Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Karınca gibi müşteri gelmesi için dua, dükkana müşteri gelmesi için dua, musteri yagdiran dua, müşterinin çoğalması için dua

Anasayfa > Genel > Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua
12 Şubat 2019
773 okunma
Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua
Okuma süresi: < 1 dakika

Dükkânının müşteri ile dolmasını isteyen kişilerin okuması gereken dua aşağıda verilmiştir. Bu duayı okuyan kişiler eğer işletme sahipleri ise dükkânları ve iş yerleri müşteri ile dolup taşar. Aynı zamanda yapılan işlerde bereketin artmasını sağlayan bu dua, oldukça faziletli olan dualardan bir tanesi olarak bilinir. Bugün Çok Müşteri Gelmesi İçin Okunacak Dua şöyledir;

“Bismillahirrahmanirrahim ya Allah ya Allah ya Allah huve rabbu muse alimil ğaybi veşşehedeti ve ezine finnesi bil hacci yetuke ricelen ve ala külle damirin yetine min külle feccin amik. Ye huddeme hezel talasim eclibuz zebeen vel menefia vel erzak. Ve eclibuzzubune ve küllel müşteri ile hezel meken, bi hakkil mektubi ala hatemi süleyman ve bi hakki hezel talasimil azim.”

Bu Duanın Faziletleri Nelerdir?

Yukarıda verilen duayı okuyan kişilerin, dükkânlarındaki bereket ve rızık artar. Aynı zamanda kişinin kazançlarının çoğalmasını sağlayan bu dua, bilinen en etkili dualardan bir tanesidir. Bol kazanç sağlayan bu dua; pek çok âlimin, iş yeri sahibi olan kişiler için okumalarını tavsiye ettiği duaların en başında gelen ihlâslı ve etkisi büyük olan bir duadır.

Dükkânın Müşteri İle Dolmasını Sağlayan Bu Duayı Günde Kaç Kez Okumak Gerekir?

Dükkânının müşteri ile dolmasını isteyen kişiler, yukarıda verilen bu duayı tek sayılar şeklinde okumalıdırlar. Gün içerisinde 3 ya da 7 kez okunabilen bu dua, aynı zamanda dükkân sahibinin yazarak dükkânına asabileceği dualardan da bir tanesidir. Bu sayede dükkânlarına gün içinde çok fazla müşteri gelir ve iş yeri sahibinin rızkı, Allah’ın izni ile artar.

Duayı Hangi Gün Yazmak Daha Makbuldür?

Âlimler ve veliler tarafından bu duayı yazmak için belirtilen herhangi bir gün bulunmamaktadır. Ancak Perşembe ve Cuma gecelerinin fazileti en yoğun olan geceler olduğu düşünülürse, duaların bu günlerde yazılması hem kişilerin ihlâsını ve takvasını arttıracak hem de duanın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Yatsı namazından sonra abdestli bir şekilde duaların yazılması ve kişilerin dükkanlarının uygun bir köşesinde muhafaza etmeleri gerekmektedir.