Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Pasaportun geçerlilik süresipasaport geçerlilik süresi nerde yazar, yurtdışına çıkarken pasaport geçerlilik süresi, pasaport geçerlilik süresi 6 aydan az, hususi pasaport geçerlilik süresi, pasaport geçerlilik süresi uzatma, yurtdışında pasaport süresi biterse

Anasayfa > Genel > Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama
15 Şubat 2019
467 okunma
Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama
Okuma süresi: 2 dakika

Pasaport süresi sorgulama işlemi yapma konusunda nasıl işlem yapacağınıza ve hangi yöntemleri kullanacağınıza dair sizleri bilgilendirdiğimiz bu makaleden büyük yardım alabilirsiniz. Eğer Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız internet üzerinden bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için E – Pasaport kullanmanız gerekmektedir. Ayrıntılarıyla bahsedelim.

Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama için E – Pasaport Kullanımı

Pasaport sorgulama işlemi için ilk kez pasaport alacak bireyler başvuru işlemini gerçekleştirmek durumundadır. Pasaport almak için başvuru yaptıktan sonra gerekli evrakları tamamlamak gerekmektedir. Pasaport için istenen tüm belgeleri tamamlayarak randevu almak gerekmektedir. Alınan randevu ve saate uygun olarak bu durumla yetkili bir personel ile iletişime geçilerek belgeler verilir. Bu işlem pasaport çıkartmak için yapılır.

Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulamaişlemi için mevcut pasaportunuzun kullanım süresini öğrenmek adına yine sistem üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bu işlem e – pasaport sistemi üzerinden TC kimlik numaranız ile kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Pasaport Geçerlilik Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sorgulama işlemi yapmak ve pasaportunuzun geçerlilik süresini öğrenebilmek için e – devlet web adresine erişim sağlayın. Bu işlemi devam ettirebilmek için pasaport numaranızı biliyor olmanız gerekmektedir. Eğer pasaport numaranızı bilmiyorsanız önce pasaport numaranızı sorgulamanız gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için E – Pasaport sitesinden TC Kimlik numaranız ile hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

E – Pasaport sorgulama işlemi için ne kadar süreniz kaldığını Dış İşleri Bakanlığının fiziksel merkezinden öğrenebilirsiniz. Bu işlemler için randevu almanız, randevu gün ve saatine uyum sağlamanız ve istenilen belgeleri yetkili birime aktarmanız halinde sahip olduğunuz pasaporta dair birçok bilgiyi edinebilirsiniz.

Bunun yanı sıra hem pasaportunuzun numarasını hem pasaportunuzun süresini hem de pasaport bilgilerinize dair tüm bilgileri e – pasaport internet sitesi üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu işlemler için internete bağlı olan cihazınızın arama motoruna e – pasaport sistemi yazarak arama yapın. Karşınıza çıkan resmi web adresine giriş yaparak seçenekler üzerinden pasaport geçerlilik süresi birimine erişim sağlayın. Erişim sağladığınız alandaki kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun ve pasaport geçerlilik sürenizi hızlı bir şekilde öğrenin.