Antalya Kart Bakiye Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Antalya kart dolum yerleri, antalya kartı bakiye sorgulama, antalya kart dolum cihazı

Anasayfa > Genel > Antalya Kart Bakiye Sorgulama
18 Şubat 2019
464 okunma
Antalya Kart Bakiye Sorgulama
Okuma süresi: 2 dakika

Antalya Kart mobil uygulamasının indirilmesi ve İnternet’ten Antalya Kart bakiyesi talebine ilişkin bilgiler, Antalya Belediyesi Ulaştırma Bakanlığı tarafından kullanılan şehir içi ulaşım ücretleri sistemi olan Kentkart tarafından sağlanmaktadır. Bu uygulama içinde Antalya Kart bakiye sorgulamaişlemleri bile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Antalya Kart Uygulaması Nedir?

Antalya Kartı, mobil uygulamasını indirmek isteyenler için kredi kartı kullanmak bir şart değildir. Bu uygulamayı kullanmak isteyenler için online kart ile uğraşmak gerekmiyor. Telefonunuzdan bu uygulamayı indirerek QR kod aracılığı ile ödemelerinizi yapabilir, bakiyenizi sorgulayabilir ve istediğiniz toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Antalya Kart’ın Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Mobil uygulaması tanımlanan özel bir QR kod ile çalışmaktadır. Antalya kartı cihazlarınızda bu kodu okutarak, bakiyenizin tutarını öğrenebilir ve istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz.Tramvay, şehir içi otobüs ve özel halk otobüsüne binebilirsiniz. Cep telefonunuzun bile sizinle olması gerekmez. Tablet, dizüstü bilgisayar, macbook ve QR kodu okuyabilen her mobil cihaz ile çalışabilir.

İnternetten Karta TL’yi Nasıl Yüklersiniz?

Antalya Ulaştırma A.Ş. Online olarak Antalya kartı ile yapılan işlemler sekmesine tıklayarak cep telefonunuzla giriş yaparak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Bu sistemle; Bakiye sorgulama talebi AntalyaKart, bulunduğunuz yere en yakın dolum noktası olarak cep telefonlarınızı seçmektedir.

Belediye Sosyal Yardım Kartı Nedir? Nasıl Alınır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve belediyeler, yoksul insanlara ihtiyaç duyan insanlara belirli koşullar sağlamak için birlikte çalışmaktadır. Bu araçlar akla gelen birçok ihtiyaca cevap veriyor. Örneğin, yemek, giyim, yakacak odun, maaş, taşınma, kira vb. her şeyden önce, ihtiyacı olanlar tespit edilir ve daha sonra araştırmalar yapılır.

Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Devlet kontrolü altındaki ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu ve belediyelerin desteği ile muhtaç, düşük gelirli vatandaşlara yardım sağlanmaktadır. Bu faydaları sağlamanın belirli şartları vardır. İşlemler tamamlanırsa ve yardım almayı engelleyebilecek bir durum yoksa, yardımlar kart olarak eve gönderilir. Ancak, eve gönderilen yardım bazen düzensizdir. Bu sorunları çözmek için, Sosyal Yardım Kartı adlı bir sistem ortaya çıkmıştır. Bu nedenleAntalya Kart bakiye sorgulamaişlemlerinde olduğu bu sorgular da yapılmalıdır.