Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua | Dükkanın müşteriyle dolması için okunacaklar - Şartları Neler

Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua | Dükkanın müşteriyle dolması için okunacaklar

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 3,45 out of 5)
Loading...

Karınca gibi müşteri gelmesi için dua, dükkana müşteri gelmesi için dua, musteri yagdiran dua, müşterinin çoğalması için dua

Anasayfa > Genel > Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua | Dükkanın müşteriyle dolması için okunacaklar
12 Şubat 2019
11.360 okunma
Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua | Dükkanın müşteriyle dolması için okunacaklar

Dükkânının müşteri ile dolmasını isteyen kişilerin okuması gereken dua aşağıda verilmiştir. Bu duayı okuyan kişiler eğer işletme sahipleri ise dükkânları ve iş yerleri müşteri ile dolup taşar. Aynı zamanda yapılan işlerde bereketin artmasını sağlayan bu dua, oldukça faziletli olan dualardan bir tanesi olarak bilinir. Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua şöyledir;

“Bismillahirrahmanirrahim ya Allah ya Allah ya Allah huve rabbu muse alimil ğaybi veşşehedeti ve ezine finnesi bil hacci yetuke ricelen ve ala külle damirin yetine min külle feccin amik. Ye huddeme hezel talasim eclibuz zebeen vel menefia vel erzak. Ve eclibuzzubune ve küllel müşteri ile hezel meken, bi hakkil mektubi ala hatemi süleyman ve bi hakki hezel talasimil azim.”

Bu Duanın Faziletleri Nelerdir?

Yukarıda verilen duayı okuyan kişilerin, dükkânlarındaki bereket ve rızık artar. Aynı zamanda kişinin kazançlarının çoğalmasını sağlayan bu dua, bilinen en etkili dualardan bir tanesidir. Bol kazanç sağlayan bu dua; pek çok âlimin, iş yeri sahibi olan kişiler için okumalarını tavsiye ettiği duaların en başında gelen ihlâslı ve etkisi büyük olan bir duadır.

Dükkânın Müşteri İle Dolmasını Sağlayan Bu Duayı Günde Kaç Kez Okumak Gerekir?

Dükkânının müşteri ile dolmasını isteyen kişiler, yukarıda verilen bu duayı tek sayılar şeklinde okumalıdırlar. Gün içerisinde 3 ya da 7 kez okunabilen bu dua, aynı zamanda dükkân sahibinin yazarak dükkânına asabileceği dualardan da bir tanesidir. Bu sayede dükkânlarına gün içinde çok fazla müşteri gelir ve iş yeri sahibinin rızkı, Allah’ın izni ile artar.

Duayı Hangi Gün Yazmak Daha Makbuldür?

Âlimler ve veliler tarafından bu duayı yazmak için belirtilen herhangi bir gün bulunmamaktadır. Ancak Perşembe ve Cuma gecelerinin fazileti en yoğun olan geceler olduğu düşünülürse, duaların bu günlerde yazılması hem kişilerin ihlâsını ve takvasını arttıracak hem de duanın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Yatsı namazından sonra abdestli bir şekilde duaların yazılması ve kişilerin dükkanlarının uygun bir köşesinde muhafaza etmeleri gerekmektedir.

Dükkanın müşteriyle dolması için dua;

Devlet duası; Bu dua bir kağıda yazılır ve dükkanın girişine asılır. Her dükkana girerken sağ ayakla girilir ve sonra bu dua okunur. İnşallah şimşek gibi arz eder ve dükkan dua biter bitmez müşteri ile dolmaya başlar.

Bismillahirrrahmanirrahim,

Allahümme enzil aleyna devletin min devletik.Kudratin min kudratik.Nı’metin min nı’metik.Rizkan min rizkık.Sirran min sirrik.Sitran min sitrik.Beraketen min beraketik.Kiramen min kerametik.Allahümme afina min külli belain ve kadain ve meradin muhtelifin bi rahmetike ya erhamer rahimin.Vel hamdü lillahi rabbil alemin.Ya hafiyyel eltaf.Neccina mimma nehaf.Ya Allah ya Allah Ya Allah Ya Muhammed salellahü aleyhi ve sellem.

İş yerinde bereket için okunması gereken dua;

Cuma namazına gidilir, Cuma namazı çıkışında şu dua bir kağıda yazılır. Camide yazabilirsiniz melekler de buna şahit olur. Sonra dükkana/işyerine gidilir ve kapıdan girerken dua Allah’a yönelerek okunup iş yerinde bir yere konulur. Duanın yazıldığı kağıt dükkanda bulunduğu sürece oradan bereket eksik olmaz. Dua şudur;

Ve lekad mekkennaküm fil erdı ve cealnaküm fiha meaşiye, kalilen ma teşkürun.

Çok Fazla Müşteri Elde Etmek İçin Dua

Hasbiyallahu la ilahe illa hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim. duası sayesinde Arşın Rabbi dileğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

Müşteri gelmesi için hangi dua okunur?
Peki bol müşteri ve rızık duası hangisi? Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim. Bana helâl rızık ver.
Rızık açılması için hangi sure okunur?
Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin.
Iş yerine hangi dua asılır?
Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/sevgiliye-dogum-gunu-mesajlari/

https://sartlari.com/persembe-gunu-okunacak-dua/

https://sartlari.com/tez-vakitte-para-gelmesi-icin-dua/

https://sartlari.com/sevdiginden-mesaj-gelmesi-icin-dua/

https://sartlari.com/gebeligin-son-ayi/