlikte pasaport kontrolüne gider ve ardından dış hatlara geçebilirsiniz.

Yurt dışı çıkış harcını internetten ödeyebilir miyim?

Yurtdışı çıkış harcı internetten ödeme son derece kolaydır. Eğer bir bankaya ait internet bankacılığı kullanıyorsanız, web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan yurtdışı çıkış harcı ödeme seçeneğini kullanarak söz konusu harcı ödeyebilirsiniz.

Yurt dışı çıkış harcını ödemek zorunda mıyım?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her birey, hangi pasaporta sahip olduğu fark etmeksizin yurt dışına çıkacağı zaman yurt dışı harcını ödemek zorundadır. Ödemeleri online banka uygulamalarınızdan ya da havaalanlarının içerisinde bulunan harç pulu gişelerinden gerçekleştirebilirsiniz.