Gebelikte sol kasık ağrısı cinsiyet | Hamilelikte bebek Sol tarafta ise cinsiyeti ne olur? - Şartları Neler

Gebelikte sol kasık ağrısı cinsiyet | Hamilelikte bebek Sol tarafta ise cinsiyeti ne olur?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > Gebelikte sol kasık ağrısı cinsiyet | Hamilelikte bebek Sol tarafta ise cinsiyeti ne olur?
22 Şubat 2019
19.025 okunma
Gebelikte sol kasık ağrısı cinsiyet |  Hamilelikte bebek Sol tarafta ise cinsiyeti ne olur?

Hamileyken sol kasık ağrısı bebeğin cinsiyetini belirler mi konusuna ilişkin birçok hurafe ve cinsiyet belirlemeye dair eski yöntemler olduğunu söyleyebiliriz. Eski zamanlarda ultrason aleti olmadığından dolayı çeşitli belirtilere göre bebek cinsiyeti belirlenmekteydi.

Öncelikle bayanlar hamile kaldıkları zaman çok eski ve teknolojinin olmadığı yıllarda bebek cinsiyeti belirlemeye dair birçok farklı yöntem tutturmuştur. B u yöntemlerin çoğu hamilelik belirtilerinden yola çıkılarak elde edilen bulgulardır. Konuya ilişkin olarak Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Cinsiyet belirleyici bir etkendir. Makas ve bıçak, tuz veya şeker gibi birçok yöntem cinsiyet belirleme konusunda eski yöntemleri günümüze getirmiştir. Bu yöntemler hl Kasık Ağrısı Hamileyken Hangi Cinsiyete İşaret Eder?alen cinsiyet belirleme konusunda halk arasında kullanılmaktadır.

Sol Kasık Ağrısı Hamileyken Hangi Cinsiyete İşaret Eder?

Sol kasık ağrısı eski zamanlarda bebeğin cinsiyetinin erkek olacağı yönünde bilinmektedir. Sağ kasık ağrısı ise bebeğin cinsiyetinin kız olacağının habercisidir. Bu bağlamda hamileyken kasık ağrınızdan az çok bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar uzanan hurafeler arasında bebek cinsiyeti belirleme durumu da söz konusudur. Bu bağlamda sadece sağ ya da sol kasık ağrısı kullanılmaz. Fakat Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Cinsiyet olarak erkek olduğu yönünde hurafeler vardır. Çoğu zaman da bu hurafeler doğru olarak savunulur.

Bebek cinsiyeti konusunda diğer belirleme yöntemleri de oldukça ilginçtir. Örneğin hamile olan bayanın başından aşağı tuz dökülür. Hamile olan bayan burnuna dokunuzsa kız, başına dokunursa erkek bebek doğuracağına ilişkin söylemler bulunmaktadır.

Tuz yönteminin yanı sıra bıçak ve makas yöntemi de vardır. Bu yöntem iki yastığın altına bir makas ve diğerine de bir bıçak konur. Hamile olan bayan görmeden bu işlem yapılmak durumundadır. Hamile olan kişi bu yastıklardan birisine oturur ya da seçer. Eğer oturduğu ya da seçtiği yastığın altında bıçak varsa bebeğin cinsiyeti erkek, eğer seçtiği yastığın altında makas varsa bebeğin cinsiyeti kız olacak anlamına gelmektedir. Geçmişten günümüze gelen inanışlarda Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Cinsiyetbelirlendiği gibi bahsetmiş olduğumuz bu yöntemler ile de bebek cinsiyeti belirlendiğini söyleyebiliriz.

Sol taraftaki hangi bebek cinsiyeti?
Karın şekli ile hamilelikte bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir. Çünkü bu gözlemin doğruluk oranı yüksektir. Yapılan gözlemler sonucunda erkek bebek anne karnında genellikle sağ tarafta olduğu görülmüştür.
Bebek kesesi solda ise cinsiyeti ne olur?
Plasenta ultrasonda sağ tarafta belirdi ise embriyo XY kromozomlarına sahip olur. Yani bebek erkek olacak demektir. Plasenta sol tarafta beliriyorsa XX kromozomuna sahip olur. Bu da kız bebek anlamına gelir.
Hamilelikte sol kasık neden ağrır?
HAMİLELİKTE KASIK AĞRISI NEDEN OLUR, NORMAL Mİ? Birçok anne adayı için sol ve sağ kasık ağrısı normaldir. Bebeğin büyümesine bağlı olarak vücut da buna ayak uydurmakta ve rahmin büyümesine paralel bir şekilde sancı yaşanmaktadır. Yani, hamilelik sürecinin ilerlemesi ile kasık ağrıları görülmeye başlanır.
Bebeğin cinsiyetini evde nasıl öğrenebiliriz?
Hamilelik döneminde anne adayının idrarının renginin bebeğin cinsiyetini belirttiği ifade edilir. Bunun için bir kaba konan idrarın içerisine bir çorba kaşığı kadar lavabo açacağını dökülmesi sonrasında idrarın rengi yeşil ise kız, mavi ise, erkek bebeğiniz olacağı söylenir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/bebek-erkek-mi-kiz-mi-nasil-anlasilir/

https://sartlari.com/hamilelikte-kasik-agrisi-ne-zaman-baslar/

https://sartlari.com/gebelikte-karin-ve-kasik-agrisi/

https://sartlari.com/bebegin-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur/

https://sartlari.com/hamilelikte-beslenme-nasil-olmali/