Cimer Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Cimer başvuru sorgulama e devlet, cimer başvuru, cimer şikayet forum

Anasayfa > Genel > Cimer Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır
27 Şubat 2019
348 okunma
Cimer Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır
Okuma süresi: < 1 dakika

Cime başvurusu nasıl yapılır?Cimer başvuru sorgulama nasıl yapılır? Cimer; cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda cimere soru yöneltebilir ve benzeri başvurularda bulunabilirsiniz. Cimer vatandaşların öneri, istek, sorun ve şikayet dileklerini iletebilmeleri için hazırlanmış olan bir sistemdir. Bimer ise başbakanlık iletişim merkezi anlamına gelmektedir. Daha önceden Bimer e iletmiş olduğunuz mesajların daha hızlı işleme alınması için Cimer e de yeniden iletebilirsiniz ya da Bimer üzerinden ilettiğiniz öneri, şikayet ve talepleriniz olumsuz sonuçlandıysa Cimer’den aynı talebi gerçekleştirmeniz yeniden değerlendirilecektir. Cimer bir bakıma Bimer’in yetersiz kaldığı durumlarda devreye girmektedir. Cimer’in esas amacı vatandaş ve cumhurbaşkanlığını iletişim içerisinde tutmaktır. Bu sistem üzerinden vatandaşlar dileklerini cumhurbaşkanlığına iletebilmektedirler.

Cimer’e nasıl başvuru yapılır?

Cimer’e başvuruda bulunmanın iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan ilki cumhurbaşkanlığı web sitesi üzerinden site içerisinde bulunan Cimer başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Bu yolu seçen kişiler siteye girip e mail adreslerini yazarak ve dileklerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır. Ardından Cimer sizlerden almış olduğu talebi gerekli mercilere ileterek sorunun çözülmesi adına işlemde bulunacaktır. Cimer’e başvurmanın bir diğer yolu ise e devlet sistemidir. E devlet sisteminden mesajlarınızı iletebilir ve Cimer başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. E devlete web sitelerinden ya da mobil uygulamadan giriş yaparak TC kimlik numaranız ve şifreniz ile siteyi kullanabilirsiniz.

E devlet üzerinden cimer başvurusu nasıl yapılır?

E devlet üzerinden “cumhurbaşkanına yazın” uygulamasını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz. Buradan iletmiş olduğunuz mesajlar Cimer’e iletilecektir. Cimer buradan talebinizi alacak ve gerekli birimlere ileterek sorununuzun çözülmesi için işleme alacaktır.

E devlet cimer başvuru sorgulama nasıl yapılır?

Cimer başvuru sorgulama nasıl yapılır? Cimer başvurularınızı e devlet üzerinden kola bir şekilde sorgulayabilirsiniz. E devlet uygulamasını açtıktan sonra “(cimer) başvuru sorgulama” uygulamasından daha önce cimere iletmiş olduğunuz taleplerinizi ve taleplerinizin durumlarını kolay bir şekilde görüntülemeniz mümkün. E devler web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamalardan bu uygulamayı kullanabilirsiniz.