Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Antalya akdeniz elektrik borc sorgulama, ck akdeniz elektrik faturası sorgulama, ck akdeniz fatura ödeme, ck borç sorgulama

Anasayfa > Genel > Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme
12 Şubat 2019
370 okunma
Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme
Okuma süresi: < 1 dakika

Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme İşlemleri, yapılan son düzenlemeler ile oldukça kolay bir hale getirilen işlemlerin başında gelmektedir. Fatura borcu sorgulama ve kişilerin faturalarına ait ödeme işlemleri gibi tüm işlemlerin sistem üzerinden yapılması sağlanmıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen kararlara göre elektrik borcu işlemlerine ait tüm bilgiler 01.01.2019 tarihi itibari ile sistem üzerinden öğrenilebilmektedir.

Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Elektrik borçlarını online olarak öğrenmek isteyen kişiler, Clk Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme İşlemleri Sistemi üzerinden borç sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler. Borç sorgulaması yapmak isteyen kişiler sırası ile aşağıda verilen yönergeleri takip etmeleri gerekir;

  • Borç sorgulamalarının yer aldığı websube.ckakdeniz.com.tr adresine giriş yapılır.
  • Sitenin ana sayfasının en sağ köşesinde yer alan “online işlemler” sekmesine tıklanır.
  • Sekmesinin hemen sonrasında açılan yeni sayfa üzerinden “fatura ödeme” sekmesine tıklanır.
  • TCKN veya VKN bilgileri ve parolanız ile sisteme giriş yapılır.

Yukarıda verilen adımlar takip edilerek hem fatura ödeme işlemleri hem de borç sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

TCKN veya VKN Dışındaki Üyeliklerle Sisteme Giriş Yapmak Mümkün Müdür?

25.10.2018 tarihinde yapılan değişiklikler ve son yenilikler ile birlikte sisteme yapılan tüm girişler TCKN veya VKN bilgileri üzerinden yapılmaktadır. Bu bilgiler haricinde sisteme giriş yapmak maalesef mümkün değildir. TCKN veya VKN dışında olan tüm üyelikler için kişilerin sisteme yeniden üye olması gerekir. Sistem üzerinde yer alan “kayıt ol” sekmesi ile kişiler, gereken sistem kaydını buradan yapabilirler.

Kullanıcı Bilgi Güncelleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kullanıcı bilgilerini güncelleme işlemleri, kişilerin kendi bilgilerine dair hususları değiştirmek istedikleri zaman yapılan işlemlerdir. Bu işlemlerin yapılması için online işlemlerden gereken adımların uygulanması gerekir. Online işlemler sekmesinden sonra açılan yeni sayfada yer alan “Kullanıcı İşlemlerinin” hemen altında bulunan “Bilgilerimi Güncelle” kısmı kişilerin kendi kişisel bilgilerine ilişkin güncellemelerini yapabildikleri yerdir. Bu alanda yer alan gerekli bilgiler doldurulduktan sonra kişiler, bilgilerini düzenleyip kendilerine ait sistem güncellemelerini rahatlıkla ve sorunsuzca yapabilirler.