E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika E devlet giriş yap, sgk hizmet dökümü sorgulama, e devlet giriş maaş sorgulama, ssk sorgulama, ssk hizmet dökümü isimden sorgulama

Anasayfa > Genel > E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Sorgulama
15 Şubat 2019
283 okunma
E Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü Sorgulama
Okuma süresi: < 1 dakika

SSK hizmet dökümü sorgulama e devlet aracılığıyla yapılabilir. Hizmet dökümünü Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan herkes alabilir. SSK’lı olarak çalışan kişiler de sigorta ve prim bilgilerinin yer aldığı bu hizmet dökümü belgesine sahip olabilir. SSK hizmet dökümü çeşitli amaçlar için kullanılabilir. İçerisinde yer alan bilgiler ile emekliliğe dair sorgulamalar da gerçekleştirilebilir. Bundan dolayı hizmet dökümü pek çok kişi için önemli bir belgedir. E devlet giriş SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi de internetin olduğu her yerde hızlı bir şekilde yapılabilir.

SSK Hizmet Dökümünde Yer Alan Bilgiler

Bu hizmet döküm belgesinde yer alan bilgiler ile ikramiye, kıdem hesaplama gibi sorgulamalar yapılabilir. Aynı zamanda vize başvurusu için de gerekli olan bu hizmet dökümünde yer alan bilgilerde bazıları şu şekildedir:

  • Sigorta bilgileri,
  • İlk sigortalı başlanan işe giriş tarihi,
  • Ne kadar süredir çalışıldığı,
  • Ne kadar prim alındığı,
  • Hangi aylar arasında sigortanın yattığı,
  • Sigortalı çalışan dönemde verilen hizmetler.

E Devlet’e Nasıl Giriş Yapılabilir?

SSK Hizmet dökümünün alınabilmesi için e devlet sistemine giriş yapılabiliyor olması gereklidir. E devlet’e de girebilmek için de farklı yollar vardır. Bu yollardan bir tanesi e devlet şifresidir. Bu şifre PTT’lere bizzat gidilerek alınmalıdır. Diğer giriş yolları ise şunlardır:

  • Mobil İmza,
  • Elektronik imza,
  • TC kimlik kartı,
  • İnternet bankacılığı.

E Devlet İle Hizmet Dökümüne Ulaşma

Eski adı ile SSK yeni adı ile 4A ile çalışan kişiler hizmet dökümlerini e devlet üzerinden alabilir. Bunun için de ilk olarak e devlete giriş yapılması gereklidir. E devlet sistemine girilmesinin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait olan 4A hizmet dökümü sayfası açılmalıdır. Bu sayfa üzerinden SSK hizmet belgesine dair bilgilere ulaşmak mümkündür. Bu belgeyi yazdırmak isteyen kişiler de yine girdikleri sayfadan belgelerinin çıktılarını alabilir.

Çeşitli nedenlerden dolayı SSK hizmet döküme ulaşmak isteyen kişiler bunu internet üzerinden kolayca yapabilir. E devlet giriş ssk hizmet dökümü sorgulama sisteme giriş yapılmasının ardından hızlıca gerçekleştirilebilir.