Ateş için okunacak ayet | Ateş Düşürmek İçin Ayet -

Ateş için okunacak ayet | Ateş Düşürmek İçin Ayet

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...

Ateş düşüren dua, ateşi hızla düşüren ayet ve dualar, çocuklarda ateş düşürmek için okunacak dua, ateş düşüren dualar işte sihirli ayetler.

Anasayfa > Genel > Ateş için okunacak ayet | Ateş Düşürmek İçin Ayet
28 Ekim 2020
7.937 okunma
Ateş için okunacak ayet | Ateş Düşürmek İçin Ayet

Ateşli çocuğa okunacak dua, Buari Maraz duasıdır. Şifa olarak çocuğun yakınları bu duayı okur. Dua ile Allah (c.c.)’ den yardım istenir ve yakarışta bulunulur. Allah (c.c.) ile iletişim kurup, O’ndan yardım isterken dua ile anlatılır. Duanın gücüne inanmak önemlidir.

Ateşli Bir Çocuk İçin Duanın Gücü | Ateşlenen çocuğa okunacak dua

Ateşli bir çocuğa ya da yetişkine dua okuyarak ferahlık ile sakinleştiği görülür. Aynı zamanda dua ile birlikte kişinin ateşi de zaman içerisinde düşer. Fakat dua okurken aynı zamanda bir doktora gidilmesi de önemlidir. Kalpten inanarak ve samimi bir şekilde edilen dua oldukça faydalı olur.

Gün içerisinde Rabbinden istenilen dualar sıkıntıların kaybolmasını sağlar. Allah kullarına O’ndan yardım istemesini buyurmuştur. O yüzden içten bir şekilde inanarak edilen dua kabul bulacaktır. Ateş, bir kişinin vücudunda ani bir şekilde yükselen bir rahatsızlıktır.

Çocuk, genç, yetişkin, yaşlı fark etmeden ateşinin yükselebileceği bir rahatsızlık olan yüksek ateş, genellikle çocuklarda daha zararlı olabilir. Çocukların havale geçirmesine sebep olan yüksek ateş oldukça zararlıdır. Ateşli bir çocuğa okunacak ayet onu rahatlatırken aynı zamanda sakinleşmesini sağlar.

Ateşli Bir Çocuğa Okunan Dua

Duayı okumaya başlamadan önce abdest alınması gerekir ve dua besmele çekerek okunur. Dua okunurken inanmak ve içten bir şekilde okunması önemlidir. Ateşli hasta çocuğa okunacak dua, onun ağrı ve sızılarının geçmesini, ateşinin yavaş yavaş azalmasını sağlar.

Sessiz bir şekilde içten bir dua ile birlikte ateşli çocuğa okunan dua ile birlikte bir rahatlamayla kendisini iyi hisseder. Gün içerisinde karşılaşılan her durumda duanın gücüne sığınılır. Anne baba çocukları için dua ederek onların mutlu ve huzurlu bir yaşamları olmasını ister.

Hastalıkta ve sağlıkta edilen dualar şifa niyetine olur. Ateşli çocuğa okunan dua da bu konuda büyük bir yardım isteği olur. Peygamber Efendimizin de bir hadisinde buyurduğu gibi Allah duada ısrarcı olan Müslümanlarını sever şeklinde buyurmuştur. Anne ve baba ,çocuğu rahatsızken ve hastalıkla mücadele ederken Allah’tan dualarını esirgememeleri gerekir. Böyle bir durumda içten, samimi ve inanarak edilen bir dua kesinlikle kabul olur.

Ateşli Çoçuğa Hangi Dua Okunur? Ateşli Çocuğa Okunacak Dua

Ateşli çocuğa okunacak dua olan, Buari Maraz duasıdır. Şöyle ki;

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua

Ya Rabb beni affet, bana rahmet eyle ve beni refîk-i a’lâya ilhak eyle

Çocuğun ateşini düşürmek için ne yapmalıyım?
Hafif ılık su ile duş almak. Ateş düşürücü ilaç içmek. Bol bol su içmek. Nefes alabilmek için burnunuzu açık tutun. Soğuk bez ile koltuk altı bölgesine aralıklarla kompres uygulayın. Oda sıcaklığını düşürmek. Bulunduğunuz ortamdan dışarı çıkın, temiz hava alın.
Çocukların ateşi çıktığı zaman ne yapmamız lazım?
Çocuğunuzun normalden fazla sıvı almasına, susuz kalmamasına dikkat edin. Eğer ateş çok yüksek değilse ve çocuğunuz kendini kötü hissetmiyorsa, ilaç vermeden önce ılık bir duş (29-32 °C) aldırın. Bulunduğu odayı serin tutun (21-22 °C civarında olmalı), mümkün olduğunca ince ve pamuklu giysiler giydirin.
Yüksek ateşte ne yapılması gerekir?
Hafif ılık su ile duş almak. Ateş düşürücü ilaç içmek. Bol bol su içmek. Nefes alabilmek için burnunuzu açık tutun. Soğuk bez ile koltuk altı bölgesine aralıklarla kompres uygulayın. Oda sıcaklığını düşürmek. Bulunduğunuz ortamdan dışarı çıkın, temiz hava alın.
Ateşlenen bebek için ne yapılmalı?
Doktorunuzun önereceği ateş düşürücüleri kullanın. Çocuğunuzun normalden fazla sıvı almasına, susuz kalmamasına dikkat edin. Eğer ateş çok yüksek değilse ve çocuğunuz kendini kötü hissetmiyorsa, ilaç vermeden önce ılık bir duş (29-32 °C) aldırın.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/atesli-cocuga-okunacak-dua/

https://sartlari.com/cocuklarda-atesi-dusurmek-icin-ne-yapmali/

https://sartlari.com/cocuk-ateslenmesi-nasil-gecer/

https://sartlari.com/soz-dinlemeyen-cocuga-okunacak-dua/

https://sartlari.com/okuldan-korkan-cocuga-okunacak-dua/